Споделена история от Тинейджърски

Шегуват ли се или не?
Здравейте. Момиче съм и от известно време моите приятелки подмятат някакви неща, за които не се замислях до скоро, но някак си започнах да им обръщам внимание. От време на време казват неща като "Ти за парфюм не си ли чувала", пръскат дезедорант към мен и тем подобни. Преди се смеех на тези неща, но сега не съм сигурна, че е шега. Не знам какво искат да кажат, но не смятам, че мириша. Спазвам хигиена, пръскам се с дезедорант всяка сутрин и вечер, слагам парфюм почти всеки ден (понякога забравям, но не мисля, че е фатално). Имам един парфюм, който е доста силен като даже се пръскам по 2-3 пъти. Къпя се веднъж седмично в момента, понеже е по-студено сега и това е в Неделя, за да ми е чиста косата за Понеделник. През лятото и като цяло по-топлите периоди се къпя всеки ден или през ден. Аз съм си човек, който се поти доста, но не смятам, че това ме кара да мириша лошо. Аз лично съм пробвала да се душа сама и не усещам миризма.
Моля дайте ми съвет какво да правя. Да питам ли някоя от приятелките си и има ли начин как да разбера примерно ако мириша?

Коментари

1.   Според мен тези момичета не са ти приятелки. Ако ти бяха истински приятелки, щяха да ти го кажат по-деликатен начин и на саме, а не с подигравателен тон и да те пръскат с дезодоранти.

2.   Миришеш зле. Потта няма как да не те кара да миришеш лошо дори и ти самата да не усещаш. Няма как да се къпеш един път седмично и да не миришеш лошо. Човек за мен трябва да се къпе всеки ден, независимо дали е жена или мъж. Като не трябва да си къпеш косата толкова често просто си къпи само тялото. По-важно е да се къпеш всеки ден и да си переш дрехите, отколкото да ползваш парфюм. И да, приятелите ти си правят намеци, че не миришеш добре.

3.   Тийнейджърите се потят много заради хормоните, а да се къпеш веднъж седмично в тази възраст е твърде малко. Ако не можеш да се къпеш всеки ден, то се къпи на всеки втори ден, тоест през ден. Косата също много бързо се омазнява и трябва да се мие 3 пъти седмично. Дрехите също всеки ден трябва да се сменят с други чисти, изпрани.. Миришеш им със сигурност, а може и други да им казват да ти направят намек да се къпеш.
Всъщност колкото и да ти е неприятно трябва да си им благодарна, а не да се оплакваш.

4.   Къпи се през няколко дни, възможно е и да ти се подиграват, ако прекаляваш с парфюмите.
Но по-добре се къпи. Някои хора ползват сода бикарбонат, за да махнат миризмата, пробвай и ти, май убива бактериите по кожата???

Иначе няма как да усетиш миризмата си, защото мозъкът ти я игнорира.

5.   Трябва да се къпеш всеки ден. Няма да се простудиш, не се тревожи.

6.   Къпи се през ден ако можеш, въпреки че това не е моя работа. Според мен трябва да забравиш твоите "приятелки'', такива хора трябва да се подминават <3