Споделена история от Тинейджърски

Алтернативна медицина
Пускам темичката да питам за алтернативната медицина. Много искам да се занимавам с това. Другата ми мечта е да стана диетолог. Въпросът ми е трябва ли да уча медицина за тези 2 професии, или нещо друго се учи и колко години.

Коментари

1.   Аз пък искам за психиатър, предполагам и при теб ще е горе/ долу същото. Първо учиш за лекар /общото, което учат всички специалисти/ и след това, ако издържиш, специализираш избрана насока в медицината.

2.   Не, не ти трябва да учиш за тези „професии“ медицина. Половината и без това са шарлатани.
Истината е обаче, че без завършена медицина, никой няма да ти вярва и ще си ходи при лекари, които допълнително се занимават с хомеопатия и т. н.
Моят личен лекар например е специалист по вътрешни болести, джи пи е, освен това се занимава с иглотерапия и хомеопатия. Помисли си - при теб ли ще отида, или при него, ако действитлено искам да прибегна до алтернативната медицина?

А.

3.   Тоест А, това означава че ще е хубаво да завърша медицина, за по-добра реализация, но не е задължително. А има ли хляб в тези професий в България и извън нея. Ако може да се прогнозира след 10 год. да речем. Има ли смисъл с две думи

4.   Ами да. Завърши си ти медицина с общ някакъв профил - вътрешна медицина, личен лекар...
Това ще ти даде една основа от знания по биология, химия, физика, анатомия... и сама ще можеш да прецениш, кое е правилно в лечението ти, как реагира отделния човек.

Има хляб определено в медицината, особено в комбинация с алтернативни методи, защото населението във всички развити и развиващи се държави, България включително, застарява - това значи , повече болести. Увеличава се продължителността на живота, а това значи - повече болести. Хората в бъдеще ще трябва да работят по-дълго, ще трябва да инвестират повече в здравеопазване. Това е отрасълът от икономиката, който с абсолютна сигурност след 10 г. ще има най-голям ръст.

Освен това можеш да си работиш самостоятелно, да си отвориш някъде кабинет и, ако имаш добро име и работиш сносно, ще живееш много добре от занаята си. Но това е призвание по-скоро. Богат няма да станеш. Моят личен лекар е по-скоро беден, имам чувството. Човекът е специализирал в САЩ, но си му харесва у нас, харесва му да помага на хората. Който гледа пациентите си в джоба, не е истински лечител.
А.

5.   Благодаря ти, А:)