Споделена история от Тинейджърски

Не на любовта!
Аз цял живот съм била нещастна и сама. Само когато бях с него... бях щастлива... и ко стана накрая! Той ме остави, тръгна си изведнъж... без да ме погледне, без... просто ей тъй ме остави, зарязаме просто... и си тръгна! Остави ме отново сама... сама да плача и...!!!

Но аз си казах „НЕ” няма повече, няма повече да позволя да съм слабата, вече никой няма да ме мачка! Аз осъзнах че любов няма, няма и т’ва е!!! И от тогава се правя на щастлива, усмихвам се насила, продължавам да плача... но никой не знае за тези сълзи... аз си останах сама, но... поне вече съм друга!

Аз грешките си не повтарам... аз никога вече няма да съм с момче, което обичам... защото аз вече няма да си позволя да обичам... никога вече... никога няма да съм каквато бях преди!!!

Коментари

1.   Е, аман. Нямало любов... бла бла бла!!! За първи път ще "нападна" някой тук, но айде стига. Такива неща се случват на абсолютно всеки. И ако всеки започне да се отказва от любовта само защото някой го е зарязал, а е бил голямата му любов... Естествено, че ще има сълзи, болка и разочарование, но с времето се свиква, а и ще намериш някой друг, в който ще се влюбиш и той в теб също. Не можещ да кажеш на сърцето си дали да обича или не. Така че, и да искаш, не можеш да "не си позволиш да обичаш"...
Айде малко по-бодро!!! :)

2.   Все едно аз съм я писала тая история. В момента при мен положението е много, много сходно...
Тони, 20 г.

3.   "Не на любовта" = "Гроздето е кисело!"

Никога не казвай "никога" и "винаги" - това са стряскащо неограничени понятия. И по-малко употрбявай думичката "АЗ" - светът не се върти около тебе, аз та аз!

Ако не беше жалко, щеше да е смешно...

4.   Всичко добре, но защо продължаваш да плачеш?
Хайде покажи сама на себе си, че отминали и безперспективни работи са без значение и спри да се самоизтезаваш.

5.   Точно така - любовта не съществува. Тя е измислица.
***Кървавата роза***

6.   Ох, писна ми ми всеки, който са го зарязали един или два пъти да казва „няма да се влюбя, няма любов“. Ами аз като два пъти съм имала чувства към някого, но и двата пъти не са ми отвръщали... и аз ли трябва да мисля, че няма любов?Любов има, просто не си попаднала на правилния човек и това е. Това, че няма да обичаш отново /в което се съмнявам/ няма да ти помогне. Ще си си нещастна пак.
*Яса

7.   Недей така всеки е преживял любовно разочарование! Даже и аз ся страдам по едно такова. Но това не значи, че никога няма да обичам отново или че пак ще ме наранят! Това е част от живота-на всеки се случва. Заповядай у моята фейсбук страница"Самотници", ако искаш да намериш още самотни хора, наранени, тъжни, отчаяни. Да се подкрепяме взаимно.

9.   Не ми казвай, че като си се обвързала с това момче, си планирала да се омъжиш за него и да живеете цял живот неразделно... Естествено, че ще има такива кратки връзки, те са част от търсенето на правилния човек.. нямало любов - трънки! Превземаш се, много детски филмчета си гледала според мен.

10.   Ще се опитам да не коментирам останалото, а само отказ от твоята история... Ти каза: "но никой не знае за тези сълзи... " Тук грешиш. Освен ти, Господ също те вижда нощем как плачеш. Много иска един ден ти да го приемеш, и да видиш само Той как бърше сълзите ти, и ни рана, ни болка вече ще има! Когато ти плачеш, Той тъгува заедно с теб. Но знаеш ли, това, което сам човек може да си причини, никой друг не може. Бог ни е дал свободна воля, ако искаш да успяваш в живота, то знаеш какво трябва да направиш, да се обърнеш към Него, и той ще се смили, защото е само на една ръка разстояние!

Покай се! ..

11.   @авторката & ***Кървавата роза***

Отричането на гравитацията няма да ви помогне ако паднете от високо да не се ударите лошо. Същото е и с любовта - отричането й ще ви донесе само страдания.

Вместо да обвинявате любовта за проблемите си, по-добре се вгледайте в себе си - разровете и потърсете там причините.

А всъщност любовта е неотменима като гравитацията. Това, че не я познавате и/или представите ви за нея са твърде наивни/изкривени си е изцяло ваш проблем, не неин.

К. розо, ти май пак си плачеш за някой бус...

12.   от Авторката

Това го писах в труден момент... бях сама и нямаше на кой да разкажа, а трябваше! Благодаря на всеки който си е направил труда да напише коментар, ... след всяко зло идва добро! Че не вярвам в любовта не вярвам но това не значи че я няма. Аз съм може би още малка и.. не е дошъл човека който да ми покаже! Незнам, ще разбера... весела или тъжна живота ме научи на едно - трябва да бъдеш себе си! Няма да се упитвам да се променя... :)