Споделена история от Тинейджърски

Как да им омъстя за всичко, което ми причиниха?
Здравейте. Преди доста време се запознах с едни момичета, с които сега ми се ще въобще да не се бях запознавала... Всичко беше супер в началото, писахме си, споделяме си неща и така нататък до момента, в който не ги почувствах близки и тогава и аз разбрах че са били приятелки и разбира се ги питах дали искат и мен за приятелка. Съгласиха се и даже едната беше много щастлива и ми пишеше колко се радва че е намерила близък истински приятел, на когото да разчита. Да де ама след месец може би както всичко си беше ок: блокираха ме, отпоследваха ме и нищо, никакво обяснение. С триста зора убедих едното момиче да ми каже какво за бога се случва и тя ми писа че съм се месела в приятелството им, искала съм да съм във всичките им групи, което не е вярно и че съм ги била деляла. Много се разтроих освен това многократно опитвах да се свържа с тях и да им обясня, дори и на сестрите им, защото ги накараха и те да ми пишат и да ме обиждат. Няма дори да давам примери с какви думи ме наричаха и какви изрази използваха... Просто недоумявам колко жесток трябва да си за да причиниш на някого такова нещо, от камък ли трябва да си, но на тях не им пука. Дори и ги питах ако и на тях им направят така дали ще им е приятно и едната ми вика да. Едното момиче поне се вразуми и искаше да си останем в добри отношения и да си кажем сбогом и че и тя не знае какво е станало че ме е намразила и аз се ядосах, защото няма как да е просто ей така и я блокирах, после тя ме нарича тъпа и аз се ядосах още повече и и писах да вървят и те и сестрите им по дяволите. Не съм такъв човек по принцип, но просто те ме направиха на нищо, подиграха се с мен... Не можеш просто така да зарежеш някого и да се подиграваш с него все едно е парцал. И те са хора. Но явно има и каменни хора... Иска ми се да им го върна някак... Съжалявам че стана малко дълга, но просто искам да знам вие какво мислите.

Коментари

1.   Мисля, че това са детински неща и трябва малко да пораснеш!

Най-общо казно - правилото в такъв случай е: не се меси, не се тикай и не се натрапвай на други хора, когато виждаш, че си нежелана!

Иначе, аз разбирам какво е станало: те са били две близки приятелки, и когато ти се появяваш в началото от учтивост, не са ти отказали приятелството си.
Но после едната е взела да се дразни и да ревнува(така да се каже) и затова са те блокирали.

Виж сега, не е станало нещо чак толкова страшно! Вживота има много по-големи проблеми: има хора болни от неизлечими болети, инвалиди - без ръце и крака, страдащи много... Но те не се оплакват, а се борят и продължават напред!

Затова съветът ми е - не се занимавай повече с тях и не го преживявай толкова! Ще си намериш други, и то добри и истински приятелки! Животът е пред теб!

И още нежно важно: никога не отвръщай на злото със зло!
Знай, че злото се побеждава само с добро!
Това го казва Свети апостол Павел, велик християнски апостол!

2.   От "връщането" няма никаква полза. Нито ще се почувстваш по-добре, нито ще забравиш. Най-добре, спри да мислиш за лошите неща и се фокусирай върху нещо полезно. Отмъщението не е донесло нищо полезно на никого.
Иначе за отмъщение, имам една приятелка, която публикъваше секс обяви с телефонен номер на любовницата на мъжа си:) доколкото разбрах, ефекта е бил "задоволителен" :) :) :)

3.   Има такива хора, всеки е попадал, игнорирай ги, лично аз не съм забелязала такъв тип да има възмездие за тях, по скоро ако контактуваш, ще ти е трудно от тях, да имаш як живот, освен да не общуваш, друго решение няма, търси си коректни хора, има такива, не трябва да ти пука, гледаи си щастието в живота и бъди добра версия на себе си, това е правилния път в живота.

4.   Ужас, сънувснавм ти! И аз съм в подобно положение. Предателство, но с това момиче бях мнооого години приятелка. Но зависи на колко си, и от колко време се познавате. Ако си малка е нормално трудно да приемаш нещата, защото това са част от живота и има и по-лоши неща (не, че ти омаловажавам проблема). Ако си голяма, пак е тъпо, разбира се, но разбери ме.... Човек нито е нужно, нито трябва бих казала да отмъщава в почти всички ситуации, защото най-малкото, което е, си има карма! И не си го измислям. От личен опит, хората, които са ме наранявали, са им са случвали гадни неща и даже и веднъж абсолютно същото нещо. Казвам ти, няма смисъл от отмъщение, даже е възможно по-зле да стане за теб.
Бъди силна и намери нови, ИСТИНСКИ, Приятели, с главно "П"!

5.   Най- добре ще е да не им отмъщаваш. Те изобщо не заслужават вниманието ти, недей да се тровиш с омраза и мисли за тях. Тези момичета явно така разсъждават и не искат да им се месиш, а пък са си го внушили и не искат да си променят мнението. Недей да търсиш причини, просто ги остави и покажи, че няма да падаш на тяхното ниво.

6.   Ще ти дам един пример от моя живот. В гимназията имах най-добра приятелка: Сияна. До безумие амбициозна. Тя беше приятелка там само с мен и още едно момиче. Аз бях по-комуникативна. С времето заформиха групичка, в която беше разбира се и моята най-добра приятелка. Наложи ми се да вляза в болница и да отсъствам. Отивам на училище и всички тези хора спряха да ми говорят, оставиха ме сама на чин. Преживях това много тежко, бях тотално сама. Доколкото разбрах, всичко е идвало от Сияна, но и моята класна, която незнайно защо настройваше ученици против мен имаше пръст. Веднъж класната ми каза пред всички, че не я харесвам, а аз й цитирах как е настройвала против мен. Веднъж майка ми ме чакаше пред училище и после й стана мъчно, че всички са слизали и са се смеели, а аз бях сама. На бала сама, тотално сама. Не мислех за отмъщение. Ще ти кажа сега какво стана с тези хора. Сияна скача от арабин на арабин, нещо като държанка 30 е. Другото момиче подобна история с мъжете. Третото след години ми каза, че съм била права за Сияна, предупредих я тогава. Но с нея не се сближих и след години, тогава тя си избра страна. Аз съм с мъж и дете и много щастлива. Сега тези думи на класната, тази несправедлива ситуация ми е като сън. А две години ме изолираха, защото въпросната Сияна е решила с интрига да не изрита от групичката, в която умирах за всеки и на всички се радвах. Не отмъщавай. Животът ще отмъсти вместо теб. Повярвай ми. Има една приказка, запомни я добре: Имай търпение труповете на враговете ти да минат по река Ганг пред теб. Животът ще отмъсти и ти ще разбереш, защото, момиче, лошите хора си намират майстора рано или късно. Но ти не бъди лоша като тях.