Споделена история от Тинейджърски

Нямам приятели
Искам да споделя нещо лично с вас. Чувствам, че нямам истински приятели и това ме притеснява. Въпреки че се опитвам да бъда общителна и открита, не успявам да създам трайни приятелства. Някой от вас изпитвал ли е нещо подобно? Как се справяте в такива ситуации?
Разбрах, че двете ми много добри приятелки са поддържали връзка с мен само поради някакъв нездрав интерес. Това откритие ме разочарова много и ме накара да се замисля за приятелствата си.
Освен това, групите с които излизам, се събираме само веднъж месечно и то основно за дискотеки, което не ми дава усещането за истинско приятелство и подкрепа. Усещам се добре на дискотеки, не ме разбирайте погрешно, но в същото време там не можеш да си чуеш приказката, ходи се за динамиката и основно да се забавляваш. За мен е като отбягване на проблемите.
В класа ми нещата не са добре, всички са на групи и се дразнят една на друга. Опитвала съм да се включа, но не става. Някак съм се изморила да правя и правя, а накрая нищо не получавам, поне една добра приказка.
Не гледам негативно, но се чудя дали просто да оставя време за себе си и повече да не търся хората.

Коментари

1.   Повечето хора, които отстрани изглежда, че имат много приятели, всъщност имат просто много познати за излизания, клюкарстване или някакъв интерес. Малко хора наистина ще са до теб във всичко, ще те подкрепят и ще ти помагат. Истински приятели се създават с проявяване на емпатия и разбиране към отсрещния човек, изслушване, комуникация. Ако се затвориш към околните си блокираш възможността да създадеш истинско приятелство.

2.   И аз нямам приятели, в днешно време хората иската само да те използват. Научи се да си прекарваш добре и сама.

3.   Само едно ще ти кажа от личен опит - ако някой спре да те търси и няма много интерес към теб - и ти правиш същото! Няколко пъти ми се е случвало да го правя това и да го правя и накрая става по-зле като само аз ги търся. И после спирам и нещата рязко се обръщат и дори и пак да не те търсят, така поне спира да ти пука, както на мен.

5.   Приятелите са само за купон! Нямаш право да ги натоварваш с проблеми.