Споделена история от Тинейджърски

Как да си намеря свястно момче?
В тийнейджърска възраст съм и като на всеки тийнейджър в главата освен уроците в училище стоят и... Момчетата. Да, аз съм момиче, което има желание след време да си намери едно добро, интелигентно, свястно момче, което да не ме желае само за секс, а за едни сериозни отношения, което в днешно време ми се струва практически невъзможно. До момента съм имала две сериозни връзки, последната беше доста обещаваща, но завърши с предателство и изневяра :) Никога не съм изневерявала, не бих и сторила подобно нещо. Не пуша, не пия, слушам всякаква музика, стига песента да ми допадне, не ходя по дискотеки, не се разголвам и мога да говоря на всякакви теми, интересувам се и от компютри, лаптопи, коли и много други неща. Когато се влюбя, се влюбвам истински и не мога да се влюбя в никой друг, дори да ме нараняват. Вярна съм на партньора си и го поставям като приоритет. Общителна съм, лъчезарна, стройна, не страдам от наднормено тегло, с кестенява къдрава коса и пъстри очи. Тоест, можем да си направим заключение, че външният ми вид не е лош, не се смятам за най-красива :/ отличничка съм в училище, 10 клас съм, за мен е важно да бъда образована и в крачка с нещата. Но ми липсва любов... Някакви съвети как да си намеря едно прекрасно момче, с което да можем да дискутираме проблемите помежду си (дай боже и да няма такива), да можем да си говорим за повече теми свободно, без притеснения и просто... Да си живеем живота и да израснем заедно :) Ясно е, че това не става с вълшебна пръчица. Като минус бих казала за себе си, че съм свръх емоционална, тоест, при раздяла рева като ненормална и всяка обида може да ме изкара извън релси :D Работя върху това. Благодаря ви предварително за отделеното време!

Коментари

1.   Страхотни неща си написала. Знаеш ли, аз съм на 21 и винаги съм търсил момиче, което да има твоите влечения. Трудно е, особено на тази млада възраст. Можеш да се запознаеш с нови хора, като изпробваш нови неща, приеми факта, че за да се запознаеш с някого трябва да излезеш от зоната си на комфорт. Присъедини се към някакъв клуб, обществен клас или можеш да практикуваш някакъв вид спорт, който харесваш, да вземеш час по изкуство или да се присъединиш към учебна група и започни да говориш с нови хора там. Просто бъди внимателна. След като за първи път срещнеш някого, опознай го малко, преди да решиш, че той ще бъде правилният. Никога недей да съдиш изцяло по това как изглежда. Опитай се да прецениш дали той отговаря на твоите минимални изисквания за някого, с когото би излизала - забавен ли е? умен? мил? Трябва да решиш какво е важно за теб и прецени тези неща по време на първоначалния ви разговор. Ако той се държи напълно различно от това, което търсиш, не си струва само защото има красив външен вид - интересувай се от него като човек. Също така не се надявай, че веднага ще ти стане гадже. Дай му време да те опознае също. Като за начало излизайте от време на време, а след това започнете да излизате по-често, ако върви добре. Обикновено, ако се разбирате и се забавлявате много заедно, приятелството ще прерасне от само себе си в нещо повече. Никога не се страхувай да опитваш нови неща. Пример: Ако той слуша група, за която никога не си чувала или никога не си направила труда да слушаш? Опитай, може да ти хареса. Ако положиш усилия и създаваш истинско мнение, дори ако то се различава от неговото, то може поне да ти даде нещо, за което да си говорите. Много е важно да си взаимодействате. Говори с него, когато се срещнете случайно на улицата или където и да е, и намирай причини да говорите по-често. Колкото повече говорите, толкова по-близки ще станете и това е чудесен начин да изградите приятелство, което може да се превърне в нещо повече. Говоренето за политика, религия, детството и семейството ви, както и преживяванията ви в училище и надеждите ви за бъдещето ще ти разкажат много за това кой е той като човек. Кажи му, че се интересуваш от личния му живот, но не нарушавай личното му пространство. Виж какво общо имате. Важно е двамата да се наслаждавате на някои едни и същи неща (така че да имате нещо, за което да си говорите), но също така е добра идея да имате някои различия (така че да се предизвиквате един друг и да разширявате хоризонтите си). Говори с него и разбери какво общо имате, защото мъжете сме склонни да се срещаме с хора, с които имаме повече общи неща, отколкото просто физическо привличане. Нещо друго, което смятам за важно е да бъдеш себе си. Ако не си, тогава как иначе ще разбереш дали той те харесва такава, каквато си? Ако се преструваш на нещо, което не си, ще се чувстваш неудобно всеки път, когато си около него и това е последното нещо, което ти би искала да се случи. Ако се чувстваш неудобно около него, вероятно ще ти бъде трудно да говориш с него и ако не можеш да говориш с него, ще ти е трудно да поддържаш разговора. Не се страхувай да направиш първата крачка. Ако намериш човек, с когото имаш много общи неща, не чакай той да те покани да излизате. Ако те е страх да го попиташ, защото мислиш, че не те харесва, попитай все пак. Страшно е, но няма да ти навреди.

Дано съм ти помогнал.
П. Г

2.   Повечето момчета и мъже не се интересуват от любов - не са емоционални, така че ще ти е трудно. Когато станат към 25-30-35, се сещат, че им трябва семейство и си намират някоя. Ти сериозна връзка (брак и деца) не можеш да предложиш, а само глупак (или невървежен сред жените и хората като цяло) би се ограничавал с теб (за приятелство, секс и губене на времето), ако не ти е законен съпруг.

3.   Здравей!
Първо - поздравления за изключително грамотно написания текст! Много е хубаво, че уважаваш езика ни и се стараеш да пишеш правилно на него.
От това мога да заключа, че си интелигентно и будно момиче, от такива младежи има нужда България, надявам се вие да сте бъдещето.
За другото - не се притеснявай, в тази възраст гаджетата се сменят по-често, съвсем нормално е да си в търсене на правилния човек. Тепърва ти предстои да учиш и в университет, да започнеш работа. Там ще имаш и нови социални кръгове, нови познанства. Кой знае - може и от там да изскочи твоят човек.
Това, което мога да ти дам като съвет е да продължаваш да се концентрираш върху учението и развитието си. А за любовта - търси я, разбира се, но не я превръщай във фикс идея, т. е. не се фиксирай върху това. Тя ще те намери, бъди сигурна!

4.   Като те гледам си умна и свястна /по написаното/, казваш, че си красавица. В такъв случай трябваше в даскалото в междучасието да става третата световна. Какъв е извода? Че нещо не е баш така. И все пак - сигурен съм, че ще се наредят нещата, тепърва ти предстоят много запознанства, момчетата ще почват да стават мъже и ще те зарибяват все повече и тн. Само не ставай ковра.

5.   Тъпи въпроси казват нямало, така че ще се въздържа от коментар. Къде да си го търсила това момче... ами явно няма да е на полето и из горите. Има точно ДВА начина по които двата пола се намират:

- по външен вид - 99% и от мъжете и жените това гледат. Затова се ходи по барове, дискотеки, Тиндъри, Фейсове, Инстаграми. Всички се контят и представят един фалшив образ в който другите да се "влюбят"

- по характер и реални качества - еми не е трудно да се сетиш как и това става - околната ти среда, училището, приятелите. Това са хората които виждаш всеки ден и можеш да ги оцениш като интелигентеност, чесност, характер в реалният живот. И аз съм бил ученик, и аз знам че тогава пада едно правене на "готини" и преследване на "готините". Но ако имаш малко повече мозък в главата, ще позлваш училището и университета да опознаеш съучиниците си, да си говорите, да намерите общи интереси, да правите нещо заедно. Изключително е просто, стига наистина да търсиш ЧОВЕК, не просто "химията" на животинско ниво. На тая възраст ти си нямала връзки, нито знаеш какво наистина е любов. Само химия моето момиче, стани поне на 20, ОПОЗНАЙ първо себе си, щото и себе си не познаваш, опознай и някой друг, тогава се занимавай с любов... Тръгнеш ли на тая възраст по "любов", няма да стигнеш далеко...

6.   Като човек намиращ се в подобна ситуация и същата възраст не знам точно как да ти помогна, но това което мога ти кажа е да продължиш да се развиваш, защото преди всичко е от голямо значение професионалното и духовното ти развитие. Адмирации за това, че си толкова много заинтересована спрямо кариерата и бъдещето ти понеже рядко се намират такива хора в днешно време. Имам един въпрос спрямо това какви неща знаеш и разбираш от компютрите понеже аз също съм запален по тази тема и може да обменим мнения и опит по това.

Хубав ден!

7.   От авторката: Страшно много благодаря на всички за помощта!
Към номер 4: Абе, не съм първа хубост, но си имам своя чар. Но не всичко се свежда до външния вид, може би просто не съм улучила още на правилния човек. С времето ще се наредят нещата! К*рва не бих станала, съвестта не ми го позволява. Винаги когато направя грешка после яко ме гризе съвестта... И се чувствам ужасно. Например ако кажа нещо в гнева си.

8.   Напълно те разбирам. Ще ти дам един съвет за училище и след това за университета. Така, в училище си търси някой отличник, защото в повечето случаи са доста осъзнати и сввестни(особено в гимназията). А за университета :кандидатствай медицина или фармация, повярвай ми - ще попаднеш на свестен тип.

9.   Да не ти пука, слухове се измислят, защото хората нямат социална среда за общуване, а тя е да седнеш на пеика и да общуваш с някои там, с когото искаш, да отидеш на курс по рисуване, фотография, намери си социална среда, там ще откриеш хора и ще ги опознаеш. Това е правилния път в живота, деистваи, щастието е близо.