Споделена история от Тинейджърски

Не искам да лицемернича, а още по-малко да правя интриги
По принцип съм контактно личност, умея да се веселя, обичам шегите, но понякога се чуствам самотна и използвана от моите приятели. Пределно ясно ми е, че не винаги си в центъра на компанията, но усещам, че "приятелите" ми ме използват. Не знам какво да направя.

От нашата компания има момиче, което когато го няма говорат зад гърба и. Щом се появи момичето сменят темата и нагло лицемерничат. Тя преовиличава във много неща и от време на време лъже, а мен това ме дразни. Не знам как да постъпя. Дали ще е уместно да се иправя пред всички включително и пред нея - да я помоля да престане с лъжите и нийните истории в които превеличава и останалата част които говорят зад гърба и.

Преди всичко искам до спомена, че мразя лицемерите . Няколко пъти им казах да престанат , но уви-беше напразно. ПОМОГНЕТЕ МИ НИЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ. Не искам да лицемернича, а още по малко да правя интриги.

Коментари

1.   Светът не се върти около теб и ти не би могла да го промениш. По-добре не се меси, но си имай едно на от тук нататък. Може би най-добрият варият е да седнеш и да поговориш с останалите. В разговора можеш съвсем нормално да кажеш, че не е хубаво да се говори зад гърба на хората, че говори за липса на етика и т.н. Дали на тях би им било приятно, ако някой го прави. А на нея, ако сте по-близки и имате време, в което сте двете, можеш сама да й кажеш, че не одобряваш лъжите. Не очаквай обаче, че всичко това, което се случва, ще е само днес ... Имай си едно на ум.

2.   И аз имах такива приятели, зарежи ги, ще намериш по-ценни, търси и ще намериш! Малко са искрените приятели, но са истински и се намират! Търси!

3.   Моят съвет е: Изправи се и им кажи всичко в очите, по един или друг начин. Така ще разбереш дали са ти истински приятели и в друга гледна точка.... Дали умеят да се изправят очи в очи с истината, ако те зарежат порати това, че ти търсиш справедливост значи нестават за нищо. Но ако те послушат и следват съветите ти значи са истински и би могла да ги промениш и да направиш от тях нещо по-добро.