Споделена история от Тинейджърски

Той ме отбягва
Здравейте, не знам дали тук е мястото, но трябва да чуя и друго мнение. Запознах се с едно момче преди 2 - 3 години с което започнахме да излизаме много, да си пишем. Признавам аз го харесвах като повече от приятел, но не исках само да си развалим отношенията и не предприемах много действия свързани с тази тема. Последната година той стана много активен, пишеше ми, споделяхме си, но винаги ми връзваше тенекия и се оправдаваше с нещо, което накрая си призна, че е било лъжа и истината е по-дълбока. Обясни ми, че не е сигурен дали иска да сме просто приятели и започна рязко да ме отбягва, а на чат говорим нормално и без напрежение. Впоследствие разбрах, че си крие и нещата от мен, че не идва на училище заради мен и съвсем се обърках, защото реално ние бяхме приятели и не сме се карали, а той така ме реже и отбягва и не мога да разбера дали нещо не съм сгрешила аз или и той ме е харесвал по същият начин и затова стават нещата, въпреки че постоянно повтаряше какви добри приятели сме. Многократно опитвахме да говорим, но той нищо не ми казва освен това, че много държи на мен и дотам. Има ли изобщо смисъл да продължаваме така?
Ако можете да изкаже Вашата гледна точка ще съм много благодарна.

Коментари

1.   Може би просто се нуждае от време за да помисли върху това, което чувства. Може би се притеснява, че ще го отхвърлиш, ако досега не си му давала намеци, че го харесваш. Съветвам те да изчакаш. Дай му време- все пак не може вечно да те отбягва.

2.   и на колко години сте двамата?