Споделена история от Тинейджърски

Как да махна приятелката на брат ми
Здравейте, просто незнам какво да правя, за да накарам някак брат ми да скъса с приятелката си. Аз съм по малък от него и преди се разбирахме супер с него, обаче откакто той тръгна с нея страшно много се промени към мене, започна да ме тормози, да ме обижда като напримерно ми вика малък духач или гей всякакъв ме нарича. Подигравa се, че слушам корейски групи и че правя косплей, започна да ме удря даже пред нея много пъти да ме унижава и аз не мога да понасям повече. Преди не беше такъв, играехме игри с него, излизахме, но когато тя дойде и той незнам пред нея ли се прави на интересен или незнам защо се държи така, но това ме дразни много и искам да направя нещо да се разделят и той да си е както преди. Какво мога да направя?

Коментари

1.   Всеки отговаря за себе си и приятелкатафму не е виновна. Кажи на брат си, че си губи връзката с теб и няма да търсиш това отношение, сподели и с родителите си. Простотията иначе е явна.

2.   Ами, недей да им светиш като дойде тя и няма да те обижда.

3.   Проблема е изцяло в брат ти. Дори тя да го настройва срещу теб, което по това, което пишеш явно не е случая, от него зависи как ще се държи с брат си и от никой друг. Не знам на колко сте, но ако сега навлизате в пубертета тепърва и при двама ви ще има промени, все пак пораствате. Говори с него сериозно като сте само двамата и му обясни, че приемаш това сериозно и не си окей с поведението му. Ако не престане кажи на вашите.

4.   Просто е станал поредния келеш, няма общо с кифлата.

5.   Говори с вашите. Кой пък е казал, че тя е виновна? Тя няма вина! Вината е в брат ти! Не знам защо го прави, просто явно е супер малоумен и отвратителен. Говори с него като хората, когато е в добро настроение. И говори с вашите! Те не трябва да допускат той да те удря, не може така. И аз така бях със сестра ми, ама с разговори го оправихме донякъде проблема.

7.   Приеми че брат ти вече е голям и вече не му е до компютърни игри, а до момичета, не го закачай много много докато е с гаджето, прави се на интересен пред нея. И ти като станеш на неговата възраст ще мислиш само за две неща, за секс и момичета.

8.   Гневен е, защото иска да има свободна стая за секс, а ти не се усещаш и пречиш. Оплачи се на родителите си.

9.   Здравейте пак, автора съм. Ами аз съм на 14 години а брат ми е на 17 и наистина незнам как да си оправя нещата с него. Аз не искам той да излиза с момичета искам да излиза с мене и да се държи както преди, а той сега е супер гаден, и ако искам да говоря с него той се нерви, все ми казва кво искаш бе гейче или не ми се занимава с тебе покемон и съвсем друг човек е станал. Не искам да казвам на нашите защото те като излязат той пак ще ме бие. Ако е заради приятелката му искам да направя така че те да скъсат, как мога да го направя?

10.   Ами виж сега... всички ти го казаха. Той го интересуват момичета, на 17 години е, какво очакваш? Хората растат и се променят. И ти доста ще се промениш докато станеш на 18 и след това с годините още. Нормално. Просто нищо не можеш да направиш. Ще се отдалечите, но в бъдеще като и двамата сте големи хора ще сте по-близки и ще се смеете на тези истории. И си го избии от главата, че тази е виновна. Тя няма никаква вина... Това е. Ако не го закачаш (и му говориш много малко) не е нужно да казваш на вашите, ама ако той ти се заяжда и те бие, казвай им.

12.   До 9. Приятел, не е нормолно чак такова ревност към брат ти, остави го намира. Не си толкова малък, какви са тия въпроси и разсъждиния на 5 годишен, не е нормално да се месиш във връзките му. Намери си приятели и излизайте. Една камара хора ти дадоха съвети, ти нищо ли не зацепи? Стягай се!

13.   Здравей, за съжаление имаш малко вина и ти. Ти си на 14 години, ти също излизай, и завързвай връзки... защото като станеш на 30, ще се върнеш и ще се оплакваш тук че си девствен. Възрастта ти е идеална, за създаване на връзки и приятелки. Сега ти е времето да се развиваш, не стой вкъщи.. излизай, запознавай се с нови хора. И задължително се отдръпни от брат си, колкото и да ти е тежко... Твоето поведение го задушава, и затова се държи така с теб. Когато дойде приятелката му в вероятно в общата ви стая с брат ви, излез нарочно. Покажи им уважение, остави ги. И ще видиш... как всичко ще се промени между теб и брат ти. Дори ще започне да ти споделя, споделяй му и ти тогава, но си пазете тайните взаимно! УСПЕХ дано съм помогнала!