Споделена история от Тинейджърски

Имате ли същия "проблем"?
Здравейте. Искам да ви попитам как е възможно да си седя на едни и същи килограми, но талията ми да е с 3-4 см повече (сега е 73-74 см, май е много). Така, още от малка си създавам комплекси, но бързо ги преодолявам, защото не съм имала наднормено тегло (може би само в 1-2-3 клас но после се оправих от само себе си).
За мен: почти на 16 съм; 158 см висока; между 50-52 кг варирам. Това е здравословно тегло. Но наскоро понеже се затопли времето, реших да си сложа къси панталони и топ (топовете ги нося почти целогодишно, но с дънки изглеждам по-добре в талията, отколкото с къси панталони, защото те ми я показват повече). Просто си видях сама, че има малка разлика в талията ми и ми стана тъпо, а в същото време си седя на едни и същи кг от година да кажем. Винаги съм пълняла повече в корема. Но преди в зоната на ханша и под пъпа, сега и над самия пъп вече Не изглеждам както аз искам, и не се крие лесно. Малко дрехи от летните ми харесват как ми стоят. Всяка година като прехвърляме на летни дрехи се чувствам дебела, защото не съм свикнала още да съм по-разголена и после свиквам през лятото, но сега наистина виждам разлика. Как да премахна мазнините в талията? Пък и почти всички момичета от класа имат прекрасните тела. Аз горе-долу. На всичкото отгоре нямам голямо дупе, и ако още малко напълнея в корема, смятайте колко смешно ще изглеждам. Всичко друго си харесвам, най-много краката, но корема не помня да съм го харесвала някога. Искам по-слаба талия. Случвало ли ви се е, и ако да, какво направихте?
Само ако може без много упражнения, защото не обичам да тренирам корема, буквално като ходих преди на фитнес ме болеше, докато правя упражнение и не можех нищо да направя. Чувала съм че бягането помага. Но за сметка на упражненията, ще се опитам да изключа сладкото и вредните неща почти изцяло. Ако трябва ще гладувам, наистина искам поне един път в живота си да направя това, което много хора успяват, защо и аз да не мога?

Коментари

1.   За годините ти килограмите ти са много, тъй като тепърва ще се оформящ като жена. Талията ти трябва да е по-малка. Моята е 66 см, а съм висока 167 см и тежа 57-60 кг.
За да оправиш формата трябва ДА НЕ гладуваш а:
1. Ежедневно движение по ПОНЕ 5 - 7 км ходене и отделно каране на колело.
2. Коремни преси/ лицеви опори/ планк в къщи. Стягат коремните мускули и намалящ обиколката.
3. Ядеш САМО когато си гладна. Без междини хранения и празни калории.
4. Без сладко, тестено, газирано, чипсове (веднъж седмично е позволено).
5. Без емоционално хранене.
6. Намаляваш млечните (без мазни сирена и кашкавали). Калорични са. Кисело мляко и кефир може.
7. Ядем за да живеем, а не живеем за да ядем.
Успех! ;))

2.   Не гладувай, просто намали хляба и спри изцяло всичко що съдържа захар, включително меда и плодовите сокове! Без да се предаваш на изключения като нова година, рожденни дни и т. н. Щото то изключения да искаш... Пък тялото не го вълнува дали е Коледа или партито петък вечер...
Ако ще правиш упражнения, трябва да е редовно и да ти стане навик. Не за месец от време на време и да се откажеш.

3.   Такава ти е конструкцията явно. Аз съм същата - хубави крака, малко дупе и почти никаква талия. Не е толкова страшно. Трябва да избягваш натрупването на мазнини около талията (намали въглехидратите! ) и да правиш упражнения за дупето, та поне да е стегнато и добре оформено. Другото е да носиш подходящи дрехи, а не просто каквото е модерно и каквото носят другите. Подбирай внимателно неща, които ти стоят добре - например които визуално стесняват талията (или поне да не подчертават липсата й) и показват достатъчно от хубавите крака. Например топ, който пада широко и се стеснява точно там, където е талията. Прилепнал топ с тесни панталони не е добра опция. На мен ми стоят най-дборе дънки с не много висока талия, експериментирай, за да видиш. И не се вторачвай прекалено много в подробности от физиката си, важно е общото впечатление, а то се постига с малко повече старания. Успех!

4.   Ами освен ако не искаш плочки, няма за какво да правиш коремни и като цяло упражнения за корема. Но ако искаш стегнат корем, то със сигурност спри газираното(това подува адски много стомаха), сладкото не е такъв проблем, то е въглехидрат. Намали мазнините значително, защото мазнините започват да се трупат първо в корема обикновено. Успех!

5.   Н 1, другото добре, но това за талията просто не е вярно. На възрастта на момичето бях 50 кг, ръст 165, талия - 69-70 см. Никакви излишни тлъстини - просто има жени с такава конструкця.

6.   От авторката: Мерси за отговорите!
До номер 1: Не смятам че са ми много, и няма никакво значение на колко години си, важна е височината на човека. Примерно една жена на 20 години, ако е 1. 50 см и тежи 50 кг, ето това е малко в повече, но ако едно момиче на 15 е 1. 70 см и тежи 60 кг е идеална. Какво значение че жената е на 20, а момичето на 15.
До номер 2: Аз хляб от малка не ям ей така. Само на сандвич иначе рядко с храната в нас си взимам филия хляб. Нямам проблеми с него. Сладкото ми е проблем.
До номер 3: Мила, и ти си като мене. Знам, че е гадно, но днес бях на училище с топ и къси панталони и се харесвах честно казано, просто вчера много тъпо ми беше.
Като заключение само не разбрах кое да избягвам защото и двете бяха написани - въглехидратите или мазнините?

7.   До авторката, аз съм номер 4:Ами въглехидратите, ако не бъдат изгорени калориите от тях, се превръщат в мазнини, но мазнините директно са си мазнини. Тялото има нужда от вйглехидрати-те са основната енергия на тялото. Избягвай мазнините

8.   "До номер 1: Не смятам че са ми много, и няма никакво значение на колко години си, важна е височината на човека. Примерно една жена на 20 години, ако е 1. 50 см и тежи 50 кг, ето това е малко в повече, но ако едно момиче на 15 е 1. 70 см и тежи 60 кг е идеална. Какво значение че жената е на 20, а момичето на 15"

Възрастта е много важна, затова при определяне на идеалното тегло се иска и възраст. Губи се вода, структурата на тялото се променя. Жена на 50 г висока 160 см ще изглежда добре на 60 кг, обаче15 годишно момиче, със същите размери, ще е възпълно. Така стоят нещата.

9.   От авторката до номер 8:
Винаги съм чувала (и то е така) че от височината вадиш 110. В моя случай 160 (см) - 110 = 50 (кг). Даже имам BMI калкулатор. А ти казваш, че 160 см момиче 60 кг е зле, да така е. Но аз съм 50 кг. Мен не ме обиждат твоите думи, просто ги пиша тия неща, щото някое друго момиче ще види това, и ще е с моите размери и ще се помисли, че е дебела. Да, хубаво е да отслабна, но не защото съм дебела или имам нужда, а защото не се харесвам. И вече 2ри ден съм взела мерки. Не ям сладко, мазно, нито пици/дюнери, газирано, сокове и т. н. Може да звучи много смешно, но за мен това е постижение, защото обикновено винаги съм се отказвала (преди съм си въобразявала някакви неща за мен, но сега е истина все пак), а сега имам мотивация. Скоро ще си взема и карта за фитнес. Дано стане нещо. Наистина даже започвам да се чувствам гадно ако си помисля да ям нещо много вредно. Вина и разочарование. Затова отказвам да ям вредно. И се радвам. Но няма да изпадам в крайности, още повече болестни състояния. Не мисля че ще последва нещо лошо.

10.   Опитах с гладуване, понеже не исках в края на 5 клас да съм 45 кг. Повярвай : нищо не ми се получи. Но една приятелка ме запали по аеробика (спорт между танци и гимнастика). Без да се усетя просто 2кг свалих ВЕДНАГА, а когато тя започна беше към 44кг, сега е 35.

11.   9. Това е френската формула и е прекалено, вади се 100, което е по-реалистично.

12.   Здравей! Съжалявам, но няма да стане без упражнения. Кардиото може да помогне, полезно е и работи за сваляне на излишни мазнини по цялото тяло, вместо за създаване на мускули в определена част. Все пак ако искаш по-видим резултат, е по-добре да работиш и за корем. Искам да кажа, че е нормално да те боли при упражнения, тъй като не го тренираш обикновено. Предлагам да загрееш много добре и да пробваш упражненията, макар и да са трудни, ако нещо е много болезнено го прави по-леко, по-бавно, давай си почивки, но не се птказвай. Първите два дена може да имаш мускулна треска, затова може пак да правиш упражнения, да свикнеш, но по-леки, може и не за корем. След няколко дни ще забележиш, че то става все по-лесно и по-лесно. С гладуване няма да стане, дори и да свалиш тегло, ще го качиш обратно МНОГО лесно и ще си докараш куп други проблеми. Откъм хранене можеш да намалиш въглехидратите и тежките мазнини (боклуци като чипс и др. ). В началото може да ти се струва трудно, но ако не се откажеш после ще свикнеш и ще ти е лесно. Успех!