Споделена история от Тинейджърски

Той е причината да късам с всеки
Здравейте! Аз съм момиче на 16год. и както повечето хора тук искам съвет. Харесвам си едно момче от близо 5 години, но той не ми обръщаше никакво внимание. Страдах много за него. Минаха години, аз се промених и някак си вече не съм му безразлична, дори ме ревнува от гаджетата ми, но все нещо пречи да бъдем заедно. За две години той е причината да скъсам с почти всеки мой приятел като ми казва, че ще бъдем заедно и аз всеки път му се връзвам и до тук.

Сега съм в същото положение. Имам си приятел, който знам, че наистина ме харесва и никога не би се подиграл с чувствата си към мен. Аз също го харесвам, обаче колкото и да се опитвам да забравя другия не мога.

Всеки път когато го видя дори за секунди мисля, че старите ми чувства към него се връщат. Когато той разбра, че пак си имам приятел беше казал да ми предадат, че много ме харесва и иска да ходим.

Обаче сегашния ми не заслужава да го зарежа, защото аз съм всичко него. От толкова много връзки, той е единственото момче, на което вярвам, знам че мога да разчитам на него и ако скъсаме ще му разбия сърцето, а той не го заслужава, защото много държи на мен. Моля ви кажете ми как да постъпя.

Коментари

1.   Не прави номера и си бъди с приятеля си. Била съм в същото положение и мога да ти кажа, че другия винаги те иска когато не може да те има, а отвори ли му се възможност да провали отношенията ти с друг - НЯМА ДА СЕ ПОКОЛЕБАЕ! Бъди си с другото момче и се отдай изцяло на тази връзка. Тя има смисъл пред дългочаканото внимание.

2.   В никакъв случай не оставяй новия си приятел!!!! Защо трябва да ставаш жертва на един манипулатор, който явно ти показва безразличието си и, на който му доставя удоволствие да се гаври с теб, защото за мен това си е гавра.

Малка си още и живота е пред теб, и аз едно време мислих, че първата любов е единствената, но с времето разбрах, че не е така и има и други хора, които заслужават да им се да де шанс. Просто започни да обръщаш повече внимание на новия си приятел, започни да виждаш неговите положителни страни и това, което прави за теб и тогава сама ще видиш, че другия не те заслужава, а той наисктина не те заслужава щом постъпва така имаи достоинство и самоуважение, ако ти сама не го покажеш всички ще си правят с теб каквото поискат, а ти ще страдаш. Успех!!!

3.   Благодаря ви много. Така и ще направя.

4.   Знаеш ли, според мен този е като куче пред купа сено - хем няма да я яде, хем на друг не я дава. Ако бях на твое място щях да му скроя номер - за да си сигурна, че ще се случи същото като в предните пъти и да не се измъчваш непрекъснато с въпроса "Ами ако този път е различно и той наистина иска и възнамерява да бъдем заедно?", кажи му, че си скъсала с новия си приятел и че си негова. Само така ще разбереш че този човек никога няма да заслужава нито любовта ти, нито симпатиите ти, нито дори приятелството ти. Успех миличка :)

5.   Да останеш с този и да бъдеш нещастна. Винаги прави това което ти казва сърцето. В дъното на душата си ние знаем отговора на всички въпроси. Много си малка да правиш това което трябва, а не това което искаш.

6.   Наи-важното е ти да си щастлива просто послушай сърцето си и бъти с този с който НАИСТИНА искаш да бъдеш, а не с този който трябва. Понякога се влюбваме в погрешния човек вземи за пример мен! Влюбих се в гаджето на най-добрата си приятелка. Като истинска приятелка аз не казах на никого за това и просто го пазех вътре в мен. Важното беше те да са щастливи, а не аз. Сега какво? Една година ходеха, една година се мъчех и накрая тя ми заби нож в гърба. Разоварова ме но важното, е че аз постъпих правилно. Всичко в живота се случва с точно определена причина. Сега разбирам,защо не ми е било писано да съм с този човек. Това, че не можах да съм с него ме направи по силна!!! Слушай сърцето си!