Споделена история от Тинейджърски

Какво да работя
Здравейте!
На 14 години съм и някои ще кажат, че съм малка, но искам още от рано да се ориентирам с какво искам да се занимавам в бъдеще. Като цяло желая някоя по - интересна работа, със сигурност не в офис, с гъвкаво работно време и много пътувания, като осъзнавам, че това е доста трудно постижимо. Мислила съм си за актриса, тъй като от малка ми казват, че имам талант и съм участвала в много представления, но в България е трудно да се реализираш в тази област. Исках и да стана певица, заради "привлекателния" според мен живот в репетиции и турнета, но не мога да пея особено добре.

Коментари

1.   Няма такава сфера в която лесно ще успееш без много труд. Ако ти се пътува може да учиш за пилот или нещо по корабите или пък кабинен състав стюардеса на самолет. Ще обиколиш света и ще работиш за някакви сносни пари. Сега си учи а като израснеш ще ти дойдат и други идеи може би какво да правиш с живота си.

2.   Професия аниматор - пътуваш до различните хотели и курорти, ползваш наличните си вокални и актьорски умения, за да забавляваш туристите и гостите. Само дето ти трябват 16 години минимум по закон, ако нямаш познати в сектора

3.   Стани порно звезда след 4 години

4.   Винаги може да станеш площадно чучуло - те отговарят на всичките ти изисквания. Нямат работа в офис (или каквато и да е друга), постоянно ходят по различни площади, там винаги им е интересно поради наличие на униформени и "контра"-протестиращи, с гъвкаво работно време са... За актриса и певица се изискват връзки на първо място, талант на второ и упоритост на трето. Нямаш ли първото - хич не се занимавай с глупости и заложи на сигурното.

5.   Мислила ли си за НПО сектора, не казваш нищо за заплата. Там работата често е интересна, работното време е гъвкаво и обикновено има доста пътувания.

6.   Създаи си онлайн магазин за продажба на неща, които ти харесват, иначе да продаваш сладолед е подходящо за лятото, балони също, да си барман също е готина работа, деистваи, да не ти пука все ще откриеш твоето призвание в живота.

7.   От авторката. Благодаря на всички за съветите. Към номер едно, наистина ще се замисля за опцията стюардеса. Към номер две, тази работа не е ли за лятото, аз бих искала да се занимавам с нещо целогодишно. Към номер четири, благодаря за иронията, но не беше нужна. Иначе смятам, че е възможно да се постигнат успехи в тези сфери и без връзки. Към номер пет, не съм се замисляла, пък и не съм особено запозната, ако е възможно да ме информираш малко повече? Към номер шест, благодаря за предложението, но засега не съм особено заинтересована и наистина се надявам да открия "моята" професия.

9.   Обмисли кариера на търговски представитвл. Работата е свързана с много път, често с хубава кола, срещи с хора, разговори. А и е доста доходоносна. А щом имаш актьорски талант, ще успееш много бързо в тази професия. Успех!