Споделена история от Тинейджърски

Какво не е наред с мен, защо съм различна? - social anxiety, липса на приятели, разбиране и любов
Здравейте! Преди да започна, искам да кажа, че ще съм изключително благодарна на всеки, който ми отговори, защото наистина имам нужда от съвет, за да мога да поправя живота си и сложа едно ново начало!

Коментари

1.   Жалко, че няма как да се свържа с теб през този сайт, и аз съм по абсолютно същия начин и те разбирам прекрасно. Май е крайно време модераторите в този сайт да измислят някаква алтернатива за свързване по между ни, мисля че ще има голяма полза за много хора.

2.   Тук ще ти кажа нещо много основно за приятелите, за тийнейджърите те са много важни, защото валидират чувството им за приобщеност и обич, които не винаги могат да имат в семействата по ред причини.... Спомняйки си за моето тийнейджърство у най-харесваните тогава, без значение дали успяха в живота или не (посегнаха към наркотици), обедини ги това, че придобиха самочувствие. И е много важно да имаш приятели, да се валидират и излизаш, защото термините, които използваш в заглавието си, ако са верни в живота ти и продължават години наред липсата на любов, водят до психическо заболяване, рано или късно, казвам го сериозно. И в този ред на мисли никога като юноши не позволявайте да ви изтикват в ъгъла фалшиви приятели, да ви се подиграват и вие да седите и търпите, защото с това се свиква: свиквате в училище, утре в работата и любовта, ставате жертва на емоционално насилие от свикване и свикване. Другото: има едни определени типажи, които много обичат конфликтите, саможиви, саможиви си остават и след 40 . Не може винаги да си конфликтен. Общуването до една известна степен е и премълчаване, крачка назад или други (и за тийнейджъри говоря), видят се с хора, говорят само за себе си, не се сещат другия дори да го попитат просто така как е. А ако виждаш, че в определена група те изолират, говорят си все те, умишлено не те канят по рождени дни, срещи, да, по-добре е да си сам.

3.   Просто чети повече не ти трябва никой

6.   Еднозначно липса на самочувствие
Работи върху върху това

7.   Според мен от написаното от авторката мнение е трудно, да се определи причината поради която авторката няма приятели.
Рано или късно приятели се намират, но понякоа те използват и стават само за ходене по заведения и губене на време.

8.   ‼
Здравейте! Аз съм авторката. Не знам защо, но явно от сайта не са одобрили цялата ми история и са публикували само част от нея, а това далеч не е всичко, затова ако ви интересува да я прочетете, ще я кача тук като коментар. Благодаря!

Преди да започна, искам да кажа, че ще съм изключително благодарна на всеки, който ми отговори, защото наистина имам нужда от съвет, за да мога да поправя живота си и сложа едно ново начало!

9.   И аз съм така мъж на 23, нямам никакви приятели. Имах в гимназията и след гимназията пътищата ни се разделиха. В унито съм задочно и пак не успях да завържа никакви приятелства. Ходя си на море сам, по дискотеки също, това не ме кара да се депресирам, изкарвам си супер. Явно трябва да има и такива като нас вълци единаци...

10.   Темперамент и кофти семейство (отчасти ген, отчасти околна среда), това са основните причини. Тези типове сме по-податливи да се сближаваме с по-"силни" характери и да ни казват какво да правим. Моят съвет е да НЕ се оставяш да те мачкат и да ти казват как да живееш, какво да харесваш и т. н. в стил "спри да харесваш това, което аз не харесвам" или "прави това, което аз правя", "гладна си, яж, щото аз съм гладен" и т. н. Сигурно подобно отношение ти е познато. За твое успокоение ще ти кажа, че социалната фобия се лекува успешно, просто трябва да се изложиш на ситуации, в които не ти е комфортно (и да искаш и да не искаш, животът ще те постави в такива) и с времето ще си припомниш, че на никой не му пука особено за теб, и че никой не ти помни провалите или пък те съди толкова много. Всеки е самовглъбен в собствените си проблеми. Доста ще ти олекне и да си намериш група от хора, които да се отнасят към теб с разбиране, и да покажеш малко уязвимост. На мен това лично ми помогна страшно много. Стоиш далече от нарцисисти, надменни хора, такива, които гледат да те смачкат и сринат. И се сближаваш с хора, които искат да те изградят и да ти помогнат. Това е, не е сложно.