Споделена история от Тинейджърски

Моята интернет приятелка спря да ми пише напоследък
Здравейте читатели :) Реших да пиша за нещо, което напоследък не спира да ме затормозява.

Първо да кажа момиче съм. Ето и проблемът ми: От около 5 години с едно момиче се запознахме по интернет. Стана съвсем случайно, от общи интереси и така до ден днешен поддържаме интернет връзка. За мен това е най-хубавото нещо, което ми се е случвало. През всички тези години сме посделяли толкова много моменти заедно, седяли сме с часове и сме си писали. споделяли сме си всякакви неща. Абе за мен тя приятелка-мечта. За много от вас сигурно ще се стори смешно предполагам, че наричам приятел, човек с които не съм имала контакт на живо... но за мен е така... или май вече е БИЛО така....

Работата е там че имам чувството че тя ме избягва напоследък от известно време не ми пише, а виждам, че сяда, а когато я питам защо не ми пише, казва че не била сядала или ми обещава утре и така и това утре не идва. Просто ми става много гадно и незнам наистина какво да си мисля, защото и преди това се е случвало, имаше период в които в продължение на 3-4 месеца не бяхме си писали, защото тя спираше и после като я питах какво има защо не ми пише сърди ли се нещо, тя казваше `` Мислех, че ти ми се сърдиш``, а избобщо няма такова нещо, даже не съм и давала поводи. Наистина в моментите в които не си пишем ми е ужасно гадно и не разбирам защо не иска да ми каже, защо го прави. Казвала съм и, че ако не иска няма да я притеснявам, ще спря да и пиша, тя отрича нямало такова нещо... но нещо в мен ме кара да мисля че тя ме лъже и ме отбягва. Кажете ми как да спра да мисля за това и за нея, наистина много ми пречи всичко това, много съм привързана и в такива моменти страдам....

Казвала съм и как я приемам, тя уж също казва че за нея и аз съм такава (приятелка) и иска да си остане завинаги така, а в следващия момент нещо става и тя пак спира да ми пише. А по празници винаги сме си честитяли и даже подаръци все си пращаме. И това всичко ме кара да съм толкова привързана...
Повярвайте наистина много я обичам и не искам да я загубя, но имам усещането, че май съм живяла в някаква илюзия и всичко това между нас е било само за мен истинско. Кажете според вас тя дали ме мами и какво да правя, защото съм объркана и не знам какво да си мисля вече...

Коментари

1.   Откъде знаеш че е приятелка? Може машина на Тюринг да седи от другата страна, и някой просто да й е дръпнал шалтера... или от ЕРП-то да са й откачили електромера.

2.   Зарежи тези интернет приятелства, а вземи си намери такава приятелка в реалния живот. И недей се привързвай толкова лесно, да не ти пука! Като не ти пише - не ти пише, запълвай свободното си време с нещо друго! Послушай ме. :)

3.   Ти си болна.
Г.

4.   Въпрос едно: ИЗОБЩО ВИЖДАЛИ ЛИ СТЕ СЕ НЯКОГА?
Ако не сте - само си си загубила 5 години от живота в надежди, че ти е приятелка. Повярвай - права съм.

5.   Не успях да разбера, приятелки, най-добри приятелки или нещо повече от приятелки. Иначе звънни един телефон, кажете си новите вести, някой уникално тъп СМС с ваш си лаф, може би просто няма време.

6.   Според мен тя вече изобщо не се интересува от теб или просто нарочно те отбягва. Мисля че ще е най-добре ако и кажеш всичко това и я помолиш да ти отговори честно. Ако се заяде с теб или каже нещо гадно просто не се занимавай повече с нея.

7.   Защо всички реагирате по този начин? ! Какво лошо има в едно интернет приятелство, понякога по стечение на обстоятелствата, се случва така, че в обкръжението ни не можем да намерим подходящи хора, които да наречем приятели, а всеки един от нас се нуждае от такива.. Какво значение има, че не са се виждали.. Вярвайте ми интернет приятелствата могат да бъдат трайни и искрени, не казвам, че няма изключения и, че в мрежата няма болни мозъци.. Така, моят съвет - продължи да и пишеш, поемай инициативата, започвай да разказваш например как ти е минал деня, пращай и линкове с песни и т. н Веднъж да се разговорите, всичко ще си тръгне от само себе си. Щом сте си писали толкова дълго, почти е сигурно, че и тя държи на теб, не позволявай приятелството ви да се разпадне заради недомлъвки и глупости.

8.   Ми ако не сте на далечно разстояние може и да се видите хем на живо е друго ще се опознаете по добре

10.   Разбирам те напълно. В момента съм в същата ситуация. Дано всичко между вас да си се оправи.