Споделена история от Тинейджърски

Скарахме се
Здравейте, имам нужда от съвет относно една ситуация с моя приятелка. Познаваме се от три години вече. През това време станахме доста близки и никога преди не сме имали такива проблеми, но наскоро се случи нещо, което обърка нашите отношения.
Имаше моменти на физическа близост от нейна страна и оттогава спряхме да си говорим нормално. Преди бяхме добри приятелки, но след тези епизоди тя започна да се държи все едно сме повече от приятели, на моменти тя се отдръпна рязко от мен, въпреки че всичко започна от нейна страна.
Искам да вметна, че аз харесвам момчета и дори имам приятел. Въпреки това, приятелката ми започна да ме лъже, да ме баламосва, ту ми говори, ту не ми говори, ту планираме да излизаме, ту отменя плановете в последния момент. Само обещава, че ще говорим, но никога не го прави. Дори ме излъга, че има гадже през това време.
Не мога да кажа дали става въпрос за различна сексуална ориентация, но и поведението и е обидно.
Опитах се многократно да разреша проблема и да говорим открито, но без успех. Не знам как да постъпя и какво да направя, за да разреша тази ситуация. Ще се радвам на съвети и мнения. Благодаря!

Коментари

1.   Говорила си с нея. И то няколко пъти. Няма какво повече да направиш, съжалявам. Дори и да се окаже с други намерения към теб (повече от приятелка) ние тук няма как да ти кажем. Ти също не знаеш. Това няма значение, важното е поведението 'и, и това че си говорила с нея и нищо не се е променило, просто говори за нея много. Отдръпваш се от нея.

2.   Ти, много добре разбираш какво се случва! Но се правиш, че не разбираш. Твоята приятелка, има някакви чувства към теб! Може да е бисексуална, или лезбийка. И иска да сте заедно, но като вижда, че няма шансове решава да се отдалечи! Споменаваш физическа близост, но какво имаш предвид? Опитала се е да те целува? Да те прегръща? Ти много добре знаеш какво се случва. И ще ти кажа, много е трудно да бъдеш приятел на човек, който го приемаш по-друг начин.

3.   Зависи от възрастта, но има хора, който показват интимна физическа близост дори с приятели от същия пол. Аз съм същата, особено като тийнеиджърка. Даже, започнах да се замислям дали не съм лесбийка, но бързо си разсеях мислите тъй като съм много вярваща. някои хора просто се държим така.