Споделена история от Тинейджърски

Пеене
Здравейте! Днес се записах на уроци по пеене. Утре ми е първият урок и много се притеснявам. Пяла съм само в училищен хор, не съм ходила на уроци. Не съм практикувала редовно пеенето от 2 години. Преди много пях, почти всеки ден, но от по-миналата година спрях. Не знам, но от нищото ме хвана срам от това, че нашите или съседите могат да ме чуят. Преди можех да се дера от крещене, но вече не. С общуването пък стана нобратно- преди не можех да кажа и една дума, а сега вече мога да говоря нормално с почти всеки. Не знам даже защо се получи това, но именно поради тази причина спрях да се занимавам с пеене самостоятелно. От скоро започнах да си пея тихо в стаята и се ужасих от това колко много ми се е променил гласа. Преди той беше приятен за слушане, а сега звуча като магаре.. Не знам как да преодолея срама, да се отпусна и да пея силно. Просто имам чувството, че докато пея някой висок тон някой от нашите ще влезе, ще ме чуе и ще се засмее. Моля дайте ми някакви съвети, защото ме е страх, че утре на урока ще се изложа. Притеснението е най-голямото препятствие което трябва да се преодолее, за да се научи човек да пее, а аз точно с него се сблъсквам. Ще очаквам вашите съвети! Благодаря за отделеното внимание!

Коментари

1.   Виждам, че никой не е коментирал, затова ще го направя аз. И на мен ми се е случвал този срам и те разбирам напълно. Съвет не знам дали ще мога да ти дам, но се успокой. Не е чак толкова страшно. Пък и да стане нещо, едва ли ще е чак толкова зле. Не се притеснявай толкова.

2.   Благодаря на номер 1 за коментара! Урокът вече мина и се оказа, че даже имам талант! И всичко благодарение на спокойствието, както казваш ти.