Споделена история от Тинейджърски

Тя е лицемерка!
Не знам дали бих могла да го нарека това проблем, но просто не мога да разбера какво ми става, защо все се преструвам, защо все съм различна пред хората.

Наскоро разбрах, че най-добрата ми приятелка е говорила разни неща за мен, от които се обидих доста, но аз нито съм и казала, че знам нито нищо аз продължавам да си пиша с нея, да се срещам навън с нея и т.н. Но също така аз и говоря зад гърба...

Искам да съм приятелка с нея, но като знам, че тя не ме понася + да говоря и аз разни неща за нея на някой друг..
И също така съм адската клюкарка, просто ако някой ми каже нещо, което ми е казал да не казвам аз веднага го портя на първия срещнат...

Не знам каква мога да се нарека - Лицемерка, двуличница, клюкарка, лъжкиня и т.н. но не искам да съм такава... Искам да съм нормална и да не говоря зад гърбовете на хората... Чувствам се много виновна!
Моля за помощ!

Коментари

1.   Клюкарка ти сама си го каза;)

2.   Всички сме клюкари, дори и мъжете. Доказано е, че клюкарстването обединява общността, групата. За да задоволиш потребността си за клюки - почни да четеш клюкарски списания и да клюкариш за разни звезди и звездички, които и без това не те познават. Така хем ще имаш тема за разговор, която да задоволява потребността ти към клюката, хем няма да нараняваш хората около теб.

3.   Едно голямо евала за това, че осъзнаваш проблема и търсиш решение. Да в случая си лицемерка и клюкарка. Но както каза номер 2 кой не е? Естествено това не е оправдание, нито причина и ти да го правиш, но не е толкова страшно. Въпроса е да намалиш до минимум тези прояви, защото никой не обича клюкари и инриганти, нали? Ако не промениш тази част от характера си ще отблъскваш хората и ще си стоиш сама.

Знаеш ли и аз имах такъв момент, може би като по-малка. Изобщо не можех да пазя тайни, признавам. По природа съм си такава, че много обичам да си споделям с хората, да си говоря, да обсъждаме разни неща. Не го правя злонамерено или с някаква цел, просто много дрънках.. Осъзнавах, че не е коректно, че греша, но все подшушвах на някого. И знаеш ли, когато някой идваше и ми подхвърляше някаква клюка или искаше да ми каже някаква пикантна новина му казвах: Не ме интересува, не искам да знам. В началото ми беше трудно, няколко пъти така ии после постепенно си свикнах и се научих да не се бъркам в чуждите неща. Дори е имало случаи, в които някой близък е искал да ми сподели нещо и съм му казвала - Недей, нали знаеш, че ще изръся нещо.. Дори хората, които ме познават отдавна вече се шегуват с това и не ми се сърдят. Какво да направя - човек съм. С всяка една натрупана годинка отгоре се научавам все повече да не се бъркам в чуждите неща и да знам къде, какво и с кого говоря. :))
И ти ще се научиш, стига да искаш.
Успех

Лоша

4.   Двете сте си лика-прилика, като два стръка иглика... Съдбата събира подобните! :)