Споделена история от Тинейджърски

Съжалявам, че не тръгнах на море с тях
Здравейте, момче съм на 15 години. Преди два дни нашите и сестра ми тръгнаха на почивка на море, но аз бях твърдоглав и отказах да тръгна с тях и сега много ме е яд. Останах вкъщи с баба ми и дядо ми и нямам какво да правя. По цял ден само се шляя напред-назад и ми е много скучно. Нашите до последно ме караха да тръгна с тях и кака ми, но аз се бях заинатил и не исках и мама ми каза, че ще съжалявам след като тръгнат и наистина стана така. Сега направо умирам от скука, докато те са на морето и се забавляват. Много ми е тъпо, че не заминах с тях, сега ще се върнат чак след една седмица и после няма да искат пак да идем на почивка специално заради мен, защото нямаме и толкова пари и не можем да си позволим две почивки за едно лято. Сега сигурно чак другата година пак. Умирам от яд, че не отидох с тях, сега ми е тъпо и нямам какво да правя, а можеше в момента да съм на плажа и да се забавлявам с тях. Кажете ми какво да направя.

Коментари

1.   Стой си вкъщи като ти е толкова акъла. Какъв съвет очакваш? Намери си хобита или се образовай на някоя тема...

2.   Бързо хващай влака за морето. И другия път слушай родителите си. Не само за това. За всичко.

3.   Хората са го казали. Каквото сам си направиш, никой не може да ти го направи.

4.   Хващай автобуса и отивай при тях. И друг път не се прави на велик, като те канят, отивай

5.   Момче-хващай влака или автобуса и отивай и ти на море, докато не им е свършила почивката-все ще си изкараш няколко дни на плажа.
Помоли баба ти да ти даде пари за билет и тръгвай.
Другият вариант е да прочетеш някоя книга, да си намериш някое хоби и т. н.
Предполагам, че не си тръгнал на море с вашите, защото те е било срам да ходиш с тях, понеже си по-голям вече, нали?
Ако искаш пиши в кой град са на море... Ако са на северното Черноморие-нищо не си изпуснал.
Тази година бях там и едва оцелях-страшна мизерия и мръсотия, а цените на макс-високи.

6.   Приготви багажа си за ваканцията,
хващаи автобус, влак или питай някои познат на семейството ти, да те закара с личен автомобил и отиваи при тях, пиши им смс, че си решил да отидеш при тях, деиствай, предстои ти яка емоция на морето, изживеи я, заслужава си, да не ти пука, че така е станало, така ще покажеш, че може да стигнеш до морето самостоятелно.

7.   Има и други, ти не си единствения, споко. :)

8.   Хващай влака или рейса за морето и не го мисли.

9.   Какъв е проблема да отидеш сам с автобуса? !? Съмнявам се ваще да те върнат!

10.   Аз съм автора. Няма как да тръгна с влак или автобус, защото е много далече и няма да ме пуснат сам плюс и че ако тръгна, трябва да сменям няколко (поне 2-3) влака и може да се объркам и да се загубя, защото досега никога не съм пътувал с влак, камо ли сам. Нашите тръгнаха с кола. Иначе аз вчера казах на баба ми и дядо ми, че съжалявам, че не тръгнах с нашите и те им се обадиха да им кажат. След това баща ми ми се обади по телефона и ми се скара, че се правя на интересен - първо не искам да ходя на море, после искам, и ми каза, че за тая година вече съм си изпуснал шанса за море и да си правя сметка какво искам и какво не искам от тук натам. Беше ми много ядосан и ми се скара доста... явно ще е другия път.

11.   До автора от н. 5, щом тази година оставаш без море, можеш да вземеш някоя книга от библиотеката или пък да си избереш някакъв роман по твой вкус от електроният сайт-Моята библиотека, има интересни романи...

12.   Питаш хората, като пътуваш и сменяш няколко влака, може и със самолет да отидеш, всичко си зависи от теб в този живот, искаш ли нещо, правиш го, няма значение кои какво казал, как се чувствал, ми негов проблем е ти си гледаи твоето удоволствие в живота, вземи някои да пътува с теб, имаи смелост, ще се справиш.

13.   Темата е провокация.