Споделена история от Тинейджърски

Не иска да е с мен, но не смее да ми го каже
Здравейте,
Заедно сме от година и половина. Преди месец имахме един разговор, в който ми сподели че иска да е сам. Питах го да се разделим ли искаш и той каза не. От тогава насам всичко се обърка. Напоследък избягва срещи с мен. Отначало беше доста зает, разбирах го, но сега е свободен и пак избягва да се виждаме.

В същото време ми се обажда всеки ден и когато се видим веднъж седмично не спира да ме прегръща, целува ме. На другия ден пак избягва срещи и така още по 6-7 дни.

Питах го няколко пъти иска ли да е с мен и ако не иска да ми го каже, а не да ме върти. Но той нищо не казва мълчи, увърта и жестоко ме измъчва. Ужасно се депресирах напоследък, всяка вечер плача, мъка облива душата ми.

Вчера например като казах, че ме мъчи тази неяснота и той каза да скъсаме тогава. Питам го това ли искаш и той пак увърта не казва директно и продължава да ме прегръща все едно се е пошегувал. После каза, че скоро щели да се сбъднат мечтите и на двамата, така и не разбрах какви мечти, но сякаш казваше общи мечти, защото пак ме прегръщаше, гледаше ме мило.

Е какво е това поведение. Говори да късаме, после ме награбва, сякаш никога няма да ме пусне да си ида, говори за общите мечти бощо бъдеще. Побърквам се и аз вече.

Аз не искам да се разделяме и за това не правя нищо. Вече не се усещам жива, сякаш нямам сърце, усещам го само като получав пристъпи на сърцебиене. Това вече ми идва в повече и явно и физически ми влияе.

Моля ви дайде ми някакъв съвет, как да постъпя. Както казах не искам да се разделяме, искам да съм с него, но какви са тези неща, на какво се дължи. Какво му стана просто не знам. Ако някой е имал подобни преживявания нека да сподели. Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Или ти трябва да скъсаш с него, или да се дистанцираш от него.
Мъжете много страдат, ако не могат матариално да предложат на жената неща, които са си наумили, че трябва да могат. Може да се е отдал на бизнес, за да може да отговори на своите си очаквания, а ти да си го притискала твърде много.
Ставаш интересна, когато ставаш по-недостъпна. Просто иска малко повече свобода - за хобита, за работа, за излизане по мъжки, а ти си явно много фиксирана и искаш да си с него, може би това го задушава и му липсва време за самия себе си - една книга да прочете, да се наспи, да си говори с други хора. Мъжете имат нужда от това, разбери го и се плашат от прекалено обсебващи жени.
Е, решавай - или сега да се отдръпнеш малко, да почнеш да водиш свои си живот извън връзката си - хобита, учене, работа, приятели - или да скъсаш и да намериш мъж, който може да ти даде това, което искаш... или да ти овисне на полата - въпрос на гледна точка!

2.   От Авторката, модераторе вярно че описанието на темата е като на тийнейджъри, но ние сме на по 30 години, за това не сложих темата в този раздел.

Модератор: Извинете, но ние няма как да гадаем, нали така? За това ще е по-добре да си пишете годините в анонса, например. :))

3.   Има финансови проблеми. Или кауза, за която се бори и пак е свързана с време и даване/печелене на пари.
Така се дистанцира човек, който е в режим оцеляване.
Прегърнал те е и е заговорил за мечти, защото в един момент му се е появила светлина в тунела.

4.   Да няма да ти предлага брак?
Мен така ми звучи хахаха.

Сериозно послушай номер 1 и нещата ще се оправят!

Лоша

5.   коя зодия е тоя момък? а ти?

6.   Да няма много пари, но чак проблеми не може да се каже. Истината е че нямаме много средства и двамата живеем с родителите все още, макар че мисля че бихме могли да се справяме и отделно ако обединим усилия. Все пак аз не споменавам нищо за отделно съжителстване, за да не го притискам и притеснявам. Даже той по едно време говореше, но го е страх че няма да се справим с финансите. Това го разбирам и за това не повдигам този въпрос. Не повдигам и въпрос за брак и семейство. Напротив той на няколко пъти споменаваше че ни било време, но нямало да се оправим финансово и едва ли някога ще успеем. Явно ги мисли тези неща и се депресира, но причината наистина не е в мен, аз знам че мъжете се плашат от такива приказки и никога не говоря за това да не ги стресирам. А той си въобразява че бързам и явно се тормози излишно. Иначе за излизаниятане го притискам, оставила съм той да ме вика като иска. Не искам по никакъв начин да го задушавам, не знам защо обаче той се чувства така притиснат. Не мога да си обясня.
До № 5 Зодия скорпион е, аз съм близнаци.
До № 4 не знам защо така ти звучи, наистина доста объркани действия би могло наистина за това да се двоуми, но едва ли това е причината де.
До модератора - извинете мислех че избирайки раздела е достатъчно ясно, вече ще пиша годините в анонса.