Споделена история от Тинейджърски

Нямам приятели с които да излизам лятото
Здравейте, сега завършвам 9 клас, но нямам с кой да излизам лятото и не знам какво да правя. Аз имам приятели в гимназията, но с тях не излизам никъде, а с тези от старото училище не поддържам контакт. Сега ми става много тъпо като се сетя, че пак ще стоя по цял ден у нас. Аз обаче питам защото искам да разбера, какво правят другите хора на моята възраст лятото. И те ли стоят по цял ден лятото у тях или само аз съм така?

Коментари

1.   Евала, да бях сега на твое място. Искаш ли да ти кажа какво можеш да правиш - трениране и учене всеки ден на 100%!!! Опитвай спортове и учи различни неща, намери своето, сега му е времето, когато никой с нищо не те притиска. Пробвай програмиране, пробвай дизайн, рисуване, каквото ти щукне. Пробвай футбол, фитнес, кик-бокс, плуване. EXPLORE

2.   Има летни курсове за твоята възраст. Не само учене, а планинарство, пещери, разходки, спортове, готварство, занаяти. И компания можеш да си намериш така, и да научиш нещо ново. Ако си в София имаш много избор. По малките градчета не знам как е.

И ЧЕТИ ЧЕТИ ЧЕТИ!!! Това е най-важното!

3.   Може и сам да излизаш понякога.
Можеш да излизаш и с приятелите ти от гимназията - пишеш им да с предложение да излезете.
Също отиди през ваканцияа на село и море.

4.   И аз като теб няма с кого да излизам през лятото, но не съм точно на твоята възраст. Номер 1 е прав. Можиш да използваш свободното си време за да научиш нови умения и да се усъвършенстваш, ако обаче точно искаш да излизаш да излизаш с приятели може да опиташ да се сближиш повече с приятелите от гимназията си или да тръгнеш на някакви дейности където можеш да се запознаеш с нови хора.

5.   Не си осмисляй живота с присъствието на приятели. Приятелството е хубаво, но често е нетрайно и променливо. На масата в кръчма всички сме приятели, но за важните неща в живота човек трябва да може да се оправя сам.

6.   Това, че не излизаш, не означава, че не можеш да си намериш приятели. Все ще има някой на твоята възраст, в квартала, а и лятото е за това да излизаш. Също съм напълно съгласен, че би могъл да си намериш някое хоби. Отиди на басейн, играй на компютъра, купи си колело, а може и на старо. А и сега са ви най-хубавите години приятел. Пожелавам ти късмет!

7.   Да ти кажа и аз съм така. Аз също завършвам 9 клас и имам само 3, 4 приятели, с които да излизам. Не знам от кой град си, ако си от моят можем да излезем заедно.

8.   Лятото на 9 клас някъде по това време ми писна да лежа и играя на компютъра и взех да тренирам активно. Сприятелихме се с доста момчета и после бяхме неразделни дълги години, докато не се разпръснахме по света. Освен че тренирахме здраво, правихме и луди купони с много алкохол и момичета. Изобщо животът тръгна в съвсем нова светлина. Аз бях много срамежлив, но като си пийна се отпусках и хората много ме харесваха такъв какъвто съм. След време разбрах, че няма нужда да пия за да съм себе си и да се забавлявам.
Просто излизайте и създавайте познати, пък след време ще си проличи дали имате приятели сред тях.

9.   Аз съм по-голяма от теб, но когато бях на твоята възраст бях в подобна ситуация. Всички мои познати, приятели с които съм общувала в училище или бяха извън града, на почивка или си измисляха оправдания, не ме търсиха и така аз почти цялото лято си го изкарах сама. Кофти е, знам, но не трябва да се отчайваш, защото от този период, в който си сама можеш да извлечеш много позитиви. Аз тогава лесно го преживях, започнах да излизам сама( при положение, че до преди това смятах, че това е много срамно да излизаш сам, а изобщо не е така) да се разхождам, да обръщам повече внимание на себе си. Даже започнах да се интересувам от неща, които преди това изобщо не ме вълнуваха, четох книги, обогатявах речника и общата си култура, рисувах. Накратко стигнах до някакво самоосъзнаване на ранна възраст, осъзнах че мога да се чувствам добре и пак да ми е забавно, дори когато съм сама. И онези глупави мисли в главата ми ( Оо, сега какво ще си кажат хората за мен, тази е луда, как може да излиза сама навън, как може да седне на кафе сама), хахах да наистина това беше много глупаво, но го израснах и помня, че когато се върнах септември месец на училище забелязах колко много съм се променила за този кратък период от време. Определено се отличавах от съучениците си с мисленето, възприятията, интересите и това, , израстване’’ продължи и след това и на тази възраст 15, 16 аз бях много по- напред със знания и умения спрямо моите връстници. Този период определено ми помогна и ме промени. Благодарна съм, че стана точно така. Навярно в началото бях тъжна, чувствах се самотна, но след това извлякох толкова много ползи от този период. Както се казва всяко зло, за добро:) Така че горе главата, може да взаимстваш от мен. Успех!

10.   След като разбрах че са фалшиви, мислят ми злото и говорят лошо за мен вече и аз нямам. Спрях контакт с тези лицемери, не са ми нужни