Споделена история от Тинейджърски

Тормоз
Здравейте. Аз съм момиче на 15. Отскоро едно момиче, което ми се пишеше приятелка, започна да ме тормози и да ме заплашва.
Нека я наречем Мария. Нещата започнаха оттам, че тя искаше да стана гадже с нейния братовчед и дори ми каза да му пратя свои голи снимки, обаче аз не се съгласих, защото момчето не ме привлича нито с държание, нито с външен вид. Опитах се да обясня на Мария, че не мога да харесам един човек насила, т. е. или го харесвам, или не, средно положение няма. След това Мария се опита да ме накара да се чувствам гузна, задето не съм тръгнала с братовчед й (да го наричаме Иван).
Оттам нататък започна такъв тормоз, какъвто не пожелавам и на най-големия си враг. Отначало нещата започнаха сравнително безобидно (момичето ме наричаше "грозна", "дебела" и т. н. ; намекваше ми, че ще си остана стара мома), аз се абстрахирах от нея, но в един момент нещата рязко загрубяха. Тя започна да ме компрометира и клевети пред мои приятели, да ме заплашва, че ще ми урони авторитета до степен, в която да искам да се самоубия и дори разказа един куп глупости пред училищните власти. Оплаках се на нашите, те говориха с майка й, но само наляха масло в огъня.
По принцип всички знаем, че клеветата е наказуема, но Мария е непълнолетна и не мога да я осъдя. Предложете какво да правя!

Коментари

1.   Напишете жслба до Директора, а най-добре да поискате среша и да му я връпите лично. Желателно е да я напише адвокат. Прибподадена жалба са длъжни да вземат мерки.

2.   Игнорираш я, не ти е никаква приятелка, а е манипулаторка и лош човек. Нищо не може да ти направи, просто не общувай с нея и не я обсъждай, все едно не съществува.

3.   Значи не си пратила голи снимки, защото не си го харесвала САМО? Боже колко наивно звучиш! Тези млади жени, не се научиха да не пращат голи снимки, не разбраха че, това съсипва ЖИВОТИ. Вие сте на 15 години, вярна ли е тази история? Ако е вярна, това момиче, като порасне направо ме е страх, каква ще е. Казвай, на родители, на учители, на психолога в училище непременно!! Кажи, на колкото се може повече хора, защото такива насилници на това разчитат жертвата да си мълчи и да си трае! Търси помощ от хората, не се затваряй.

4.   Съветвам те да не пращаш голи снимки никога на никого, независимо дали го харесваш или не. Само ще ги използва срещу теб после.

Щом разговорите с родителе не помагат, говори с ваще да разговарят с директора на училището, може да напишат и жалба до РУО ако директора не реагира. Като дойдат в училището инспектори на всички рязко ще им запука.

5.   Тия заигравки на тема голи снимки не са шега работа. Винаги се намират недобронамерени хора, които се опитват да извлекат някаква изгода с шантаж на чужд гръб. Внимавай на кого пращаш свои голи снимки, най- добре на никой, дори и тези, които харесваш.
Звучи ми като някаква детска работа, при което някой на някой е обещал да оплакне окото, не се поддавай на такива шантажи и рекет.
При мен от една случайна заигравка с непознат, нещата се развиха в кражба на пари от джоба и обаждане от същия човек, вероятно с цел шантаж, че видиш ли приятелят и сложил камера и ни бил снимал докато правим секс двамата. Не подценявай човешката алчност и подлост, за да не те изненадат.

6.   Жалба от майка ти до директора и полиция, звено малолетни, детска педагогическа стая, като я привикват ще се смири малко. Не се връзвай и търси помощ от всякъде, ако имате училищен психолог също, нейният, твоя класен ръководител, наблегне на самообийството.

7.   Запиши я дискретно на телефона си, опитай да и хванеш в кадър и лицето и пускай като коментар дори в новинарски сайтове.
Ще я махнат от вашето училище щат- не щат.

8.   Номер 1, адвоката не може да осъди непълнолетно дете. Ти какво очакваш, че ще я вкара в затвора за десет години ли? Дори условно няма да я осъдят, най-много да я пратят в някой поправителен дом (в миналото познат като трудово възпитателно училище).