Споделена история от Тинейджърски

Проблеми в училище
Здравейте, аз съм момиче от 10 клас и имам страшни проблеми в училище! Не говоря за оценки или нещо такова ами заради учителката ми по информатика и за самия час седя с едно момиче което ми е бивша най-добра приятелка, но без нея не мога да се оправам винаги се стресирам и не мога да направя нищо съществено в часа и ме е срам от мойте съученици говоря когато тя отсъства и няма кой да ми помага, а от друга страна учителката ме стресира още повече виналата година едвам едвам се разминах от теста! Пък и в класа имамемомичета който ме тормозят за всичко наричат ме Wednesday само защото имам черна коса бившата ми най-добра приятелка която споменах също има черна коса, но на нея думичка не са и казали!! Дайте ми съвети, защото вече изобщо не се търпи а пък вкъщи ми крещят за най-малкото На всичкото отгоре ми се налага през седмицата да ходя в къщата на баба ми която се държи изключително строго с мен всеедно съм в казармата!!

Коментари

1.   Съжалявам че понасяш всичко това. И аз имах проблеми като малка.
Съвета ми е да се ограмотиш компютърно за да се справяш сама в часа по информационни. Имам добри новини - от втория учебен срок може би няма да учиш информационни технологии. Поне при нас беше така.
А що се отнася до черната коса-аз също съм с черна коса. Красиво е. Не са прави да ти се подиграват.

2.   Игнорирай тези които се държат с теб зле, намери си занимания, запиши се на курс по сладкарство и така ще имаш готина среда за общуване, щом не ти харесва във вас, разхождаи се на вън, при баба ти по рядко посещения, гледаи си твоя живот да си щастлива, зависи си само от теб, намери си гадже, изнеси се на квартира с него, намери си работа, това е решението и ще си екстра.

3.   Първо се успокой! Всички ние сме имали трудни ситуации в гимназията! Просто наблегни на този предмет!! Всичко ще е наред обещавам ти го бъди себе си и сеусмихни повод за притеснение няма, а за даскалката изобщо да не ти пука аз миналата година завърших 12 клас

4.   1. Информатиката- всеки материал е измислен, все пак, учениците да се справят с него. Не се очаква те да измислят ракета за космоса. Вярвам, че ако отделиш по-вече време за подготивка, ще имаш успех. Поне до толкова, че да не изпадаш в паника. Опитай и да намериш някой, който да ти помага. Сигурно има и материал в нета. Все пак, ти си пожелал да си в такава паралелка.
2. За черната ти коса не го разбрах? Дане би да живееш в скандинавските страни, в БГ тези коси са по-често срещани. Но, ако като цяло изглеждаш като жертва, съучениците си ще си забиват ноктите в теб. За съжаление, агресията е голяма в училище и там също се опитай да си адекватен, а не да си лесна мишена.
3. За баба ти-предполагам живееш при нея и тя ти се дразни за някави битовизми. Че оставяш кочина след себе си, че се носиш като мъгла и си неадекватен в къщи. Опитай да си промениш навиците, с които я дразниш и да бъдеш по-осъзнат. Виж с какво можеш да я зарадваш и го направи. Покажи добро отношение към нея и ще се напрягате по-малко.

5.   Като човек завършил средно и висше информатика, мога да ти кажа, че в средното няма нищо сложно в този предмет. Повечето неща са така или иначе свързани с ежедневната работа с компютри и е хубаво да се знаят. Много от нещата звучат сложно, но всъщност са прости. Примерно алгоритъм звучи като нещо... нали. Алгоритъма е последователност от изпълни стъпки. Още по-просто казано готвенето в кухнята е алгоритъм виждаш инструкциите в книгата и изпълняваш. Опитвай се така да си обясняваш нещата и съм сигурен че ще ги запомниш и няма да се притесняваш.
Това с косата пък изобщо не го разбирам, но щом правят коментари и се закачат вероятно си по-хубава от тях и гледат да те принизят. Не им обръщай внимание живота започва след училището, така че нека това как се държат с теб някакви шматки в момента да не те травмира за в бъдеще.