Споделена история от Тинейджърски

Между две момчета...
Ще бъда кратка до колкото мога и искам да чуя съвет от трето лице, защото наистина съм много объркана и не знам как да постъпя.

На 18г съм и съм във връзка от 2г вече. Приятеля ми е по-голям, но се разбираме и имаме общ поглед за бъдещето до някъде.
Проблема е, че се запознах с едно друго момче на моята възраст, който някак ме привлича. Познаваме се от 3 дни и затова не съм му казвала още, че имам приятел, не е като да го крия.
Чувствам се страшно гузно, че още не съм му казала... приятеля ми също не знае за него. Единствено си пишем, не сме се виждали, но усещам, че и той има някакви симпатии.

Сякаш извършвам изневяра.

С приятеля ми си имаме някои проблеми като всяка връзка, справяме се с тях. Той е наистина чудесен с мен, родителите му също ме харесват, общо взето нямам от какво толкова да се оплача. Не искам да се разделям с него, той ми е първият приятел, но някак ме е страх, че не съм "опитала" с други, а съм млада и не си представам до се оженим и да имаме деца заедно и т. н.. Знам, че е глупаво дори да мисля за раздяла заради някакво си момче, което познавам няма и седмица... може би по-скоро търся свобода?

Охх, наистина не знам. Моля за съвети...

Коментари

1.   Да знаеш, че си се запътила към типичност. Звучиш като много неприятни хора от женския пол.
Винаги така започва и явно не ти е внедрено да се усещаш и да имаш отвратителното чувство, което да те спира.
Абсолютно това, което правиш е лошо и е в една кошница с изневярата.
Показателно е, че сама пишеш, че:

Другото момче те привлича
Въпреки, че те привлича и усещаш, че той има симпатии, криеш, че имаш приятел (Дам криеш, не си играй на думи с мен, знаеш, че е редно да кажеш като усещаш, че другия се интересува, но си галиш егото)
Гузно ти е
Споменаваш проблеми с приятеля си
Дори споменаваш на 2 отделни пъти раздяла, дори в момента да е само идея в главата ти. Ще порастне, не се тревожи
Страх, че не си опитала с други и търсене на свобода.

Всяко едно от тези неща говори и то много. На всички им е ясно каква си от този текст и накъде си тръгнала. Типична си и се унасяш по внимание и си го търсиш. Не се държиш правилно и няма какво да смекчаваме думи - в момента се държиш като отвратителен човек, който никой не би искал. Въпроса е дали те е срам от себе си и как да започнеш да заслужаваш някакво уважение.

Не се лъжи с глупостите "Ние само си пишем, не сме се виждали, не е като да крия". Тия сме ги чували милиард пъти и всеки път е едно и също, личи си от километри.

Знаеш много добре какво правиш. Точно какво правиш. Избери си каква искаш да си и не си пробутвай глупости и успокоения. Или поне недей на нас - виждаме ясно накъде си тръгнала.

В момента не заслужаваш приятел. Прекъсни връзката и най-добре се опитай да станеш човек, който не е боклук и заслужава уважение и любов. Или пък се "наживявай" и загуби уважението на всички, които те познават и своето собствено, преди да се стреснеш и да се чудиш откъде да намериш кой да те вземе, който не те е видял докато си била в джаза. При всички случаи излез от връзката си - мъжа до теб не заслужава това и не се държиш добре в момента. Ок е отвътре да ти идва да си лайно, на всички се случва, но си е друго да използваш някой и да го лъжеш, че му принадлежиш. Не стигай до там, това вече е много долно.

2.   Познаваме се от 3 дни и затова не съм му казвала още, че имам приятел, не е като да го крия. <-

Toва е точно криене, просто се опитваш да се оправдаеш пред себе си, че не правиш нищо лошо и не искаш да го "загубиш завинаги".

3.   От авторката:

Вчера казах на приятеля ми за това въпросно момче, с което си говоря и го попитах дали има нещо против и той каза, че няма проблем. Донякъде "закърпих" положението. Сега остана да кажа и на другия за това, че съм във връзка и се надявам да може да продължим да си говорим чисто приятелски.

Да отбележа, че съм напълно съгласна с мнението и на 1, и на 2. Чувствам се ужасно, не заслужавам нито един от двамата в случая и искам просто да потъна в земята от срам. Никога не съм си мислела, че съм способна да правя такива глупости и да си мисля тези неща... Страх ме е да не нараня някого.

4.   Винаги можеш да срещнеш някой по-хубав от настоящия ти партньор. Само че помни - това се отнася и за него. Ако постоянно сменяш гаджето си с някой по-хубав, дето те привлича в момента - ще станеш курва. Ти си решавай.