Споделена история от Тинейджърски

Искам промяна
Здравейте! Отдавна не съм писал тук, не съм търсил помощ, съвети..
Сега отново съм безпомощен, нещастен, отблъснат от света. Не знам по кой път да поема, защото моите пътища могат да бъдат много ако поискам.. Но не искам ето това е проблема искам да си остана сам със себе си и да си пуша цигарите скришно от майка ми…
Искам да откажа проклетите цигари, да! Кой не иска мамку му.
Скоро ставам на 18 г. карам курсове, само това малко ме разсейва..
Мисля си какъв ще ми бъде живота след 17 г. Дали ще бъде отново такъв? Дали пак ще пуша? Дали пак ще съм без приятели? Помогнете ми как да променя живота си? Как да променя себе си?

Коментари

1.   Повярвай ми няма да е винаги така! Всичко се случва с причина и съм сигурна, че тя е добра! В момента не виждаш пълната картина и това те тормози, но имай търпение, всичко ще се подреди!
За цигарите не мислиш ли че е добра идея да споделиш с майка си? Възможно е тя да ти помогне да ги откажеш!

2.   Почни да говориш с хората и ще имаш приятели. Дори ако трябва да си нахален. Излизай навън, докато му е времето, колкото повече остаряваш, толкова по-трудно ще става.

3.   Трябва да имаш воля и желание и да не си губиш времето най вече

5.   На същите години в същата ситуация съм, най-добре сам да бъдеш днешно време, карай си колата, запиши уни, намери начини сам да се забавляваш, аз си пускам сама музика и си танцувам, харесвам да бъда сама, а и в правилното време ще дойдат правилните хора, гледай ти да бъдеш добре, тренирай, грижи се за кожата си, яж добре, другото няма значение, днешно време само изневери и предателства, наркотици и дискотеки, не си заслужава. Опознай себе си, ако ти е добре да бъдеш сам (както на мен) бъди сам, не бъди като другите, никой не те задължава. Аз и социални мрежи нямам, а съм на 17. Хората само нараняват, лъжат и изневеряват. Бъди себе си, всичко ще е наред, бих се радвала дори да се запознаем.

6.   Номер 3, топ коментар.