Споделена история от Тинейджърски

Менструацията два пъти в месеца
Здравейте. Аз съм момиче, на 12 години съм и имам въпрос, свързан с менструацията. Тя започна на 15-ти и завърши вчера(23-ти), и бях много доволна, защото след няколко дена имам лагер, а не искам да се излагам. Но днес виждам.... пак започва да ми кърви? ! Много се притеснявам, ако може да ми помогнете, ще съм благодарна.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Хлапе, майка нямаш ли, да я попиташ? Тя най-добре ще ти обясни. Ако е оскъдно, ще спре всеки момент, но ако е много, трябва да кажеш на майка си. От 15 до 23 са 9 дни, което е много време, а да продължава.... Може да се наложи да те погледне лекар. Какъвто и да е случая, не си мълчи и не се страхувай! Иди и говори с възрастен, не си търси решение на проблема в интернет, защото няма да намериш.

P. S. До теб и до всички момичета: в случай, че използвате тампони, никога не ги дръжте дълго време. Опасно е! Особено за цяла нощ е абсурд, може да си навлечете животозастрашаваща инфекция. Пиша това, защото е важно да се знае.

Успех!

2.   Нормално е не се шашкай понякога се случва да е в пъти

3.   Говори с ма ка ти и отиди на лекар, ще те прегредат на ултразвук няма нищо страшно. Загубата на кръв не е за подценяване.

4.   От Авторката: Номер 1 благодаря за съдействието.

5.   Също от авторката: Не се наложи да ходим на доктор защото още същия ден ми спря.

6.   Ако е първа, втора или трета менструация, случва се напоследък често, еднократно се случи и на моето дете, някога, когато и тя беше на 12. Две седмици без прекъсване. Искаха да й изпишат хормонални таблетки, въпреки че нямаше отклонения в хормоните. Прочетох в Интернет за страничните ефекти на въпросния медикамент и реших, че няма да я подложа на това. Тогава се сетих за витамин C и кръвоспиращите му свойства. Купих й желирани таблетки от аптеката. Два дни след приема им, цикълът й спря и никога повече не е надвишавал 5 дни. Оттогава купувам само тях, желираните таблетки на на Docror's Best, но предполагам че витамин C и подцдруга форма ще свърши работа.
Въпреки това е желателно дацсе направят контролни хормонални изследвания.,

7.   До номер 1: Доста е грозно да пишеш на момиче на 12 години, което иска съвет: Ти майка нямаш ли да ти обясни? Ами ти не се ли замисляш, че всъщност тя може да няма майка???? Може да е починала? Доста грозно изказване, наистина. Момичето е малко и просто иска съвет.

8.   Много е дискомфортно, но и на мен ми се случваше по два пъти месечно като бях на твоите години. Спомням си, че ме бяха завели на лекар, но каза, че е нормално след като хормоните още не са се балансирали. Предполагам докато станеш на 13-14 вече ще се е нормализирал. Няма за какво да се притесняваш.

10.   До номер 7: какво не е наред с теб, че си обидена от името на авторката? Няма по-досадно нещо от човек, който се опитва да се изкара жертва от името на някой друг. Като нямаш какво да напишеш по темата, по-добре мълчи.