Споделена история от Тинейджърски

Нещастна
Здравейте! Момиче на 14 съм, 8 клас. Не знам откъде да започна просто ще е дълго, но моля ви се, не знам какво да правя. Станах 8 клас и в началото си нямах проблеми с класа си. Нашият клас се слави с лицемерие още от началото, но не ми пука за една групичка (обсъждане и подиграване на другите), защото почти никой не ги харесва. Но поне и те не общуват с мен и нямам драми с тях, нищо че са че обсъждали. Главният ми проблем е хората, с които преди се водих добра приятелка. Ясно ми е, че нещата се променят и докато си намериш хората се изисква време. В класа ми е най-добрата приятелка, две-три близки момичета (едната от тях също ми е ндп) и още хора, с които се разбирам, говоря си и ги харесвам.
Някъде към края на първият срок започнах да разбирам, че хората не ме харесват особено (половината клас), а други 2 момичета, които за тях ще говоря, са просто особени. Едната става или поне ставаше за приятелка, но не е много читава, а другата (Х. ) знаех, че не ме харесва (и е говорила лошо за мен), но днес прекали. С  Х. преди не си говорих, после я опознах малко и аз я харесах. Тя май също, но до преди 1 месец и нещо разбрах, че не ме харесва. Те двете с другата обсъждат хората, но са от този тип "Ние не сме лицемери, ние ти го казваме в очите и не виждаме нищо лошо в това, като нещо не ни харесва да ти се смеем". Едната не е много лицемерна, но Х. е, и то много. Има разлика да изразяваш лошо мнение, и това да се подиграваш, но те са си такива.
Днес говорихме по телефона с тях двете и приятелката ми беше с мен. Бяха още 2 момчета и още две момичета с тях. Шегуваха се като се псуваха и обиждаха, и се намесих на шега. Но Х. пракали, защото си личеше злобата и омразата към мен и по едно време тя каза, че ме е снимала тайно (заради гащите ми, защото съм била с ужасни такива, но тогава сигурно съм била в този период и нормално да не са хубави). Показа ги на всички там. Не знам кога ме е снимала, дали е видео, снимка, не бях там, а по телефона говорихме, но това е абсурдно и подсъдимо! Сигурна съм, че го е направила и ги е показала на тях, и се разплаках после.
И други не ме харесват, не знам защо, но поне не се държат чак така. Какво да правя, ами ако ги е показала и на други? Тотално я отписах, а мисля и другата, защото и тя не е много читава. Просто ми е гадно, не спирам да плача, и без това класа ми не ме харесват, какво да правя? Винаги съм нещастна от хората като цяло, все някой ме мрази, ми прави гадно, или го дразня, има ли смисъл изобщо...

Коментари

1.   От Авторката (update): Оказа се, че тези тъпачки са се избазикали за това със снимането. Но факта, че го направиха и днес се заяждаха, че видиш ли аз не съм права и нито една не ми се извини, а едната (не е Х., нея я мразя) като говорих с нея за това и тя каза "Какво толкова е станало". А и също така ме обиждаха вчера, дори факта че така се държат е тъпо. Не знам какво да правя!

2.   Кажи им да говорят каквото си искат, ама като не те харесват, изобщо не си говорете и да не ти се пречкат. Ако се държат грубо, трябва да се оплачеш на класния ръководител. Те може да са лицемерни и незрели, но нямат право да те тормозят.