Споделена история от Тинейджърски

Не искам никой да се занимава с мен
Здравейте, аз съм момиче на 14. Започнаха да ме тормозят в 5-ти клас, беше отвратително всички да ме ненавиждат да говорят лоши неща за мен и да ме обиждат. Тогава дойде корона вируса и ехме дистанционно, но аз изобщо не влизах в онлайн часовете, защото дори не исках да чувам гласвете на онези хора вече ми се повдигаше от тях. И като дойде юни месец, завършихме но не видях никого понеже, госпожата ни извика по няколко човека за да си вземем документите за завършване и тогава се бях видяла само с едно момиче от моя клас, тя само ме попита как съм и какво правя говорихме си няколко минути и толкова.

В 6-ти клас вече беше различно. Никой не ме тормозеше, никой не се ебаваше с мен. В 7-ми клас беше същото, отново никой не се закачаше и не ми пречеше. НО станах 8-ми клас и по-голямата част от класа ми отидоха в друга паралелка и всички се пръснахме нанякъде, кой в Сливен в хуманитарната, кой във Варна, кой в паралелка туризъм и аз самичка. И сега ме тормози една тъпа идиотка, никога нищо не съм и направила а тя се закача, бута ме по коридорите, заплашва ме. Аз нямам приятели, няма кой да ме защити, на нашите не им пука за мен, всички ме отхвърлят. На никого нищо лошо не съм сторила, а те ме мразят. Писна ми вече от този живот, вече няма за какво да живея всички са против мен. Всички ме карат да се чувствам като нищожество. Всеки иска нещо от мен, , , направи това, направи онова, ама защо е така, ти трябва да си така". Все едно съм робот. Искам просто всички да ме оставят намира, искам всички да се държат с мен като нормален човек не като с изчадие. Мразя си живота, незнам какво да правя вече.

Коментари

1.   Разкажи на родителите си и на класния си ръководител. Не си виновна, че те тормозят, но това трябва да се прекрати по някакъв начин. Онова момиче иска да си избива комплексите върху теб, но ако го накажат, вероятно ще спре. Не всички са такива, затова не се заричай, че не искаш никого до себе си, ще се появят и хора, на които им пука за теб.

2.   И мен ме тормозиха в 5 клас.
А това момиче, ако само тя те тормози, тоест не са цяла група ще ти е по-лесно да се справиш.

3.   Излез от режима на жертва и ще видиш, че ще се оправят нещата. Разбери ме правилно... , не си мисли, че те нападам, като ти казвам това. Ти си още малка, но е добре да започнеш от сега да осъзнаваш, че вътрешната ти настройка-привлича определен тип енергия към теб! Затова е много важно да промениш начинът, по който се чувстваш отвътре.
Давам ти пример-ако искаш да се промени отражението в огледалото-тоест отношението на околните към теб, ти трябва да промениш своето изражение-за да се промени това в огледалото, разбираш ли...
Освен това, ти благодаря за този пост, защото ме караш да си спомня колко важен е този принцип... макар да съм доста по-голяма от теб, за съжаление понякога -забравям, че не трябва да се нервя и стресирам, и ядосвам, заради поведението на околните, защото ВАЖНО Е САМО-как аз се чувствам отвътре и каква енергия генерирам!

4.   Това е донякъде социална игра. Тоест вие играете в училище социална игра и роли и тормозът изисква твоята реакция. Може да имаш различна реакция - от това ти да я буташ, да започнеш да тренираш таекуондо и да я спънеш в коридара, до това да го разкажеш на родителите си, на учителката си, на психолога в училище, ако има такъв. Но - реагирай, защити се. Иначе няма да те остави на мира. И, за жалост това продължава и в живота като пораснеш. Винаги може да се намери някой, който се опитва да те тормози. Така че приеми това като социална игра и се научи да се защитаваш. Успех.

5.   Има само един начин.

Запиши се на Бокс.

Но ти няма да го направиш, така че успех.