Споделена история от Тинейджърски

Как да си намеря приятелки?
Здравейте, на 17г. съм от Варна и нямам никакви приятели. Преди година изтрих социалните си мрежи, като с тях си замимнаха и хората които смятам за важни, единствената ми подкрепа и приятелят ми с когото сме заедно от година. Не съм излизала от 11 месеца с приятелки навън, нито в училище общуват с мен (мислят, че съм странна, защото нямах соц. мрежи) Като в момента си направих отново, но просто вече не знам как да се запозная, всеки те реже и те мисли за странен, например ако на улицата отида при някоя групичка, най-много да ме пребият. Дайте ми някакви съвети.

Коментари

1.   Пробвай да се запишеш на нещо.

2.   На 23 г съм, аз имам социални мрежи, но не ги използвам, имам три, четири снимки и толкоз, който иска да ме гледа да дойде на живо.
Запиши се на някакво занимание/хоби/кръжок/спорт, нещо което те вълнува там ще намериш хора със сходни интереси. Аз например играя футбол любителски и там се запознах с повечето си приятели. В училището и университета не се изграждат дълготрайни приятелства. Иначе водя доста интересен начин на живот пътувам много, обаче не ме кефи всеки да знае какво правя и къде съм, както и да качвам сторита през 15мин.

3.   Ти поне си имаш приятел. Представи си колко хора са в същото положение, но си нямат никого.

4.   Съчувствам ти. Аз съм в същото положение, само че съм момче на 18 години и съм от София. Преди 1 година и нещо изведнъж изгубих приятелите си, незнайно защо. Това е по-гадно, защото не знам защо ги изгубих. Аз не мога да ти дам съвет, защото и аз не знам как да открия приятели. Пробвах в Instagram и TikTok, но хората просто не отговарят, също като теб съм си мислил да отида при непознати и да ги заговоря, но това няма как да се случи, поне тук, защото ще ме помислят за луд. Аз толкова много искам истински приятели, защото времето минава и скоро няма да бъда тинейджър, и просто ще е гадно, ако нямам приятели. Бих те питал дали искаш да бъдем приятели, но тук не може да се разменят лични данни. Толкова по-лесно щеше да е, ако можеше.