Споделена история от Тинейджърски

На какво се дължи загубата на приятелите ми през годините
Здравейте мили хора. Моля ви прочетете, ще ми помогнете много.
Измъчвам се, защото имах приятелки или поне така си мисля. И не не съм тийнейджър, а жена на 30 години със дете. Ще опиша накратко себе си защото мисля че има значение. Не съм от най общителните личности, срамежлива, бедна, без професионално развитие до момента. Въпреки това през годините срещнах и създадох 4 приятелства ( да подчертая че не ми се получава завързването на приятелство, хората с които се случва да говоря още на следващия ден забравят коя съм, което също не мога да си го обясня, а аз от своя страна повече съм слушател и от притеснение изричам глупави неща в хода на разговора). Една от приятелките, които имах е от детството ( живееше в друг град и идваше през уикендите при баба си в моя роден град ) виждахме се винаги и се забавлявахме, докато не дойде момент във който се оправдаваше че много учи и няма време за мен и така изведнъж спряхме да контактуваме. С другата прекъснахме, защото мой близък роднина почина, а тя даже не изказа съболезнования, от тогава я махнат от една социална мрежа, и тя не ме потърси и веднъж. От училище също имах много свестна приятелка, която много ми е помагала и знаеше всичко за мен. Проблеми и радостни моменти първо тя научаваше и ми даваше съвети или се радваше заедно с мен. Откакто има мъж до себе си и аз дете не се събираме заедно ( Даже не дойде на първото събиране за моята рожба, за първата годинка на детето ми също) Когато я попитам нещо тя не ми казва подробности, казва добре съм и толкова. Нищо интересно няма при мен". А е такава веселячка и има много познати и приятели. Изчезна желанието и да се вижда с мен и да ми споделя. Защо? Последната е от университетските ми години. С нея имаме много моменти и се виждахме доста често от преди децата. Мислех че ме уважава и цени, докато не дойде и тя на първите събирания на детето ми. А аз ходих когато ме покани. Спря да ме търси и да ми звъни. Виждам че си е намерила много приятелки покрай децата и, и мен ме е отписала.
Стана много дълго, но трябваше да опиша всичко. Аз лично намирам причината в себе си! Не мога да поддържам приятелство, не съм интересна за тях, а даже скучна личност. Нямам техните интереси, и съм глупава за тях. Не съм им угодна. Няма какво да спечелят от мен. Кажете ми права ли съм?

Коментари

1.   Запиши се на рисуване, танци, спорт, нещо което ти харесва, там ще откриеш нови познати, търси качествени такива, има, а тези, които изброй, не са твоите приятели, да не ти пука, всеки е по своя път, може да е по - добре за всички така.

2.   Истинските приятели седят до теб докрай. Щом си ги загубила значи не са ти истински.

3.   Що за разсъждения... личности, срамежлива, бедна, без професионално развитие ... какво значи бедна, гладна, жадни си, с други и в колиба ли си? Много се съмнявам. Но това изречение издава много за неб.

Никой не е длъжен да си обянява и за отговаря на твоите очаквания. Това, че някой не ти е изказал съболезнования не е причина да го махнеш от живота си. Освен нова няма приятели до живот, едни влизат, излизат, в цялата ситуация проблема са твоите вярвания, подозирам от родителите вменено бедна.... без професионално развитие, нали си била и в университета.

4.   В едно приятелство, особено дълго, винаги има проблеми, скандали и отдалечаване, дори за години, и това е нормално. На 45 съм и повечето ми най-близки приятелки са от тийнеиджърските години. Да карали сме се жестоко, спирали сме да си говорим с години, но в момента са ми семейство. И не говоря за компания, а за хора които помежду си не се познават (или са се виждали 2 пъти на сватбата ми или рожденни дни). Поискай разговор, с разговор се оправя всеки проблем!