Споделена история от Тинейджърски

Предпазни мерки
Искам да ви попитам, може да е тъпо, не съм малка вече, но не съм правила секс до сега, не че не съм имала възможности, но чаках определен човек. Мислим да сме заедно вече...

И сега наистина когато вече дойде времето, искам да попитам кой е най-добрия начин за предпазване от нежелана бременност? Аз четох в интернет неща, но пак и вас питам... защото опита е повече от теорията...
Интересувам се за:
1. Кои противозачатъчни са най-безвредни и ефективни за организма като марки?
2. Кога се пият точно и колко струват?
3. Презервативът по-добър вариант ли е?
4. И има ли други начини?
Страх ме е, ако ги приемам хапчетата 1-2 години и после да не се получи, че да не мога да родя един ден първото ми дете...

Коментари

1.   Здравей! Трябва гинеколог да ти предпише противозачатъчните, а не да ги купуваш без лекарско предписание. Презервативът е добър метод. Ако се скъса, взимаш хапче „Ескапел“ /до 72 часа от „гафа“, но колкото по-рано, толкова по-добре/. Аз мисля, че презервативът е по-добър метод, защото може да забравиш да си изпиеш хапчето и да се обърка нещо + това просто отиваш в магазина, купуваш си една кутийка презервативи и си готова, а противозачатъчните трябва да ти изписва лекар, трябва да изчакаш определен период от време след като си започнала да ги приемаш, за да започнат да действат и така..

Айрес

2.   Подкрепям мнението на Айрес.
Никога не съм правила любов без презерватив, макар че си имам дългогодишен приятел. Консултирах се с гинеколожката си - тя изрично отказа да ми предпише антибебе хапче, докато приятелят ми си ползвал послушно кондоми. Не само, че те предпазват от нежелана бременност, но и от всякакви болести, предавани по полов път - не само венерически. Нямала съм никога гинекологични проблеми и съм най-здравата гинекологично жена, преглеждана някога в практиката на гинеколожката ми.
Иначе, единствената алтернатива за младо момиче е тъй нареченото „мини“ антибебе хапче. То е ниско дозирано, но все пак надеждно. Моята братовчедка пие такова, по лекарско предписание, разбира се. Нито напълня, нито нищо. Казва, че не чувствала противопоказания. Иначе гинеколожката ми от антибебе хапче е получила пигментация на кожата като при раждали и бременни жени, имала е сериозни проблеми с тях и не ги препоръчва. Раждалите жени ползват т.н. спирала. Изобщо всички методи са добри, освен абортът!

3.   Авторката(А):"1. Кои противозачатъчни са най-безвредни и ефективни за организма като марки? " Погледни какво е написала Айрес.
А"2. Кога се пият точно и колко струват? " Обикновенно три седмици, веднъж на ден, горе долу в един и същи час, когато си започнала първото хапче и после една седмица почивка, когато би трябвало да ти дойде менструацията.
А:"3. Презервативът по-добър вариант ли е? " Отгледна точка на това, че ако се е скъсал можеш да видиш веднага и да вземеш мерки, поне в България, да.
А:"4. И има ли други начини? " Определено, аз в момента ползвам Нува ринг, действието му е подобно на хапчетата, но се ппоставя директно във влагалището, и се води ниско дозировъчно предпазно среддство, понеже постоянно подава хормони, а не само веднъж на ден както хапчетата. освен това няма опасност да забравиш да го приемеш, нито да го изхвърлиш неусвоен от организма си както хапчето. Сменя се на всеки три седмици плюс седмица почивка, в същия ас, както и при първия пръстен.
Друг вариант е имплантанта, при него се слага нещо като чипче в ръката, което впръсква хормони и действа както при пръстена и хапчетата, само че този чип не се сменя толкова често.
Трети вариант е лепенката, която пропуска през кожата хормони, действащи по същия начин като хапчето.
Четвърти вариант: спиралата, обикновенно се слага при раздали жени, тъй катпо шииката на матката при тях е по-широка.
Пети вариант: спермицид, това е катомалко хапченце, което се вкарва във влагаличето 5/10 мибути преди половия акт и то убива всички сперматозоиди.
Вариант номер 6: Диафрагмата, това е като женски презерватив. Покрива като капаче шииката на матката и така не позволява проникването на сперматозоиди до нея.
Други не се сещам, но сигурно има.
А:"Страх ме е, ако ги приемам хапчетата 1-2 години и после да не се получи, че да не мога да родя един ден първото ми дете"
Едното няма нищо общо с другото. В момента, в който спреш да приемаш хормона, тълото започва да възстановява нормалната си функция и ти можеш да заченеш.
Лола

4.   Хапчетата не може да ги пиеш безкрайно.. След 6 месеца например (зависи колко е казала лекарката )трябва да ги спреш, за да се възвърне нормалната дейност на организма...