Споделена история от Тинейджърски

Замесен в случай, в който не бях виновен
Един ден точно преди някакви празнични дни бях излязъл с моите приятели от компанията и навръщане случайно видяхме едни познати. Бяха тръгнали да точат бензин, навръщане отново ги видях точно преди да се прибера.

След това изведох кучето, вечерях и отидох пред едни блокове където се събирахме често. Когато отидох там те бяха източили бензин и бяха тръгнали на някъде. Аз тръгнах да се прибирам като в този момент една патрулка ги видя, че носят тубите и тръгнаха да бягат аз се бях отделил от тях. За минути вече ченгетата кръжаха. Бях се скатал на едно място, но понеже не бях виновен за нищо излязох на тротоара и си тръгнах и в този момент хванаха едно момче, което каза имената на всички, които са били пред блока.

След няколко дена полицията изнамери всички от училищата и ни заведоха да пишем доклад какво е станало. Отидохме там описах какво е станало, разбира се не бях виновен и си тръгнах.

Беше мноого тъпа постъпка въоабще да ходя пред онзи блок. Не мога да преодолея, че ме прибраха да пиша, не мога да си го избия от главата за чуждото мнение какво ли си мислят тези, които не знаят каква беше точно истината. И а сега ходи и обеснявай на всички, че си невинен, просто не знам вече какво да правя.

Коментари

2.   Животът е несправедлив. А и каквото и да правиш, без доказателства (а само думи) няма как да ти повярват.

3.   Ей, човек, спокойно. Първият път като си ги видял си бил с приятели, т.е. имаш свидетели, къде е проблема. Няма страшно, не се степисвай, то истината ще излезе наяве, много често го правят в полицията. На практика ти си бил извикан за да дадеш сведения, не са те задържали да речем за 72 часа, зад решетките.

Наскоро един мой съученик беше извикан от полицията, заради някакво хлапе от квартала му. Все още нищо не е затвърдено и никой от класа не го интересува, не и докато не кажат, че е виновен. И то пак ще са 5 дни и ще ни мине.

4.   Те разбрали ли са че не си виновен? ако са няма нужда да се притесняваш :))) спокойно не си виновен и всичко ще се оправи не се безпокой

5.   Хубав урок дано да го запомниш за цял живот и за напред да си способен по-добре да виждаш опасностите в живота.

6.   Ти случайно да си от кв. Света Троица? /ако изобщо си от София, де/ Щото там това е ежедневие и на никой не му прави впечатление. А и какво си се впрегнал толкова, като си невинен? Тези, които те познават, би следвало да знаят що за стока си, на тях няма нужда да се обясняваш. Другите ги пусни да пътуват с вятъра. Не е станало кой знае какво, преживей го! ;)

7.   "Видяхме едни познати - бяха тръгнали да точат бензин"... Егати обкръжението! Честно!
Чакаи да позная - кучето ти е питбул нали?
Вероятно си поредното дете което се изживява като "кварталния тарикат" но не знаеш че вървиш по наклонената плоскост.
Наи добре гледаи да се оправяш иначе те чака много "розово" бъдеще...

8.   Пичага, какво се стряскаш?
Това което ти се е случило е напълно нормално! Даже така трябва да бъде винаги и навсякъде в България!
Стига вече с тази беззаконност и безредица!

Тозва момче което е дало и твоето име е боклук!
Иначе това е работата на полицайте - дали са твойто име и са длъжни да те викнат за да чуят версията ти или най-малкото за свидетел!

Няма за какво да се сърдиш.