Споделена история от Тинейджърски

Малката ми сестра изглежда по-голяма от мен
Здравейте,
Аз съм на 20 години и съм израснала в сравнително високо семейство-баща ли е 185, а майка ми 175. Аз съм висока 172 и нося 38 номер обувки, което смятам, че е в реда на нещата. Проблемът е обаче, че сестра ми която е на 14 изглежда на външен вид наистина по-голяма от мен. Тя е много висока, а именно 180 и носи 43 или 44 номер обувки. Предвид, че нашите родители носят съответно 43 и 38 не знам тя как се е пръкнала с такъв гигантски крак, наистина е огромен най-голям е от на цялото семейство, а е родена 2009.

Коментари

1.   Какво значение кой номер носи? ! Важното е, човек да е здрав! Ето например аз съм висока 170 см, но нося обувки номер 41.
А да кажеш, че са ми големи ходилата-не, нормални са си на външен вид.
Преди време, четох една книга-, , Източен вятър, западен вятър", прочети я, интересна е. В нея имаше един момент-точно във връзка с размер на стъпалата, как в някои държави, като Япония, Китай, тези неща са важни до степен човек да забрави за личното си удобство, и да тръгне да ужажда на разни стереотипи и глупости, да се влияе от чуждото мнение и т. н. Когато я прочетох, почувствах облекчение за някои неща. Защото преди това, имаше разни случки, какво стане-и ние със сестра ми-вечно сме били като куче и котка - то и сега си е така, та-имало е случки, преди време, и да каже-леле, какви големи стъпала имаш, като плавници направо. Не се обиждах, даже се чудех защо пък да са големи, тогава още ходех на училище и носех 39 номер, сега си е 41, вече доста години. След като се случи едно Лято да попадна на споменатата горе книга и да я прочета-оттам насетне, вече дори за част от секундата не се засягам вътрешно, ако някой каже нещо за номер на обувки. А и какво да се засягам-Красива съм си и тяло и всичко и е напълно НОРМАЛНО за височина 170 см. номерът обувки да е 41.
Затова и според мен е напълно нормално сестра ти, като е 180 см да носи 44. Това не се определя от това на колко години е даден човек, а каква е височината му!

2.   А сестра ти има ли снимки на краката си в WikiFeet?

3.   Аз много харесвам ниските хора... приятеля ми е по - нисък от мен, аз съм висока 163 и изобщо не мога де се меся, но... Ти не си изобщо ниска. Относно обувките - ти си 38 номер и си намираш обувки много по - лесно от сестра ти. Радвай се. Хубава височина си, номера ти на обувките също е хубав.

4.   Че и ти не си ниска. Баща ми е 1. 80, майка ми е 1. 73 а аз се пръкнах 1. 55.
И двамата носят обувки номер 42-42, аз нося 35-36. И двете ми баби са били ниски. Сестра ми е на 13 и вече стърчи над мен. Нищо ти няма, аз съм на 23 и още ми искат лична карта като купувам цигари.