Споделена история от Тинейджърски

Как да постъпим?
Здравейте искам да ви попитам нещо и да изкажете вашето мнение по въпроса. Въпросът е такъв уча и съм във 10 клас, искам да ви попитам имаме 2 момичета от класа който не поддържат никаква хигиена, имат проблеми във семействата и така нататък, нямат много възможности и куп други причини. Та да ви попитам как да им кажем за това (защото явно не се усещат или незнам) че да не ги засегнем или да не прозвучи като подигравка със тях??
Благодаря ви за всяко изказано мнение :)

Коментари

1.   Ами никак. Гледайте вас си и това е. Не можете да накарате някой да поддържа хигиена. Това повече зависи от родителите.

2.   Толкова ми е познато. И в моят клас има 2 такива, не им знам личните драми, но е факт. По-малки сме, следователно от 2-3клас са тръгнали подигравките по техен адрес.

Мислили са го учителките, говорили са с нас, момичетата. Последното което бяха измислили е да съберем пари за един тоалетен комплект. Нали се сещаш- шампоан, балсам, сапун, дезодорант, такива неща. Така и не се наканихме, но като идея е добро. Ако питат защо, казвате "еми така за подарък, защото знаем за проблемите, а всеки има нужда от ободряващ душ и освежаване, когато му е тежко :) ". Или подобно, просто извъртате нещата.

3.   Според мен това не е ваша работа, но поканете ги навън примерно. Приказвайте си и така лека по лека ги попитайте за проблемите, че могат да споделите всичко с вас (не всичко но някои неща) и можете да помогнете. Знам ли? Давайте действайте щом не искате нещата да останат така :)

4.   Бъдете все така толерантни към тях. Ако поговорите с тях, само ще ги заболи. Те без това страдат вкъщи щом живеят при трудни битови условия. В живота никой не е застрахован да попадне в такава ситуация.

5.   Измислете някаква игра или томбола-всеки да размени подарък с някои друг-нека подаръците са шампоани, сапуни, дезодоранти. Или си измислете един ден в седмицата да е ден на хигиената-в този ден нека всеки получи подарък-сапун примерно, естествено ще съберете по 50 стотинки от всеки за идеята. Момичетата вероятно страдат от липса на условия за да спазват добра хигиена, тъжно е, кризата е повсеместна. Не ги наранявайте, бъдете деликатни!

6.   Браво за темата. Много приятно ме изненадахте. Хубаво е, че мислите за съучениците си и то в такава възраст, в която като цяло децата се обиждат и нападат ежедневно. А вие мислите как да им помогнете, колко хубаво! :)))
Аз мисля, че не е добра идея да говорите с тях, щом знаете къде е проблема. Ще им стане още по-тъжно сигурно..
По-добре наистина измислете някаква томбола всеки месец само за момичета примерно с дамска козметика - някакви шампоани, дезодоранти, ролове.. :)

Лоша

7.   Моята рецепта:
1. Сутрин - обилно насапунисване и измиване под мишниците с антибактериален сапун "Safeguard" - бял. Може и слабините, ако там се образуват миризми, но не със Safeguard, а с бебешки сапун;
2. Избърсване с хавлия, но не съвсем до сухо, и натъркване на проблемните места с Deo Crystal - кристален био-дезодорант, който според мен си представлява чиста стипца, ама нейсе... ;
3. Натъркване с десикант от рода на Gillette antiperspirant Power Rush - по принцип е за мъже, но ароматът му е толкова слаб, че почти не се усеща (трябва да си напъхаш носа под мишницата за да го усетиш).

Решението е евтино (по 1 опаковка от материалите стига за много време - примерно месец, а Deo-то и за повече от година... ), сигурно/изпробвано, ефикасно, при нормална физическа активност осигурява липса на миризма за повече от 24 часа и е безвредно за организма. За бюджета на един клас (всеки ако отдели лев-два) не е проблем да се вземат 2 комплекта. И единствено от момичетата се изисква малко воля всяка сутрин да прилагат "рецептата" :)

Впрочем съветът е не само към "миризливките", а и към всички останали - момчета и момичета, за да са винаги свежи и приятни за общуване.

И не прекалявайте със Safeguard-а! Избива широк спектър от микроорганизми, в това число и полезни за човека. Примерно ръцете можете да си миете без ограничения с него. Мишниците - не повече от веднъж дневно, а интимните части - никога! Там само водичка и сапунчета за бебета...

8.   Какво ще им се бъркате в живота, тяхна си е тази работа. Какво ви пречат?

9.   Автор: Естествено не сме хората, които трябва да им се месят в живота, но просто ние сме в един клас вече 2 години и това си е така още от началото, от както се запознахме... и прави впечетление особено в момичета нашата цел не е да ги обидим или да ги злепоставим, а просто да им помогнем по някакъв начин, ако можем.. на всеки може да му се случи 1 2 пъти, но ежедневие няма как :) именно, защото мислим за тях писахме и тук, за да изкажете някакви мнения и вие и да можем да решим проблема