Споделена история от Тинейджърски

За пръв път на дискотека...
Здравейте, знам че темата ще ви се стори адски тъпа. Обаче петък вечер ми предстои за пръв път да отида на дискотека. Много се притеснявам и се вълнувам:)
Изобщо не знам какво точно да правя, а ме е срам да питам приятелите, защото ще ми се подиграят.

Така, 1. Не знам какво да облека.
2. Не знам какво да си поръчам.
3. Къде да си държа чантата?
4. Освен това ще ме е срам да танцувам пред хората
5. Говорят ли си хората в дискотеката, или само танцуват?
6. Ако не танцувам, какво да правя, да гледам хората ли?

Изобщо в това отношение съм все едно падам от луната, а съм на 18 години.
Дори не знам какъв стил музика пускат във въпросната дискотека. Не слушам поп-фолк, не слушам хаус. Слушам нормална музика, не че те са ненормални. Не знам в кои дискотеки каква музика върви-гола вода съм.

От Пловдив съм. В кои дискотеки пускат сборна музика? И в кои рап и rnb, защото много харесвам?

Коментари

1.   Ако ще танцуваш, по-добре да си оставиш чантата на стола(а не да я мъкнеш със себе си - ще ти пречи). А ако не искаш да танцуваш, намери някой, с който да говориш. Ако не се сещаш какво да си поръчаш, поръчай си това, което и другите си поръчват.
Ако никой от дискотеката не те познава(или повечето), още по-добре. Танцувай си на воля, никой нищо няма да ти каже и да ти се подиграе. Успех, мила ;)

2.   1-препоръчвам да облечеш дрехи. (бзк) Гледай да не си прекалено разголена, но пък нека ти е спокойно, в смисъл че ако искаш къса пола- облечи си, или пък дънки- давай.
2-Каквото ти се пие, каквото другите поръчват, важното е като за първи път да не се натряскаш чак толкова много.
3-На стола до теб, не е удобно да я мъкнеш навсякъде, а по-важните неща може в някой джоб.
4-Както си се събрала с приятели от дума на дума отиваш и си танцуваш, забавляваш се... че кой те познава?
5-Говорят, говорят и още как. Типично място за свалки, луди купони и драматични обрати. Дали ще говориш с приятели или с някое момче, което те е заговорило е все едно и също.
6- Седиш, пиеш и говориш... Обаче опитай да потанцуваш, така или иначе ще се смеете, няма да го усетиш като срамно или проблемно.

Не знам къде каква музика пускат в Пловдив.

3.   1. Дънки с тениска, вътре става топло. Не се разголвай много. По-скоро спортно. С ниски обувки дори
2. Водка с Ред Бул или просто Кока Кола. Можеш и да не пиеш алкохола.
3. Гледай да нямаш чанта, краде се. Сложи си в джоба достатачно пари + лична карта+ червилце някакво. Якетата се слагат на стола, някъде имат и гардеробни, но са с пари
4. И хората ги е срам да танцват пред хора, затова всички се блъскат като сардели на дансинга и никой не вижда повече от главата на съседа си.
5. Говорят, но не се чуват. Крещят си направо, на никой не му дреме! Излизат, за да се разберат. Не излизай с непознати момчета
6. Не, теб ще те гледат момчетата. Пази си дупето, някои пускат ръце, щляпвай ги, ако ти е неприятно. Като те гледат, и ти ги гледай. Ако ти хареса някое момче, просто по-интензивно

4.   Съгласна съм с номер 3!! И да ти кажа, че в дискотеките пускат предимно чалга найстина не се стеснявай отпусни се говори с приятелки не е задължително да танцуваш можете да седите на бара някъде да се забавлявате да си говорите (едва ли в дискотеката ще се чуете много :Д:Д) между другото и аз съм от Пловдив (съннн))

Ани 16г*

5.   Облечи си блузка дънки или пола може и рокля, не носи чанти защото могат датия откраднат танцувай без притеснение нали затова се ходи на дискотека. Aко някой те сваля и ти сe закачай не се стeснявай или притеснявай.
Пускат предимно чалга.
Успех!!

6.   В повечето дискотеки има гардеробна, просто си оставяш чантата там и взимаш само най - важното, облечи се както искаш стига да не си спортна - ще те върнат, навсякъде пускат чалга (и аз не я харесвам ама.... ) има няколко в които не пускат но те са клубове, пак същото значи бизаар и полинеро там е много яко, аз съм от пловдив също.... други, други сега не се сещам но има други много, важното е да ти е забавно, аз наскоро също ходих за първи път на дискотека, а съм с една година по - голяма от теб, просто не ми беше интересно преди това да ходя, сега ей така ми се доходи и хванах компанията и даже непияна се разтанцувах хаха така де все пак да става купон