Споделена история от Тинейджърски

Само аз ли имам този проблем?
Здравейте! Пише ви момиче, след седмица правя 13, но няма голямо значение... Има момче, което харесвам, той прави много мили неща за мен, например мисля, че ме покани на среща, но има и един проблем... страх ме е да започна връзка. Просто никога не си намираш, , сродната душа, , от първа любов. Страх ме е как ще реагират хората на това, приятелството ни е на много добро ниво, да, но ако бъдем заедно и се разделим, това приятелство ще отиде по дяволите. Може би ще кажете, че още не ми е време да мисля за това, но това е страх, който имам от много малка и не мога да се отърва от това. Знам, че някой все някъде във вселената в момента е много по - зле от мен, но това ме мъчи от цял живот. Ще ви помоля за съвети. Благодаря.
П. С. Ще гледам да отговарям навреме на коментарите.

Коментари

1.   Не се интересувай как ще реагират хората.

2.   Искаш нещата да се получат добре, така че няма нищо странно. Аз те съветвам да опиташ, пък ако не се получи, поне ще си научила нещо ново и следващия път няма да правиш същите грешки. Не смятам, че има една сродна душа за всички от нас, по- скоро различни хора, с които можем да си паснем и да гледаме в една посока, така че нищо не е на всяка цена.

3.   Леле... вие сте луди. Благодаря УЖАСНО много за бързите отговори. :-)
От авторката

4.   Не си въоброзявай, че ако не станете гаджета, приятелството ви ще се запази. Като си намери друга, ще видиш, че никога не е било приятелство и сам ще се отдръпне. Щом си допадате, дай му шанс.

5.   Поредната измислена история…

6.   До номер 4: Благодаря, това имах нужда да чуя.
До номер 5: Нямам думи... рева всеки ден заради това, пък историята била измислена... ще ми се, ама понякога съдбата ни поднася неща, за които даже не си фантазираме. Но не, историята е напълно реална.
От авторката

7.   Ат авторката:
Здравейте! Благодаря на всички, които коментираха историята. Реших да му кажа, по - скоро напиша какво чувствам. И той отвърна! Не мога да повярвам! Наистина се надявам всичко да бъде наред, казах му за това, той ми каза, че няма нужда да се притеснявам за такива неща, общо взето както и вие ми казахте. Благодаря наистина много на всички!