Споделена история от Тинейджърски

Той ме следи!
Здравейте. Не знаех към кого да се обърна и реших да пиша тук. Да кажа, че съм момиче на 14 години.
Още от преди седмица един мъж на около 25-30 години започна да ме следи сутрин до училище и ме чака след това. Тръгвам сутрин вървя малко и той се появява зад мен. Първоначално си мислех, че човека си е в същата посока, но щом видях, че ме чака да свърша училище, крие се и след това тръгва пак след мен направо...

Много ме е страх, не знам какъв може да е и какво цели..
Не знам какво да правя, да кажа ли на родителите ми или пък да направя нещо друго, защото не издържам повече. ;х Всеки ден излизам със страх и малко след това той се появява. Моля ви, помогнете!

Коментари

1.   За Бога, кажи на родителите си!! И на полицията, ако се наложи! Този при всички случай е някакъв.. педофил, извратеняк.. Да следи 14 годишно момиче! Казвай бързо на някой възрастен, на учители, родители, директор.. Не го мисли и не го крий нито секунда повече!

2.   Този трябва да е педофил. Докладвай го на вашите, те ще вземат мерки.

3.   Ооо това е ужасно гадно.
Казвай на вашите и да се мисли някакъв вариант, днес те гледа утре бог знае. Разбира се трябва да си сигурна, че те следи, но все пак им кажи. И гледай около теб да има хора, да не оставате сами.

4.   Незабавно кайи на родителите си.

5.   Миличка, умолявам те, за да не си поредната жертва в статистиката на криминалните новини, кажи на вашите, и заедно отидете в полицията. Много е важно да го направиш. Пиши!
Сара

6.   Кажи на родителите си + да ти купят сълзотворен спрей!
Обадете се в полицията, достатачно е да дойде с теб един униформен полицай, онзи ще се оплаши.

7.   Родителите + полицията.
И гледай известно време да не се прибираш късно, нито да излизаш сама. Уговаряй се с приятелки, ако родителите ти нямат възможността да те изпращат/прибират от училище. Такова следене не е шега, не знаеш какво може да му се върти в главата на такъв...

8.   Моментално кажи на родителите си, ама още докато четеш тука трябва вече да си им казала, ако те се чудят как да постъпят да се оплачат заедно с теб на кварталния отива се с готова жалба и се иска да бъде заведена при него с номер. можеш и в отдела за закрила на детето да се обадиш, но там е малко измислена работа няма да ти помогнат.

9.   Мила казвай на родите ли те веднага това е за твоя живот много е важно те ще ти помогнат ти не си виновна че си красива за токова нещо не трябва да се замисляш изобщо за такива работи но искаш да живееш не искам да те плаша но и аз получавам заплахи всеки ден от тип ще те изнасиля кукло и подобни даже се срешнах с един кой то ме заплашваше че ще дойде в нас но отидох с 5 момчета даже сега ми пише някакв на 45 год.

10.   Кажи на родителите ти ВЕДНАГА! Този може да е имного опасен. Най-добре не се прибирай сама от училище. И като се прибереш вкъщи, заключвай добре вратата, защото може да е разбрал и къде живееш. Успех, дано се справиш с него!
*Яса

11.   От авторката -
Добре, много благодаря за съветите така ще направя! (:

12.   Миличка кажи на вашите :(( не е шега това този сигурно иска да ти направи нещо, за това побързай и сподели с родителите си!

13.   Както ти казаха другите кажи на родителите си! Пиши какво е станало :)

14.   Надявам се да не съм нахална, но бих искала да зная дали авторката е казала на родителите си, полицията или някой друг, както каза по-горе? Надявам се да е казала и да са били взети нужните мерки.
П.П: извинявам се ако нахалствам, но това е от тревога.

16.   здравейте искам да ми помогнете. още от миналата зима се запознах с едно момче което от тогава започна да ме следи постоянно да ме защитава и страшно ревнуваше когато кажах че имам приятел и го обичам той казваше че ще го пребие и такива неща той е по - голям от мен но постоянно ме следи търси къде живея и постоянно като ме види тръгва да ме гони но нищо не прави даже ми е препречвал и пътят според вас какво може да крои дали ме харесва или е нещо друго. Извинявам се ако има правописни грешки. Благодаря ви предварително

17.   най - вероятно те харесва щом ревнува харесвате

18.   със сигурност те харесва

19.   Към №16 няма нужда да си отговаряш сама. Ясно се вижда, че последните три коментара са от теб. Иначе, по някога момчетата говорят така без причина. Не си мисли, че те харесва само, защото е казал, че ще пребие някой си. На приказки всеки може да каже много неща, въпроса е как ще ги докаже, с действия или нещо друго.
Ще ти дам един пример. Има едно момче от моя клас. С него стоим на един чин и все играем на игри. Той често иска да му пращам игри от моя телефон на неговия, понеже всеки ден си свалям, ако ми се търси и ми допадне някоя. Измислял ми е прякори, не само той псевдонима, с който се разписвам ми го измислиха той и най-добрия му приятел.
Та и той така, само търси по някога, с кого да се заяде. Веднъж, отиваме заедно на училище аз, той, неговия приятел (Кристиян) и една моя приятелка (Йоана), та аз и Крис си имахме проблеми с едни метали, дето дразнят всички и сме им хвърлили мерника от доста дълго време, искаме да ги бием, ама те не се мяркат на даскало, поне така казват деца, от техния клас. И така де без да знае за какво става въпрос, без да знае защо му вика на тоя "Ще са бием ли ве ай яла ми тогава" и му налита. :Д
За това не си мисли, че някой те харесва, когато ревнува, не винаги е така, явно иска нещо от теб, ама не знам какво е. Не му обръщай внимание, ще спре.

Към Авторката - малко се поувлякох, извинявай. Сега при теб е малко по-различно, ако искаш все пак, прочети и горе какво написах до №16.
Според мен този е педофил (харесва много по-малки от него), а може и да не е. Другия вариант е да ти търси сметка за нещо. Я си помисли например не си ли писала в скайп, фацебоок на някой по-голям от теб и непознат.
Все пак кажи на майка си и на баща си те ще знаят какво да правят. Дори и да се наложи, татко ти да те кара и забира от училище не се срамувай - по добре това, отколкото този глупак да ти стори нещо.

Падналото ангелче :*

20.   Според мен кажи на вашите за да си нямаш проблеми с него.

21.   аз имам една приятелка в твоето положение подобно я следя така че за най-добре кажи на родителите си и полицията но бъди сигурна че те следи казвам ти го защото моята приятелка е в същата беда и мога да се поставя малко по-добре в твоето положение защото когато сме двете и те я следят и аз бягам с нея и това е гадно рабирам те така че кажи на кяой възръстен ако не искаш да кажеш на майка си или баща си поне кажи на полицията просто кажи на някой който може да те предпази защото кой знае какво си мисли този

22.   Веднага говори с някой възрастен! Не знаеш какви откачалки ходят по улиците! Може и да е безобиден, ама знаеш ли? Иначе и мен ме следеше един, ама просто беше досаден. Беше ми колега от университета и понеже един път си говорихме преди лекцията беше си втълпил, че аз съм голямата му любов и направо ме беше побъркал. Не знам как ми беше намерил адреса, сигурно ме е следил до нас, и непрекъснато ми пращаше цветя и парфюми, звънеше ми по телефона... абе жив кошмар! Едва не ме раздели с гаджето ми с тия глупости, защото в началото гаджето ми ревнуваше. После като разбра за каква откачалка става дума и спря. Обаче тоя ме беше побъркал! Не смеех да изляза от вкъщи, защото знаех, че ще го срещна след максимум 5 мин и пак ще почне да ми се натрапва. Накрая събрах смелост и директно в прав текст го пратих по дяволите! И той си намери нова жертва. Обаче при мен беше друго, аз го познавах и знаех, че не е опасен, просто е нещастник, който отчаяно търси женско внимание. А ти не знаеш нищо за този човек, може да е всякакъв. За това потърси съдействие от вашите и дори от полицията.