Споделена история от Тинейджърски

Много я харесвам...
Здравейте, адски си падам по едно момиче от моя клас. От 8ми клас сме заедно и мисля, че съм я опознал достатъчно за 2 години. Много е хубавичка и сладичка бих направил всичко за да я спечеля, но проблема е, че от 1 месец се опитвам, но не се получава. Тя е малко странен характер: не обича да я пипат, да я дразнят, срамежлива е.... и не знам как да постъпя. Отличничка е и е нямала приятел до сега ( 10 клас ) и усещам как ме отблъсква, а аз съм от средните ученици 3-4-5.... почти през целият си ден тя учи. Рядко влиза в скайп. Като сме в училище, постоянно и правя комплименти а тя не реагира, много съм объркан.

Преди 4-5 дена приятелките и разбраха, че имам нещо по-така към нея и започнаха да ми помагат. От тази "помощ" разбрах само, че съм и симпатичен, но защо ли е това отблъскване? Държа се добре с нея, през целият ден в училище съм до нейният чин и се стремя да ме забележи. Дори ми казаха, че сестра и е говорила хубави неща за мен относно "външният вид", но да не изпадаме в подробности. Постоянно се въртя около нея дори и извън училище, даже днес ходихме на куклен театър (много скучен) на които отидох само заради нея, бях единственото момче, дори момчетата от класа започнаха да ми се бъзикат, защо ще ходя на тази простотия която между другото струваше и пари. Бях седнал до нея и от време на време и задавах по някой друг въпрос, а след края на театъра дори не ми каза и чао. :( Между другото много се чудех, че дори и да се получи нещо между нас дали ще се задържи дълго, защото както казах тя е отличничка, а аз.. и другият проблем е, че сме от 1 клас.

- Това е общо взето. Има още много подробности на който мога да наблегна, но се надявам, че сте ме разбрали, а и няма да пиша роман. :D
Благодаря за отделеното време и се надявам, че ще ми помогнете. Чао :)

Коментари

1.   Относно това, че си по-слаб ученик от нея - не се притеснявай, нормално е. Момичетата винаги учат повече от момчетата. Това не те прави глупав или нещо такова.

Колкото до другото... Явно наистина е много срамежлива. Може да я поканиш да излезете само двамата, или ти, тя и някоя нейна приятелка/приятел. Може би ще е по-спокойна ако не сте само двамата. Ако ти откаже, продължавай да си говориш с нея в училище, но гледай да изглежда по-небрежно, в смисъл да не си личи, че го правиш целенасочено.
С времето ще станете по-близки и така... Би трябвало да се получат нещата. Успех!

2.   Как се казваш май те познавам от кое училище си ? Виж сега тя може да те харесва но да го крие !!!! Защото е срамежлива ти не прекалявай покажи и че я харесваш и че няма от какво да се притеснява . Успех :))

3.   Аз също съм много срамежлива. Харесвам едно момче той не е отличник. Той обича много спорта(когато го заговоря той ми говори само за спорт)Аз обаче не си падам по спорта. Той ме пита дали обичам да спортувам(аз го излъгах казах му че много харесвам спорта)Той ми предложи да дойда на тренировката по баскетбол, аз се съгласих, мислех че само ще го гледам как играе, но когато започнаха да играят той ме каза и аз да играя. Започнах да играя, подадоха ми топката и започнаха да викат подай ми докато разбера какво става ми я взеха(играхме 2 часа, аз допусках много грешки)Той разбра че не знам нищо за спорта. Спря да си говори с мен(аз много се натъжих)Просто не знам какво да правя извиних му се, но той още не ми говори. ТИ СИ ВЛЮБЕН В МОМИЧЕ КОЕТО ОБИЧА ДА УЧИ;(прави се че и на теб много ти харесва да учиш)ПРАВИ ТОВА КОЕТО ТЯ ХАРЕСВА така тя може да види че имате общи интереси и да започне да общува с теб. (но никога не я лъжи ще съжаляваш много както аз съжалявам че излъгах момчето което харесвам) ПОЖЕЛАВАМ ТИ КЪСМЕТ С ТОВА МОМИЧЕ

4.   Олеее, колко грешни преценки. А да ти е хрумвало, че може да не е срамежлива. И аз не си падам по загоряли идиотчета дето ходят след мен да ме опипват и рядко им обръщам внимание, това далеч не значи че съм срамежлива или пък странна. Както ми я описваш по-добре я заговори на нормална тема, не директни комплименти, , много си сладка, ееее как винаги цепиш със стил", ами леки намеци, нещо което да я накара да се усмихне. Момичето си струва, но определено не е лесна, така че успех. А оценките нямат нищо общо, не пречат.

5.   Звучиш ми неуверен. Момичетата харесват момчета със самочувствие. Не разчитай на приятелките и или на сестра и, а на себе си :))

Passion

6.   Повярвай ми това не са ми грешни преценки познавам я.
Ти не можеш да ми кажеш дали е срамежлива или не. Говори само с приятелките си и не се интересува от момчета и не съм казал, че я пипам ;), звучиш ми като някоя "кифла" с тези съвети.

- Да добавя, разбрах, че ме харесва само като приятел. Може би ако не я познавах щеше да ме възприема по друг начин. :(

7.   Според това, което прочетох или момичето не се интересува от момчета в момента или харесва някого друг... :) Според мен трябва да се насочиш към някоя друга..

8.   Мани я тая надувка. Явно в главата и само учебниците и не и е до теб.

9.   И аз съм със същото мнение като номер 8 няма нужда да се занимаваш с някакви зубрачки щото нея само ученето я интересува.