Споделена история от Тинейджърски

Какво бихте ме посъветвали?
Здравейте, момче съм, приятелката ми ( не ми е гадже ) не намира никакво време за мен, постоянно ми казва, че е заета и не може да се виждаме. Няколко пъти обаче я видях с други хора, което означава, че или наистина не и се излиза с мен или просто си подрежда приоритетите. Тя ме попита какво се е случило с мен, защото аз спрях да комуникирам с нея както преди, но не виждам промяна в комуникацията и основно в нейното поведение. Наистина съм разочарован и нямам идея какво да правя. Дали е по-добре докато ми мине гневът да са ни по-студени отношенията или да се държа както преди? От една страна не искам да я изгубя като приятелка, но от друга я хванах много пъти да ме лъже и нямам идея дали е добре да имам такава приятелка до себе си. Какво бихте ме посъветвали? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Щом веднъж те е излъгала и те пренебрегва по такъв инфантилен начин, ще го направи още много пъти. Затова те съветвам-да я зарежеш. Това, че те била питала, защо изведнъж си спрял да й пишеш, НЕ е от загриженост към теб, а защото има ОГРОМНО ЕГО. Иска й се да бъде търсена и т. н. Държи те, като резервен вариант, да си й подръка, когато тя има нужда или й е скучно.
Искрено те съветвам да я разкараш. За съжаление има много такива лицемерки и лицемери, като нея. Разбрала съм го по трудния начин и знам как се чувстваш в момента и колко се колебаеш, но бъди смел и действай-защити себе си, като й покажеш, че уважаваш себе си, разкрил си плоските й лъжи и няма да се оставиш в ролята на наивен глупак.
Виждала съм как действат такива лицемерни егоисти, като нея. Като ги търся-5 пари не дават и се правят на умрели или не разбрали, или много заети, а в същото време ги хващам в лъжа и то през цялото време! Когато, обаче замълча рязко и нито писма, нито съобщения, нито-нищо от моя страна, и ония веднага се задействат-да се обясняват, съжаляват, извиняват и после за ОТРИЦАТЕЛНО ВРЕМЕ, като видят, че си им простил и пак наново почват с жалкото си лицемерно поведение!
Такива лицемери-ги използвам на макс-било то за финансова изгода или да им споделям, когато се чувствам зле-тоест като емоционални кошчета за боклук. Връщам им го и то без да се усетят и накрая, като ми писне играта на котка и мишка -просто ги разкарвам!

2.   Комуникация! Просто седни и говори с нея, спокойно, и обясни нещата като хората. А за тва, че преди те е лъгала, не е добър знак. Имай си едно наум. Ако те разбере, и се промени, дай и шанс, но ако нищо не стане, и особено, ако те лъже - довиждане. Надали ти е толкова важна, а и да ти е, сигурно си имаш и други приятели и то момчета, просто със същия пол би трябвало по-добре да се разбираш, особено вие момчетата, там нямате драми попринцип. Просто приеми, че понякога и най-близките нараняват, не трябва да имаш очаквания за нищо и никого!

3.   Здравей, момче, от написаното предполагам си малък още, в смисъл тинейджър. Защото си спомням, че тогава и аз започнах да се сблъсквам с това поведение на хората, което не разбирах, тъй като аз съм много верен приятел... или поне бях. Но, за съжаление, искам да ти кажа "добре дошъл в реалността".
Хората са интересчии, всеки подрежда приоритетите си според, това от което има нужда в момента. И аз преди много се сърдех, много се ядосвах, но с годините разбрах да не им обръщам толкова внимание, а просто да създам повече приятелства и вече да не ги определям като "най-добър приятел", а просто всички да са добри приятели. Когато имаш голям кръг от приятели, няма да ти прави толкова впечатление. Знам че в годините на тинейджърството приятелите изглеждат като най-важните хора, и те са важни определено, но с годините ще разбереш, че има и по-важни хора- семейството и половинката ти- само за тези хора трябва да ти пука, ако те лъжат.
Разбира се ако въпросния "приятел" лъже за важни и големи неща и те кара да се чувстваш зле, най-добре го разкарай, но това че не излезнала с теб, а с други хора, не е престъпление.
В тази ситуация, след като тя си прави планове с други хора, прави си и ти. Гледай себе си. Ако някой ден пак иска да излизате прецени, искаш ли или не и направи това, което ти чувстваш. Не върви след такива хора, да им се молиш за внимание.

4.   Като за начало момиче за приятел НЕ! Освен ако не ти пуска. Иначе си просто една бета, второстепенен герой в нейния живот, който е покрай нея, помага й с това-онова, с малката надеждица евентуално един ден да се случи нещо. А реално тя просто те използва като безплатна мъжка подкрепа, докато другите й порят задника един по един. Ако имаш поне малко мъжко себеуважение, прекрати всякакъв контакт с нея.

5.   Това е токсичен човек. Оставяй я. Щом те е излъгала многократно и не и се излиза с теб - не я зослужаваш. Това е лично моето мнение.

6.   Ключът в оправянето на взаимоотношенията е комуникацията. Виж се с нея или й се обади и поговорете за ситуацията без да се карате. Възможно е да е някакво недоразумение, няма как да го знаеш без да поговорите нормално. Успех!