Споделена история от Тинейджърски

Ах тези обувки...
Здравейте! Искам да попитам момичетата/жените какви обувки харесвате и обичате да носите... И според вас на колко години е нормално едно момиче да започне да ходи с обувки на ток, защото аз обожавам такива обувки на 13 съм, но майка ми не ми дава да нося, защото не било нормално на 13 години да носиш обувки на ток и отстрани изглеждало смешно...

Искам да попитам, тези които обичате да ходите на ток, с колко сантиметров ток обичате да ходите, затворени или отворени обувки и дали според вас на 13год. мога да започна да нося обувки с ток? Благодаря Ви предварително ! :)))

Коментари

1.   Най-високите ми токове са 11см и принадлежат на страхотни сиви ботуши до коляното от набук... Имам отворени и затворени обувки на ток, нона 13 си ходих с ниски обувки.

Истината е, че на 13 костите още се калцират, мусколите ти се развиват и въобще не е времето да носиш ток. Ако започнеш на тази възраст е много вероятно костите на крака и да се изкривят, а мускулите да се съкратят и след време да не можеш да клекнеш, когато стъпалата ти са плътно на земята.

Освен това се съмнявам, че можеш да ходиш на токове и от страни наистина ще изглеждаш смешно. Токовете мога да бъдат страхотно преимущество за женския крак, но ако не можеш да ходиш с тях, превръщат ппоходката ти в патешка...
Лола

2.   ОМГ, ние на 13 си играехме на криеница, наще вече ходят на ток и то 13 см???? Ужас. Много е смешно.

3.   Със токчета на 13 ще изглеждаш много смешна отстрани.

4.   Аз съм на 14 и може да се каже че, ходя на ток от горе долу от 13 годишна понякога ходя криво ляво ама какво да се прави не съм свикнала да ходя на ток наскоро си купих обувки тип бота с ток 11 см малко турдно ходя с тях но първо тренирам с тях по вкъщи преди да рискувам да изляза навън все пак не се занае може да падна някъде ;д

5.   На 13 носих обувки с висока платформа, но не токове, наистина е смешно.
Сега на 22 обичам да нося всякакви ботуши-ниски, с платформа, с токове, но не много високи. Обувки тип пантофи ми харесват. Понякога и маратонки. Гледам обувките, които си купувам да са различни и да нямат общо с останалите по модел, цвят и т. н.
Едно момиче трябва да се съобрази и с височината си все пак, при избора на дължина на тока.

6.   Като бях малка много исках обувки на ток. Мислех, че всяка жена трябва да ги носи. Станах на 18 и започнах да ги нося. На 19 вече ги бях подарила по интернет сайтовете и ги замених с удобни велурени и кокетни ботички, с които не се мъча и определено изглеждам по - добре! :)
Ток слагам и то с голяма мъка само по поводи....
Ж. 23

7.   От София ли си? Аз също съм на 13 и изобщо не си и помислям да ходя на ток малка си още на 15 като станеш можеш да си носиш спокойно :)) не си мисли за токчета !

8.   Здравей! Аз съм момиче на 13 години, 8 клас. Аз нося токчета /от 3 до 5 см най-много/, но по-дебели, защото е смешно малко момиче с тънки и високи токчета. На мен, а както и на другите им харесва как ми стоят и не мислят, че е смешно.

Един ден една моя /на 12 години/ приятелка излезе с много тънки токчета /не бяха високи/ и отпред на обувките беше по-остро. Беше много смешна, защото беше обула токчетата на майка й, а си изглеждаше като дете, въпреки че беше доста по-висока от мен. Така че, ако искаш да носиш токчета, купи си някои по-дебели, да не са много високи и върха на обувката да не е твърде остър. Дано съм ти помогнала :).
*Яса

9.   Няма нищо в това да носиш обувки на ток, но има едно голямо НО. Виж, уча медицина и предполагам си виждала жени, чието ходилo е леко деформирано под палеца и изкривено-доста е грозно. Обясниха ни, че е резултат от прекомерното носене на токове. Затова ще те посъветвам да изчакаш до 15-16 г. възраст да ти се дооформи скелета на ходилото и тогава да започнеш да ги носиш и пак с някаква мярка :)

10.   Е, аз съм колкото теб, доста хора от класа, че и от другите класове, започнаха да носят токчета. Аз лично не съм голяма привърженичка, може би година-две, в гимназията- да, но точно сега- не, мерси. Казват, че не е полезно, мен това не ме бърка, майка ми няма нищо против стига да не се кача на 15см кокили, но не ми е в стила.

Тя сама ме е питала дали искам, точно какви.( скоро ставам на 14). + тва цялото даскало гледа онези с токчетата как залитат, тропат и се чудят къде да спрат да си починат, защото ест. ги заболяват краката от надуване. Изчакай година, сега за повечето е смешно все пак си зависи и от човека, може да си на 13, но да приличаш на 16годишна, не се знае.

11.   Аз започнах да нося обувки на ток към 16-годишна и то не много често. Винаги ми се е струвало малко неподходящо примерно да нося обувки на ток в училище. Не че не ми се е случвало, ама по към 11-12 клас от време на време.

Имам отворени и затворени обувки с ток като повечето са ми 5-6см. По-високите не са ми удобни, по-ниските не ги харесвам - така че за ежедневието тези са добра височина за мен :) По-висок ток обувам като има повод :P

Иначе Лоло много добре ти е обяснила и здравословните причини, поради които не е добре толкова рано да почваш да ходиш на токчета :)
Ана

12.   На 13 си още дете. Не само е смешно, но и грозно.

13.   По-голяма съм с 10 години и никога не съм изпитвала желание да нося такива обувки. Свободата на движение ми е по-важна. :) Най-високите ми токове са почти колкото нормална подметка и дори с тях не ми е толкова удобно. Заостреността им спомага за това да се завират на всевъзможни места и кракът е нестабилен....

И според мен дете на 13 не трябва да ходи на токове....
Постоянното ходене на такива обувки води до деформация на стъпалото не само на децата. Сухожилията стават не толкова еластични и затова на някои жени вече не им е удобно без токове. Това беше изказано като предимство за токовете от едно същество от мъжки пол, за което жените май бяха само за украшение.... :)

15.   Здравей(:
Аз съм момиче на 15. И наистина- малка си още. Лятото си купих първите токове, които всъщност са си платформа, 8 см, но както казах- платформа, не им личи височината, а и са страшно удобни, мога и да тичам на тях :Д След това си взех и едни 13 см, които си бяха ток, не платформа, но си умирах да кафяви, тип римски сандал, ама високи, пък и бяха на страшно намаление, така че можех да си ги взема сама, тъй като и мама не е съгласна да нося такива... После си купих и едни ботички високи, но.. Какво да ти кажа, по- удобни са си ниските обувки, а и когато става въпрос за училище, си е леко смешно с високи обувки. Изчакай, майка ти е права. И аз много исках, а сега почти не ги нося:))

16.   От авторката: Много Ви благодаря за съветите ! До сега съм носила само на платформа... миналата година ботушките ми бяха на платформа и когато спрях да ги нося, когато започнах да нося маратонки или ниски обувки започваха да ме болят краката и затова сега гледам да нося обувки с малко по висока подметка... и отново Много Ви Благодаря !!! ;**

17.   16, авторке, краката те болят, защото от носенето на обувки с платформи, краката ти са били толкова притиснати, че мускулите на стъпалата ти са спрели да се развиват. Когатпо носиш маратонки, те стават активни и те болят. Цял свят се стреми към носенето на обувки, имитиращи босото ходене, само ние в България още си пристягаме и деформираме краката. Естественото състояние на крака е босото, но кожата ни няма как да ни предпазва от порязвания и твърди предмети, за това служат обувките. Най-добре е когато тези обувки са достатъчно широки, така че крака да мооже да се движи свободно и с много тънка подметка, така че да усещаш къде да стъпваш, но и със защитна мембрана, която да не позволява острите предмети да проникнат. Когато ходиш с такива обувки, силата на стъпването се конторлира директно от мозъка, защото той успява да получи сигнали за повърхността, по която се ходи. Това е невъзможно ако обувките са силно подплътени. Когато имаш досттаъчно място в обувките си, мускулите на стъпалата ти се активират и започват да работят. Когато са притиснати, ова не е възможно. Извод: Въпреки че те болят краката, е добре да продължиш да носиш маратонките, ако искаш да предотвъртиш каквито и да е бъдещи проблеми с краката.
Лола
П. П. Проблемите с краката влияят върху цялото тяло между другото.

18.   От авторката: Номер 7... да от София съм....

19.   Какав е проблема да ходиш на токчета кво сте се замрънкали всички на кийто не му харесва да ни гледа аз вече от 1 или 2 години си ходя и на високи и на ниски обувки попринцип спортувам и моят спорт е свързан с носенето на високи обувки и нямам проблем с това танцувам спортни танци и споко каквито обувки си харесваш с такива ходи не се притеснявай но все пак гледай да ти подхождан ама пък не ги избирай дебели от 3 до 5 сянтиметка защото изглеждат смешни толкова малки ти все едно си на нормални обувки нземи си 5 6или 7 сантиметра някаде аз около това се въртя
успехх =)
ДАНИ 13

20.   Лола, защо много тънките подметки да са полезни? Не разбрах защо усещането на всеки камък били хубаво.... Аз мисля, че мускулите са ми нормално развити, нямам проблем да си ходя боса, но тънките подметки са болезнени, не е ли по-добре с нормално дебели?

21.   От авторката : Отново ти благодаря Лола... Дани и на теб благодаря... просто обожавам такива обувки ии не мога да се стърпя да не обуя някои и по между другото мога да ходя на доста висок ток без да залитам, да си кривя крака и т. н....

22.   Боже на 13 години токчета? Подрепям майка ти!

23.   Аз също съм на 13 и мисля, че никога няма да нося ток :D. Вярно, че има много красиви обувки на ток, които удължават бедрото, но не ми е ясно, защо да започвам да нося токове сега и да не си се кефя на кецовете, като цял живот ще ходя на токове ;/.
За т'войта майка не знам. Обаче на една приятелка (на моята възраст) майка й я КАРА да ходи на токчета, за да свиквала. Приятелката ми не одобрява това, но майка й я кара... Кофти. Дали е права не знам. Струва ми се тъпо.
Ако искаш да носиш токчета, не е нужно да мислиш за мнението на другите. Щом ти харесва - ходи си с токове. Но бих те посъветвала да слушаш майка си.
Успех в решението.
Г.

24.   Ами аз като малка постоянно обувах обувките с висок ток на майка ми и сега съм на 14 харесват ми, но не бих ги обула, а и съм висока. Иначе обожавам кецовете (: -С. Р. -

25.   20, когато ходиш, стъпалата ти подават сигнали на мозъка отностно повърността, по която ходиш. Той обработва информацията и предава обратно на крака сигнал с каква сила да стъпва. Извод, ти усещаш повърхността, но не те усщаш камъните, т. е. нищо не ти причинява болка. Ако обувката е твърде дебело оплатнена, крака ти не е в състояние да предаде правилната информация на мозъка, той от своя страна не може да подаде правилната команда, чиито резултат е, че ти стъпваш с повече сила от необходимото. Понеже стъпваш първоначално на петата си, където липсва омекотяване от природата, а имаш такова само от обувките, самият ти скелет посреща удъра, което се отразява на колената, тазобедрените стави, а от там и на цялата стойка. Тези обувки са и най-честите причинители на травми, ако бягаш с тях. пускам линк, които точно обяснява какво имам предвид. За съжаление е на немски, но все пак“
http://trainingclinic. vivobarefoot. de/step-by-step. htm
Лола

26.   Не е хубаво подрастващия крак да ходи на ток защото после ще има много проблеми

27.   тука няма ток4ета? ! = ))

28.   Така значи зависи от тока ако е до 3 см най - много е допостимо както са мойто ботуши и аз съм на 13 и дори сподем мен трябва да си зимаш объвки на 2 -3 дори 4 см ток за да ти свикне кракът, но не токчета високи 10 - 11 см. Пък и аз съм чувала, че от токчетата краката се оросвяват по - добре това означава, че на токче до пръстите на краката ти стига по - голямо количество кръв и извивката на стъпалото не се изправя. Така, че каи на майка си, ча е нормално да носиш до 3 см токчета една моя съученичка - тъгнала е една година по - рано на училище - сега е на 12 и носи 3-4 см ток и дори майка й и гопуса такива обувки заради съпалата.

29.   От авторката: Благодаря Ви за съветите.... Номер 28.. не говорим за 3-4см ток... Сега си купих ботушки на 8см платформа и са супер удобни... Целувки от мен :*

30.   Аз си харесах едни с платформи, но много се чудя дали да си ги купя

31.   о, значи не е само моята майка, търсих си боти, харесах си най-малко 10 чифта на равна подметка но казвах че не са хубави, докато тя не ми предложи едни на 5, 30 см. платформа и казах да, малко съжелявам че ги купих, защото не мога да ходя, просто не съм носило до сега-на 13 съм, но преди да ми ги купят взех есни боти на майка си на 8 см. ток и излязах в града, представаям си колко смешна съм била... Предпочитам високите обувки, много са красиви/само да мога да ги няся/ тези на платформа са по удобни, всички така казват а го знам и от личен опит, на токчетата са по изящни. На 13 можем да носим на платформа на 5-7 най-много см. защото наистина е смешно убедих се. Моя приятелка колкото мен има на 10 см. и е смешно защото малко сме малки. Но когато съм 8 клас, за мини бала ще си купя с платформа най-много 7 см. -платформа

34.   Дааа... И на мен това ми е познато. Една моя приятелка носи обувки с платформа около 10 см и аз страшно много искам такива обувки. Намерих го в интернет и мама че били много високи и не знам си още какви глупости а на моята приятелка и стоят върховно! И аз искам такива обувки!

35.   Кифленско е на 13г. Повярвай ми ще ти излезе прякор. Ще ти се смеят, недей. Купи си някакви nike air force 1, air jordan.. Тези са модерни сега. Малка си за токчета и е грозно така да те гледат по големите хора. Няма ли да те е срам?

36.   Ами аз съм маниачка на тема обувки, имам не знам колко чифта. Обожавам ги! Повечето ми обувки са с ток, защото съм и ниска, само 160, но разбира се имам и плоски обувки. Няма да хукна да тичам из парка с токчета. Ако помня добре почнах да нося токчета на 13 или 14, но разбира се в началото бяха съвсем ниски, само няколко см, то просто не е възможно да си купиш обувки на 15 см и изведнъж да се почувстваш стабилно на тях. Трябва си практика и тренировки как да ходиш с тях. А и още нещо, почни с по-стабилни токове, едно че с тях се ходи по-лесно, второ че с тия дупки по улиците ходенето на тънак ток си е приключение дори и да имаш доста опит, та напоследък и аз почнах да нося обувки със стабилен ток в ежедневието си, тънките токчета съм ги оставила за партитата, че то не си е работа да ходиш на работа и да тичаш след градския транспорт с тънки токчета. А и още един съвет. Гледай обувките отпред да са с платформа, така наклонът е по-малък и после не те болят и не загрубяват толкова много възглавничките на краката. Че и това трябва да го имаш предвид, като си непрекъснато на ток, в един момент възглавничките ти загрубяват и трябва да ходиш на педикюр редовно.
Забавлявай се!