Споделена история от Тинейджърски

KPOP МАНИЯ
Здравейте. Аз съм момиче на 12 години. Обичам да слушам корейска музика сигурно от 2017 година. И това е проблема. Някои ме приемат с това, но други ми се подиграват, обиждат и така нататък. Не мога да спра да ги слушам, не мога. Чудя се дали да се откажа от корейците само за да спра да ми се подиграват. Моля за съвети!

Коментари

1.   Не се отказвай от кпоп музиката.
Слушай това, което ти харесва.
Дори да се откажеш от тази музика, те отново ще намерят нещо, за което да ти се подиграват. Научи се, като ти се подиграват, да ги затапваш.

2.   Запомни много внимателно какво ще ти кажа! Никога не се отказвай от нещо което ти харесва и те прави щастлив!

3.   Спри да слушаш кпоп, забелязал съм че повечето които слушат такава музика са на другия бряг, значи не ви влияе добре.

4.   До коментар номер 3, а тия дето слушат чалга на кой бряг са? И какво става от тях, на мен ми е известно, че масовката от тях са за кофата.

5.   Как може да се впечатляваш от такива жълтурски циркове? Корейци, японци, китайци - някакви жалки и трагични опити за подражание на западната музика.

6.   Ако сега спреш да слушаш музиката, която ти харесва, защото ти се подиграват ще "тренираш" характера си да се моделира по хорското мнение, ще изгубиш автентичността си и ще избледнееш като личност. Днес се отказваш от музиката, утре ще си промениш стила на обличане, след време ще кимаш послушно на всяко нещо, което ти се казва и ще се изгубиш като личност. Не правиш нищо престъпно и не вредиш на никого, милиони хора по света споделят интереса ти към тази култура и музика. А иначе всеки ще намери за какво да ти се подиграва, не гледай да угаждаш на хората, те нямат угодия, а и не е нужно. Ще си намериш приятели с твоите интереси и всичко е точно.

8.   До 2.
Номер 2, запомни много внимателно какво ще ти кажа. Преди да съветваш някого обърни внимание от какъв пол е този когото ще съветваш. Авторката е момиче на 12 години, а ти казваш щастлив.
"Никога не се отказвай от нещо, което ти харесва и те прави ЩАСТЛИВ". Това са твои думи.

9.   От авторката
Здравейте на всички. Искам да кажа че мисля да не спирам кпоп-а. С едно момиче бяхме излезнали, нейната приятелка, която не познавах много добре, видях в калъфа ѝ I. N. (корейски певец от Stray kids). Питах я дали ги слуша и тя каза да. Започнахме да си говорим и тя ми е Kpop-ска приятелка. Много ми олекна защото си мислех ''Леле само аз ли ги слушам в тоя град? '' оказа се не съм единствена. Много благодаря на тези които ме подкрепяха.

10.   2 и 6 са прави. Никога не се отказвай от това, което ти харесва, само заради хорската глупост и защото си "различна". Никога не се отказвай от себе си или от нещо, което е силно свързано с личността ти и интересите ти, просто защото някой "не разбира". Започнеш ли да се огъваш по хорските желания и виждания за "нормално", ще станеш безлична, а това е престъпление спрямо самата теб.

Black Sabbath