Споделена история от Тинейджърски

Отчуждаваме се и това ме убива.
Здравейте, благодаря много, че четете историята.

Аз съм момиче и от тази есен съм в гимназия. С най-добрата ми приятелка сме в различни училища като тя е в езикова гимназия, което значи целодневна форма на обучение. В началото се виждахме събота или неделя, но става от 3 седмици не сме. Тя е по цял ден на училище, а през уикенда е на село и няма кога да се видим. Друго, което ме притеснява е наскоро разбрах, че предишната седмица са излизали и имат снимки. Когато видях колко се забавляват на снимките, просто избухнах в сълзи. Не можах да понеса, че ние се отчуждаваме и аз правя опити да излезем, а когато излизат не ме викат с тях. Говорих и те отговориха на въпроса защо не са ме извикали, с това че не знаят защо. Накараха ме да се чувствам нежелана. И още повече ме убива това, че усещам как се отчуждаваме и се чувствам безнадеждна. Най-добрата ми приятелка е човека, който за кратко време ме прие такава каквато съм си и сега в новото училище, съучениците ми са толкова различни, че без нея се чувствам изгубена. Няма на кой да споделя. Вечер си пишем, но не е същото.
Моля за съвет.

Коментари

1.   Стъпи си на краката и си намери нови приятели, който ще те оценяват! :))

2.   Спокойно, от септември до края на ноември е трудно човек да свикне с ново училище, учители, съученици, та моя график още не е съвсем подреден, а съм си в същото училище. Темата ми е много любопитна, самата аз искам да отида в езикова гимназия /не съм сигурна дали само в моя град, или навсякъде е целодневна, но... /. Ще свикнете, надявам се всичко да се оправи, ако наистина сте толкова близки няма как винаги да сте разделени.
И все пак от колко до колко е на училище и по колко време учи, може би някой ще успее да измисли начин да се виждате.

3.   За истинските приятели пречки няма! Това мисля аз. Ако наистина държите една на друга, ще се виждате, независимо от всичко. Моята най-добра приятелка остана да учи в родния ни град, а аз заминах за София, но това не ни спря да се виждаме всяка седмица - или аз се прибирах, или тя идваше тук. Така че - спокойно! Все пак моят съвет към теб е да се ориентираш към сегашните ти съученици. Със сигурност сред тях има добри момичета и момчета, които нямат търпение да се сприятелите (така поне се чувствах аз в гимназията). Успех и горе главата! :)

4.   От авторката: в езиковата гимназия учат целодневно тоест със занималня, коятп започва час след като свършат училище. В нея пишат думите, които са взели, заради това рядко се виждаме и чуваме.

5.   Бях в същата ситуация известно време, до преди около 3-4 седмици. Та с мен беше същото- чувствах се отхвърлена А ако се случи нещо, което ми е неприятно си премълчавам, просто, защото не искам да се карам с хората и ми минава бързо. Търпях го тоя игнор около 2-3 месеца, но ми писна. И си казах всичко на (A) в очите.. всичко. Без да спестявам нищо. Изплаках си душата и просто я поставих в мн кофти ситуация, но нямаше друг начин.. и вече всичко е наред.
Така, че съветвам те, кажи си всичко в лицето, без да спестяваш нищо, нали все пак сте бфф. Не по скайпа, ами очи в очи. Кажи как си се почувствала и всичко, което мислиш. Дано след време все още Я наричаш "най-добрата ми приятелка"