Споделена история от Тинейджърски

Да си направя ли татуировка?
Здравейте! Преди всичко да поясня, че съм още непълнолетна, така че, ако евентуално ще си правя татус, ще почакам да стана на 18 и тогава ще си го направя. Но не знам дали си заслужава.. Ако питате каква искам да е татуировката, желая да е на моето куче хъски, което е най-верният ми приятел и винаги е бил с мен в най - тежките ми моменти. Един ден това кученце ще си отиде от този свят и аз искам да му запаметя образа под формата на татус. (това е най - малкото, което мога да направя в почит на неговата памет). Това, което ме притеснява, е болката по време на татуирането. Гледах наскоро видео на един татуист, който оценява от 1 до 10 болката на различните части от тялото по време на татуирането. На предмишницата беше 1. Така че, ако си правя, като порастна, ще е там. Въпреки това всеки човек има свой индивидуален праг на болка и никой не може да ми каже с точност колко ще ме боли. Също така съм чувала как татусът увеличвал риска от рак на кожата, тъй като по време на татуирането мастилото от иглата достига чак до дермиса, а това е вторият слой на кожата. Според вас заслужава ли си татусът? Благодаря!

Коментари

1.   Според мен идеята ти да си татуираш образа на кучето ти е малко детинска.

Според мен изчакай да станеш пълнолетна и тогава мисли за татуиси.

Т. Т.

2.   И най-красиво направената татуировка е грозна.
Инаше статистика правена някъде, че колкото повече татуировки имаш, толкова по-ниски средни доходи имаш - просто работодателите възприемат хората с татуировки и пиърсинги, като глупави и безотговорни.
На 18 може да изглежда "яко" да си глупав и безотговорен, но рано или късно ще трябва да порастнеш. Махането на татуировките е скъпо и болезнено.

3.   Не! Не си прави! Много е тъпо да имаш татуировка!

4.   Аз не бих, но хората са различни.

5.   Щом пишеш тука да питаш, по-добре не се татуираи. Снимки на кучето ти, ще издържат много повече изпитанието на времето от една татуировка, казва ти го един татуиран човек.

6.   На задните части ще боли най-малко, защото има повече сланини там:)

7.   Татуировките при жените са най-най-най-отвратителното нещо. Аз като мъж игнорирам на 100% татуирани жени нарочно. Точка, но ти си знаеш живота си е твой. Даже няма да коментирам физиономията на кучето ти издълбана в ръката колко тъпа идея е (също имам куче за протокола).

М 31

11.   Винаги може да я махнеш, така, че не виждам защо не. Аз има. Една на ребрата и болеше като я правиха, другите са ми по ръцете, работи и плешката и не болеше изобщо.

12.   2 - Джеймс Хетфийлд от Металика е голям бедняк, Джони Деп, Брад Пит, Дейвид Бекъм, Анджелина Джоли и те.

13.   До 12 само не говори лошо за Джеймс, че Господ ще те прокълне, да е жив и здрав на 60... Най-великия

14.   Ако ти смяташ че мъжете с татуси са яки, обратното не е вярно. Не съм чувал мъж да харесва жена с татуировки. Със сигурност има такива, но не съм виждал или чувал. Имай го предвид. Татусите на жените биват толерирани, но не и харесвани.
Ако ти трябва спомен за кучето - направи му снимка или дори клип. Ще е значително по-добро решение.
Ако целта е просто да си омажеш кожата, поради някаква мода, никой не може да те спре. Но ако имаш някакви проблеми - решавай ги, вместо да си цапаш кожата.
Това с премахването е мит. Вероятно само хора дето не са премахвали си мислят че е като да си измиеш очите. Нито е безболезнено, нито е на 100% ефективно.

15.   Болката минава и отминава. Проблемът ти е, че ще изглеждаш паляшки в очите на всеки нормален човек. Особено за момиче татусите са голяма пошлотия и сигурен сигнал за не много читава личност.

16.   Разбирам те как се чувстваш, преди години мислех да си направя едно сърчице на китката в памет на всички любими същества (и хора и животни), които съм загубила, но се радвам, че реших да изчакам и не го направих, защото започнах мечтаната работа на която татуировките на видими места са абсолютно забранени, т. е. ако имах сърчице на китката, нямаше да стана стюардеса и да сбъдна мичтата си. За това те съветвам добре да помислиш и ако все пак решиш, че това е единственият начин да запазиш спомена за приятелчето си, направи татуировката на скрито място. Обаче, честно много по-важно е да пазиш спомена за любимите си жив, вместо да се рисуваш.