Споделена история от Тинейджърски

Дали ме използва за внимание
Имам една приятелка. Преди да си намери друг тя ми даваше доста внимание и споделяше почти всичко на мен. Откакто си намери друг, спря да ми обръща толкова внимание и ми споделя по-малко. Всичко на него споделя. И ми обръща внимание много малко, за разлика от него, а това не ми стига на мен. Ще се чувствам по-добре, ако дава повече внимание на мен, отколкото на него. Дали тя ме използва за внимание?

Коментари

1.   Намери си и ти гадже

2.   Лапешка работа. Какво искаш ти, на нея не ѝ дреме. Тя си е харесала него. Свиквай, така ще е занапред, ти ще си от резервната скамейка, доброто другарче, кошчето за емоционални отпадъци.

3.   Ей, я излезте от детската градина!!!

5.   При положение че тя вече почти не ти споделя, е логично че не те използва сега за това. Използвала те е преди това поради липса на по-добра алтернатива.
Може да поиска пак да те използва, ако сегашната и алтернатива се изпари, скарат се или просто е нещо друго.
Всичко това няма да промени факта, че тя ще те използва, а ти няма да имаш нищо против, щом ти обръща внимание. Това ще те постави в незавидното положение сам да се съжаляваш, да знаеш че те използват, но ти да не си направил нищо и даже да изпитваш задоволство че го прави.
Което пък ще те изгради такъв като характер, да нямаш нищо против да се гаврят с теб, стига да си в зоната си на комфорт от време на време и да чакаш нещо да се случи.
Изборите са нещо, което ще те характеризира като човек, мъж, опора и от видяното, няма да се очаква много от теб и винаги ще си избиран като последна алтернатива от всички възможни избори.

6.   Питай я, така ще знаеш със сигурност.

7.   Те ако са заедно, какво очакваш? Вие не сте заедно и не ти е длъжна. Не е задължително да те е използвала.

8.   Това е интересно. Когато съм в по-дълга връзка и не мога да забавлявам ежедневно приятелките си с истории за нови мъже, се оказва, че няма за какво да разговаряме. Вече всичките ми приятелки от младостта ме зарязаха. Да няма нещо подобно и тук?