Споделена история от Тинейджърски

Сух грим
Здравейте! На 14 години съм. С акнетична кожа съм и ми се налага да прикрива. белезите и другите несъвършенства по лицето ми с грим. И като говоря за грим нямам предвид един тон мазила, а само един коректор. Кожата ми е комбинирана, мазна, суха...
Сутрин слагам хидратиращ крем в зоната около устата, защото там е най-сухо. Нанасям корекора с гъбички за грим, като всеки ден с различна и ги мия всяка седмица, но през деня забелязвам, че на местата, които имам пъпки кожата се напуква или по-скоро самия коректор, лицето ми става като с "patchy makeup" и изглежда доста сухо. Знам, че преди да се нанася какъвто и да е грим, трябва да сложа първо крем затова слагам понякога хидратиращ или слънцезашитен, но челото ми изглежда доста мазно. Моля за съвет

Коментари

1.   Слагай основа първо и второ пробвай освен коректора и високопокривен фон дьо тен, обикновено според мен ще свърши по добра работа от коректора и изглежда естествено на кожата, не си личи, че има грим.

2.   Слагай вечер кокосово масло. Излишната мазнина попий на сутринта с памучен тампон. Спри за известно време или най-добре завинаги всякакви кремове и коректори. Кожата ти трябва да си почине. Лимонът премахва излишната мазнина, но ако кожата ти е раздразнена, може да те щипе. Пробвай и други натурални продукти: кисело мляко, зехтин и мед(внимание-алерген). Не яж шоколад и мазни, сладки храни. Консумирай сурови бадеми и непреработени храни. Има рецепти за домашни кремове с пчелен восък. Ако настояваш да ползваш някаква козметика, избери бебешката. Тя е по-щадяща. Този период с пъпките ще премине и ще имаш хубава кожа.
Коректорите си личат, като съм се маскирала, си спомням, че съм използвала едно кремообразно вещество за затваряне на порите, Porefational се казва, в началото изглежда добре, но кожата след 2-3 часа се изсушава и си личи, че си се намазала с нещо. Фирмите искат да си предлагат скъпата козметика, но всъщност тя само вреди.