Споделена история от Тинейджърски

Могат ли момче и момиче да са най-добри приятели
Според вас възможно ли е момче и момиче да бъдат най-добри приятели? Някои казват, че могат, други пък казват, че все единия от двамата после ще иска нещо повече и ще се развали приятелството...

Коментари

1.   Само при 2 ситуации, ако единственото нещо което ги свързва е интерес към дадено хоби, тема и така нататък. И ако един от тях е грозен.

2.   Могат, но само в детството и до момента преди да съзреят, някъде около 16-17 годишна възраст. Просто в един момент природата и биологията на човек го карат да си намери интимен партньор, с който да продължи живота си и след това за съжаление приятелствата между мъж и жена просто не се случват най-много в някоя компания да се шегуват или нещо такова, нищо сериозно.

3.   Ако имате общи неща, а не сте единствено заедно, за да клюкарите, може.

4.   Ми може, ама не винаги. Виждала съм много пъти, но често момчето е обратен, или момичето е или и двете. Но разбира се, си има и с хетеросексуална ориентация момче и момиче, които са най-добри приятели. Но зависи, примерно ако са от малки заедно са си свикнали с мисълта, че са просто приятели, но ако са по-големи и тогава се запознаят има малко по-голям шанс приятелството да се прецака в бъдеще. И то като растем вече също е по-възможно да станат гафове, но ако сте възрастни е най-добре. Всичко е относително!

5.   Най-добри приятели чак не знам - може би ако се познавате от малки. Имам една приятелка жена, не очаквам нищо от нея, нито се опитвам да я свалям, понеже ми е пределно ясно, че сме само приятели. Не съм преятел с нея понеже нещо чакам. Въпреки това, ако поиска, няма да ѝ откажа. Разбира се, тя няма да поиска, казвам го, за да отбележа че ако сте хетеро почти винаги ще има някакво привличане, обикновено от мъжа към жената. Ако си мъж и наистина я харесваш обаче, не стой във френдзоната, няма смисъл, това е мъчение.

6.   Категорично не! Днес обяснявах, че мъж и жена, не могат да са приятели. И тук ще го обясня. Не се самозалъгвай, че мъж и жена, могат да са приятели, рано или късно единия иска нещо повече от другия. Много момчета/ мъже се съгласяват да бъдете приятели, но той просто чака удобния момент, да си легне с вас. Тук има достатъчно мъже, да потвърдят анонимно, дали са съгласни или не.

7.   Ти познаваш ли женена или обвързана жена с най добър приятел мъж? Аз не. Или цял живот сама с най добрия си приятел или ще му бие шута по някое време, познай кое.

8.   Не, не могат. Половете просто са създадени така, че да се привличат и искат един друг, и да създават деца. Това е естествен природен механизъм, за продължаване на рода да не изчезне и дори евенуално да има такива съществуващи "приятелства" между мъж и жена, то се оказва, че момчето е просто гей и не възприема жената за сексуален обект (какъвто и всъщност Е), а за субект, равнопоставено на него същество, което не е нормално и трябва да се лекува навреме, за да не се задълбочи още повече.

Дон Жуан

9.   Ако момичето е грозно или дебело, момчето няма да има мисли за секс. Друг вариант е момчето да е гей. Иначе всяко момче в близост до хубаво момиче, първо може да се пробва да се сприятели с нея, но винаги е със задни мисли за секс. Масово момчетата на 12-13 годишна възраст се самозадоволяват, а повечето гледат и порно.
Това са мъжете.
Хубава жена и мъж приятел - няма.

10.   Разбира се, че може да са приятели. Въпроса е може ли да са приятели, без нито единият да има задни помисли за другия. Което почти никога не е така. И е съвсем нормално.

Така, че обвързаните пичове да не са много спокойни за "оня", дето й е само приятел и се знаят от деца, щото при първата ви караница, в момента, в който тя му каже "Айде", оня със скоростта на светлината ще забрави всичко и ще цъфне на вратата й да я "утешава"..

11.   Пак от номер 10 - номер 5 е живо доказателство за тезата ми.

12.   Може, но по някое време ще се появи любовта към друг човек и връзка, а жените трудно възприемат, че друга може да е само приятелка. Аз възприемах без ревност приятел на жена ми по времето на дългогодишния ни брак, а тя - не. Всъщност не е точно така защото някои жени мои приятелки са ни семейни приятели. Приятел жена разбирам жена, която я чувстваш като сестра, независимо, че е и секси и красива. Има и приятелки, които ги харесвам като жени, но няма да как за има развитие в посока секс. Какво означава френдзона - мога да си поискам секс или тя, но ще загубя приятелството. За мене-една жена, с която правиш секс и обичаш непременно ще ти и е приятелка, но приятелствата като средства за секс е тъпо и неработещо. Имам примери на приятели момче и момиче и връзката прераства в приятелство между двойките.

13.   Аз съм номер 5 и правя едно уточнение за номер 10 - приятелката ми жена е необвързана, аз също съм сам. Ако аз или тя сме заети, няма да се втурна да я, , утешавам" по онзи начин, дори да иска. Но за някои хора едва ли важат същите принципи, така че наистина е добре да имате едно на ум. Ако жена ви има мъже приятели, най-вероятно биха я боднали.

14.   Естествено, че могат!

Защо да не могат? Какво им пречи?
Аз съм на 26г. и имам приятел на 28г.
Никога не сме спали заедно.
Той си има гадже. Аз си търся.

Всеки може да има приятел от противоположния пол.

15.   Не, не може момче и момиче да са дори приятели. Жените няма да са съгласни с това, но това е защото са жени. Те не гледат на всички мъже по онзи сексуален начин. Дори и да си мислиш, че имаш най-добър приятел бъди сигурна, че той тайно си мечтае да ти го набие.