Споделена история от Тинейджърски

Защо всичко в България е кофти?
Здравейте :)
Искам да споделя с вас мои впечатления и да попитам дали има някакъв шанс да променя нещата, но първо да се представя. Момиче съм на 14 години.

Добре, сега... От 2 годишна живея във Финландия. Майка ми и баща ми са българи. Накратко впечатленията ми оттам: Уникална страна, много добри и сърдечни хора. За жалост обаче в началото на учебната година се върнахме в България.

Ужасно е! Всичко, просто не издържам. Случи се така, че след толкова години живот там нашите решиха, че това е достатъчно. Тук нямаме възможности, но това не е най-важното. Говоря за хората. Защо са такива, защо се държат така? Съучениците ми са ужасни. Постоянно ме коментират и обиждат. Не виждам съществена причина да го правят. Държа се с тях най-приятелски, гледам да им помагам, а те постоянно ме обсъждат. Грижила съм се за фигурата си, много я харесвам. Висока съм 1. 73 и съм 49 кг. В лице не съм първа хубост, ама не мога да го променя, не ми пука! Никога преди не ми се е налагало да мисля за външния си вид толкова. Сега направо се чувствам зле.

Питам се какво съм им направила? Тръгнах да се запознавам с тях един по един, а половината ме изгледаха накриво, другите едва не казаха "разкарай се! "
Във Финландия бях истински щастлива! Естествено и там имах трудности, но тук е направо EPIC! Имах много приятели на моите години, бяхме единни, имах и по-сериозни отношения с едно момче. В смисъл, че постоянно бяхме заедно и се забавлявахме, но нищо повече!

Както и да е, много съм разочерована. Искам да се върна обратно при тях! Не издържам тук. Не успявам да се справя с материала, със съучениците. Нашите са почти сигурни, че оставаме в България и Финландия ще видя, след като навърша 18 и сама мога да взимам решения. Не искат да коментират темата с мен. Няма ли някакъв шанс да се се върна, защото съм тотално отчаяна? На всичко съм съгласна само, за да не се налага да оставам в тая държава!

Коментари

1.   Ух, милата не знам как да ти помогна. Аз съм 8-ми клас и да ти кажа и на мен въобще не ми е приятен класа. Всеки ден ме обиждат, измислят ми прякори, но се държа. Гледай позитивно на нещата, не обръщай внимание на нападките - Правят го, защото си по-различна от тях. Ти тепърва ще се разочароваш още повече и повече от тази ужасна страна !

2.   България е кофти, защото хората са кофти.

3.   Не е от държавата, а от възрастта. На тази възраст (13г-17г) всички са така.

4.   Охх, де да бяха само твойте съученици така в БЪЛГАРИЯ всички са такива бес култура уважение простотийте за тях са газария подиграват се на всеки как се обличал дали бил дебел слаб грозен или красив постояно клюкарят коментирват бе ужас!

БЪЛГАРИЯ е много болна дъжава бес чистота култура и уважение. Аз съм момиче на 14 и от 2 години някаде живея в друга държава тука ако някои не те харесва просто не говори с тебе не те забелязва даже но и не те обижда или да ти се подиграва да говори зат гърба ти сякви неща а ако го попиташ нещо примерно за дскл естествено ти отговарят най културно!

Тук хората не псуват или да говорят някви глупости не се бият е ся някой момчета може но до сега не съм виждала де. ;дд тука даже на криво не се гледат имат уважение чистота култура както всички се лигавят в училище но с мярка знаят кога да започнат и кога да спрат!
Докато в бг е едно нищо срамувам се от българия много бих искала тази държава да се оправи да има ред и дисцеплина, но едва ли някога ще стане.

А да ти кажа спокойно не им обръщай внимание пак поговори с вашите а и може пък някой ден да се върните обратно защото прес тези години семейството ти може би е забравило как е в българия но когато си спомнят по добре ще започне да им липсва сполойствието и т.н.нали знаеш за кво говоря с една дума ВСИЧКО КОЕТО ГО НЯМА В БЪЛГАРИЯ. надявам се да заминете и да си щаслива ако ли не исчакай до 18 и може да заминеш. Късмет ;]]

5.   Мило момиче, по-добре да свикваш... Тука живота е така. Или си гад и мачкаш, или си мармалад и те теб мачкат. Трудно е човек да запази всякакви принципи и т.н. Но този, които държи на себе си няма да го спре нищо, дори и милата НИ родина, велика БЪЛГАРИЯ!

Какво друго да ти кажа. Когато пораснеш, бягай, ако имаш тази възможност. Ако ли не, стой си тук. Няма начин. За щастие има и достойни хора, останаха и свестни, така да се изразя. Но тъжното е, че процентът е много малък. Ако там където си, когато, или ако вече се е случило - съдя по прочетеното, повечето хора, ако не всички са идиоти, то тогава НОРМАЛНИТЕ стават идиоти.

Не се променяй, дръж на себе си, на принципите си. Бори се докрай. И знай, в живота има нещо повече от това :)

6.   Добре дошла, миличка.

7.   Може да има нещо вярно, но едва ли в чужди държави всички са цветя за мирисане. Според мен навсякъде с различни се отнасят по такъв начин, възможно е и ти да си ги предизвикала някак.

П.П. Оправете си малко правописа, особено 4. Не помня в този сайт да съм правила такива забележки, но нали 4 претендира за голяма култура....

8.   Миличко момиченце,
Това, на което си подложена в момента не се дължи само на кофти хората, а на поне още 2 фактора:
- ти си нова и затова са резервирани
- ти идваш от Финландия и ти завиждат, особено момичетата

Най-неприятното е, че дори един човек от класа да има лошо отношение към теб - това влияе и на останалите. На тази възраст много се влияете от мнението на връстниците си, и аз помня някога как като обявят един за аутсайдер, всички се отвръщаха, даже и симпатизиращите..

Но положението не е толкова страшно - уверявам те, че всички тези разглезени пубертети, които сега се държат отвратително, само след 5 години ще се превърнат в нормални гражани, които много добре знаят как да се държат в обществото.

9.   Аз съм на твоята възрасти и живея във Финладия от 1 година. Няма особено да ти помогна както горните коментари, но ще ти кажа, че финландците там където съм аз изобщо не ги интересуваш, те са студени хора и всеки си гледа себе си. Вярно е, че не те обсъждат както простаците българи, ама съм изпадала в ситуации в които един българин състрадателно ще ти помогне защото и той знае какво е мъчението в БГ докато финландците си имат всичко и не им пука от никой. Много студени и умрели хора. Имам чувството, че са ходещи умрели. Зомбита.
А твойте измислени нови приятели в Бг им кажи да си го начукат!
И между другото, много си слаба, трябва да качиш поне десет кила, хич да не ти пука!

Ара

10.   Ти поне си имала късмета да срещнеш истински приятелски отношения( както го описваш). Аз също като порасна много искам да живея в друга държава и да намеря такива отношения. Пожелавам ти да се върнеш по-скоро. момиче на 14 г.