Споделена история от Тинейджърски

Toefl и Ielts - подробности
Здравейте
Нужни са ми всякакви подробности за тях
1 Кой да избера? Ще кандидатсвам в Европа и в университетите, на които съм се спряла приемат и двата. Въпросът е кой имам по-голям шанс да издържа, кой е по-лесен? ПЛС

2 Колко пари ще ми струва?

3 ДАТИ!!! МНОГО ВАЖНО

4 Аз съм от Пловдив, но не знам дали в София трябва да ги карам, или как стоят нещата изобщо?

5 И как става записването?

6 Ако има сайт с такива примерни тестове, оставете линк, защото много търсих, а и не мога да свалям на компютъра имам проблем, ако може онлайн да ги правя, без да ги свалям.

Иначе в момента ходя на курс по англ. и го завършвам средата на декември. Ако може да изкарам изпитите декември, или януари най-късно.
Благодаря предварително! Надявам се някой да ми отговори.

Коментари

1.   Толкова много коментари, че се сбърках направо;)
А сега сериозно никой ли незнае:(

2.   Мойте наблудения са че TOEFL е по-лесен от IELTS. Не се изисква толкова много лексика, колоко при английските сертификати - естествено, за да е сертификатно ниво речникът ти трябва да е добър, но все пак TOEFL е по-лесен за мен. Малко гадно е при него единствено, че изпита се провежда в едни затворени зали и на частта за говорене, говориш всъщност на компютъра, а не на личност, което е малко странно. Иначе за мен за да вземеш успешно един сертификат е много важно да си много добре запознат с формата на изпита. Може езикът да ти е перфектен, но като не знаеш на коя задача какво се изисква от тебе и какви са тактиките за по-бръзо решаване, защото и двата изпита са с време, може много да се прецакаш.
Късмет :)
Ана

3.   IELTS е по-лесният, защото няма част с граматика. Готвенето ми за него се изразяваше в четене на книги и гледане на филми - имах обща оценка 8 (от максимална 9). Хубаво е единствено да си намериш добър учител за трениране на спийкинга и за проверяване на есетата ти - на мен именно индивидуалната оценката на писането ми е най-ниска на фона на другите три компонента, просто щото ме мързеше да се занимавам.

Като цяло - за повечето университети ти е достатъчно да изкараш оцена 6. 5. Ако е 7 и нагоре - идеално. Но имай предвид, че в Англия особено подобен сертификат е просто нужния праг, за да те допуснат до кандидатстване. По-важна ще ти бъде дипломата и страничните занимания.
Успех.

4.   Ами аз сега уча само граматиката. Освен това се оказа, че фирмата ме измами. Взеха ми парите и ми казаха, че сега свършвам в края на ноември. Казаха ми да се запиша допълнително за да се упражнявам с есета и speacing. Сега май ще трябва сама да се подготвям:(
Аз граматиката я пооправих що годе, ама точно в есетата и говоренето никаква ме няма.
И в крайна сметка незнам кой от двата да избера при това положение.
И къде да видя датите и как става записването и колко струва?

5.   Тук можеш да намериш информация за IELTS:
http://www. britishcouncil. org/bulgaria-exams-ielts-dates. htm

И тук за TOEFL:
http://www. ed-cmfnd. org/? page_id=787

Най-добре направи един два пробни теста и виж кой ти е по-лесен.
Ана

6.   Мерси, Ана:)