Споделена история от Тинейджърски

Депресията до живот ли е?
Искам просто да знам дали си струва да живея, защото ако е нелечимо, не смятам, че ще има смисъл да се мъча и по-добре да съм мъртъв.

Коментари

1.   Естествено, че има решение! Важното е да осъзнаеш, че го искаш/да се излекуваш/ и да правиш това, което ще те излекува без да се отклоняваш от пътя, който са ти начертали. Според мен отиди на психолог за начало, разкажи му кое, как, какво и той ще ти обясни какво да правиш. ;)

2.   Депресията не е до живот, но трябва да знеш как да се излекуваш. Ти не казваш и годините си, на колко си. Трябва да четеш здравословна психическа литература и да имаш здравослована диета. Разбираш ли какво ти казвам.

3.   Ясно, че депресията е предизвикана от лоши изживявания, но има и био-химично обяснение. Преди да мислиш за самоубийства си захрани тялото с мулти-витамини и слънце. ПОВЯРВАЙ има разлика.

4.   Всички сме преминавали през такива етапи. Обикновено минава за няколко месеца.
Пробвай да смениш нещо в живота си - без значение какво, но да е отчетлива промянва. Това поне на мен ми помогна.

5.   Разбира се че е лечима. Става дума за химически баланс в мозъка. Аз моята я преодолях чрез антидепресанти. Просто си трябва време и човек да не се отказва. Антидепресантите почват реално да действат след няколко месеца прием.

6.   Депресията е докогато ти решиш! Можеш още ей сега да започнеш да я бориш, а може би духът ти е слаб и трябва да се калиш. Всеки човек може да развие силна психика, само да иска! Аз съм я развила, няма да позволя на нищо да ме бутне нито мнението на хората за мен, абсолютно нищо! Аз съм си аз и стискам зъби пред всяка трудност! Впрочем съм на 20 години, спорта калява. В случая и аз като бях на 16 имах отчаяни периоди и започнах фитнес, да знаеш, че той много помага. Не трябва да обръщаш и много внимание на това какво правят хората и дали ще те обиди, какво мислят за теб, знам че това ти влияе много, но за твое добро е да започнеш да не обръщаш толкова голямо внимание на това. Трябва да бъдеш егоист в рамките на разумното и да знаеш какво искаш най-вече, от живота и каква е най-голямата ти цел в него, малките цели не ги гледай много много, те си идват без да искаш и са път към голямата. Например си набележи като голяма цел създаването на семейство с човек, който много ще обичаш и той теб. Мечтай - как ще изглеждате с половинката ти, по какви начини ще споделяте любовта си - това наистина е красиво. Мечтите разпалват живота много, особено тези свързани с любов. И аз се изпокарах с една приятелка преди месец и се разделихме с гаджето, но живота продължава въпреки всичко! Затворих се вкъщи за няколко дена мислих много, гледах комедийни сериали и вече продължавам напред и усещам как болката е излекувана. Ти от какво страдаш? Не си създавай проблемите сам, моля те, прави повече неща, които обичаш и гледай да се чувстваш добре, мечтай и така. Със сигурност има поне един човек, който много те обича. Споделяй му, така олеква на душата, откакто споделям на майка ми, която е най-добрата ми приятелка и на други приятелки, се чувствам много по-леко. Няма смисъл да се притесняваме, живота е един и трябва да се изживее с наслаждаване над положителните емоции. Като твоя по-голяма сестра ти го казвам. Впрочем ти препоръчвам най-добрия лек и това е да гледаш нещо много комедийно - Новите съседи. Всеки ден си пускам по една серия и направо така се смея, че ме чуват няколко етажа отгоре, да ама на мен не ми пуукааа. :) Я горе главата! Може би със смеха си съм разсмяла още някого. Виж как коментара ми се обърна от сериозен в много положителен, така може да стане и с живота ти ако си промениш нагласата. Сигурно съм, че даже не си и в такава, трябва да спреш да си го втълпяваш, тя идва от негативизъм и точно самовтълпяване и самовглъбяване. Айде сега се усмихни, защото животът е хубав и той тепърва предстои и за мен и за теб :)

7.   Винаги има решение, иска се време!

8.   Съветът ми е: всичко написамо по-горе да се прескочи и да потърсиш ДОБЪР психолог или психиатър.
Причините могат да са различни, всеки случай е инфивидуален.

9.   Депресията си е просто една болест, като много други. Лечима е. Добър психотерапевт би ти помогнал много. При нужда, ще ти препоръча и психиатър, ако имаш нужда от медикаменти
Потърси адекватна помощ и ще се справиш и оправиш

10.   Моята за съжаление си я влача от почти шест мъчителни години човек.