Споделена история от Тинейджърски

Местене след 10 клас
Здравейте, аз съм момиче и съм на 16, което ме прави 10 клас. От известно време мисля за местене на класа, в моят клас нямам близки, много се карат помежду си, аз не можах по някаква причина да съм в нито една група, нито поне да имам добри отношения. Втората причина са учителите ми по език, те наистина не преподават и пишат ниски оценки дори на добре свършена работа или проект. Съседният клас разбрах, че учат усилено, а пък и тяхната учителка ни замества два пъти и аз разбирах какво преподава и в часът беше много тихо, защото съучениците ми и другите на, които преподава имат респект.
Притесняват ме две неща обаче : че класът с тази въпросната учителка са били три години заедно, второ, че не искам да ми се задават въпроси от сорта на : защо се премести, какво става ( дори от новият клас ). Там имам доста така близки и мисля, че поне ще ми е спокойно предполагам.
Просто това е една огромна дилема, защото искам да се махна от този клас, но какво виждате ме притесняват и други неща. А пък за две години да се местя няма смисъл май, но пък от друга страна - може да са две спокойни години.
Ако сте попадали в такава ситуация или може да дадете съвет, пишете. Наистина ще се радвам да чуя друго менения и да разбера какво да правя с този проблем.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Премести се. Не се чувстваш добре в този клас. Ако не се преместил, ще се чудил какво е можело да бъде. 2 години са си 2 години. Най-много и в новия клас да не ти хареса, но няма да е загуба предвид сегашния. А ако ти хареса и за 2 години научиш повече?

2.   Премести се, винаги можеш да се оправдаеш с госпожата ако те питат защо.

3.   Можеш да се местиш, аз бих на твое място. А за причината- никой няма да ти опре пистолет до главата, така че си я запази за себе си, а на другите казвай "по лични причини" и дотам. Точка. Ако близките ти приятели от другия клас са ти истински и верни, на тях можеш да им кажеш, но да си мълчат, разбира се. На никой не му влиза в работата реално, нито на учители, нито на ученици.

4.   Измести се и ако те питат, отговаряй: така реших, за разнообразие

5.   Имаш и друг вариант: самостоятелна форма на обучение! Но трябва добре да прецениш дали ще може да се спраниш с уроците сама!

6.   Аз не бих се преместила. Не си тормозена, просто харесваш другия клас повече. Ами сближи се и с твоя и с другия, няма нищо лошо, повече контакти. Част от живота е да се справяш в различни ситуации, които не винаги ти харесват. И бягството рядко е решение, принципно създава нови проблеми.

Успех!