Споделена история от Тинейджърски

Майка ми мисли, че съм правила секс!
Ами... при мен нещата са доста дълги за обяснение и едва ли всеки би ги разбрал. Става въпрос за отношенията ми с майка ми. Може да се откаже, че ме е отгледала почти сама. Баща ми постоянно е на път. Едва ли съм най-примерната и добрата дъщеря, но винаги съм се стара да я зарадвам поне малко.
За сметка на това тя почти никога не е доволна от мен, никога не е била на моя страна и напоследък все по-често започнахме да се караме.

Последния път, когато започна да говори по телефона просто ми кипна. Най-малко половин час се опитва да разреши проблемите на другите, а на мен за цяла седмица не ми обръща такова внимание. Казах и, че излизам с едно момиче и отидох у приятеля си. Той е на 20 и няколко, но въпреки разликата се чувствам много добре с него. Много пъти сме излизали заедно и имаме връзка от 3-4 месеца.

Когато отидох у тях ме посрещна, погрижи се за мен и започнахме да си говорим. Той ме посъветва да се прибирам преди мама да се е разтревожила, защото си бях забравила телефона, но гледахме телевизия и явно съм заспала в него. Когато се събудих чух виковете на майка ми. Заплашваше и викаше на приятеля ми, че може да го осъди.

После ме прибра вкъщи и започна да ме обижда и да плаче. През цялото време се опитвах да и обясня, че никога не съм била с него. От доста време сме заедно, но не сме спали никога. Не съм като повечето си съученички да си намеря някой и да преспим без да му знам името.

Просто този човек ме разбира и колкото и да ми е скапано успява да ме развесели. За секс не сме подхващали темата често. Каза ми, че не това е важното и иска да бъда сигурна в действията си.

Да се върна към въпроса с майка ми. Забрани ми да излизам, взе ми телефона. Каза, че и на училище няма да ходя известно време. През 10 минути ме проверява и ми повтаря, че никога не го е очаквала от мен. Аз правя опити да и обесня и тя обаче 'ни видяла' И постоянно ме заплашва с баща ми като се върне какво щяло да стане.

Даже я чух да пита какви са възможностите да ме изпрати при него. Просто е непоносимо! Не вярва на собственото си дете. Апък в крайна сметка на 15 съм (след известно време 16)... вярно още 'келеш', но рано или късно и този момент ще дойде. Темата за секс е табу и аз 'върша такива мръсотии'. Много ми е зле. Искам да я накарам да ме чуе. Всеки път става все по-зле и ме обижда все повече.

Коментари

1.   Здравей, мила.
Прочетох твоята история и незнам, дали ще съм ти много полезна, предполагам не чак толкова, но ще споделя своята гледна точка за написаното от теб.

Значи да знаеш, лично аз нямам много опит с любовните връзки, затова аз най-малко мога да ти говоря на тази тема, но ти ми напомни за една моя приятелка. Точно на твоята възраст с абсолютно същия проблем, ама без разлики.

Баща и пътуваше, с майка и все се караха и не се разбираха. Обиждаха се. А въпросното момиче също беше намерила любовта в лицето на момче с 5 години разлика.... Защо... Защото в него намираше това, което не намираше в отношението на майка си.

Гледах ситуацията отстрани и виждах, че за майка и тя е една малка уличница (НЕ СИ МИСЛИ, ЧЕ НАРИЧАМ ТЕБ ТАКА), а момичето виждаше в лицето на майка си звяр...

Незнам дали ти си говорела с нея за това, което ти липсва в отношенията ви, но моят съвет е да го направиш и да и докажеш, че не е такава за каквато те смята, да се докажеш и да и обясниш, че ако сама тя не се опита да ти има доверие, един ден наистина може да се загуби връзката помежду ви (дъщеря и майка). Ако не си и казала, за това как приемаш приятеля си (по-написаното изглежда, че държиш на него, а и той на теб), го направи, като се опиташ да и обясниш, че от тук нататък и да не е той, ще имаш и други връзки, сама би трябвало да го осъзнава. Нещо ме кара да си мисля, че просто се опитва да опази все още за нея малкото момиченце и се страхува да не те загуби, макари да не го признава. А и щом, като баща ти отцъства и тя те гледа сама, не и е май много лесно. И ти се постави на нейно място.

Не знам още какво да ти кажа и извинявай, ако не съм била много полезна, но мисля че все още някои ще се включи и ще ти пише.

Поздрави и дано нещата отминат. Бъди силна

ЕЛЕОНОРА, 20

2.   Авторке, спокойно. Първо, майка ти не може да осъди приятелят ти, защото си навършила 14 г. Можеш да ? кажеш, че според член 46 следващи от Наказателния кодекс на Република България половият акт с лице НАВЪРШИЛО 14 години не е забранен и не е противозаконен, ако е доброволен.
Второ, майка ти НЯМА ПРАВО да те лишава от училище - тя не е загрижена за бъдещето ти.
Трето - кажи ?, че си съгласна да отидеш на гинекологичен преглед и да докажеш девствеността си, ако престане с терора.

И по принцип - престани да се караш с тази лунатична жена. Обади се на баща си, ако можеш, говори с него и представи приятеля си на него и на майка си. Ти вече си голямо момиче и по-редно щеше майка ти да говори с теб за методи за контрацепция, полово предавани болести, вместо да те лиши от ПРАВОТО ти и ЗАДЪЛЖЕНИЕТО ти да ходиш на училище.
Ако положението е много лошо, свържи се с директора на училището, с децка педагогическа стая, с училищния психолог - тези хора са длъжни да те защитят и да поговорят с майка ти. Твоята девственост може да бъде доказана, а и майка ти няма право да те държи далеч от училището, което е задължително в държавата ни!!!
Смело, знай си правата и ги отстоявай. Понякога родителите са наш враг. Остават ти само 2 години и си свободна да живееш живота си. Явно си открила и правилното момче, ако го задържиш до себе си, ще ти помогне да започнеш живота си на спокойствие. Успех

3.   Кажи ? да те заведе на гинеколог, който ще ? потвърди, че си девствена.
Лола

4.   Моят съвет е да се изнесеш от вас. Майка ти не е нормална.. Явно има проблем не само с фантазиите но и с нервите.

5.   Права си 4 за майката, но не може да се изнесе от тях. Непълнолетна е. Ако отиде да живее при момчето например, полицията ще го арестува за отвличане! Стискане на зъби и само напред или да се намесят социалните, те да вземат авторката от майка ? и да я настанят в дом, където според мен ще е по-добре

6.   Колкото и да съм малка в сравнение с теб (12 год. ) бих ти казала че си 100% по добре с главата от майка си. Момиче, не си малка, отстоявай правата си. Явно жената, която се нарича твоя майка не знае в какво се е превърнала. Спори с нея каквото щеш прави, даже доведи момчето у вас, не знам как ще го повикаш и нека майка ти го разпита да види колко по добър е в сравнение с нейните мисли. Поискай помощ от близките и съседите, не се плаши от баща си (знам че повечето ги е страх от техните бащи) и му кажи всичко (та той да не е някакъв канибал или нещо такова че да не му обясниш). Кажи на майка си че се е превърнала в най-големия ужас за теб когато започнете да спорите и завърши спора с думите: ти вече не ме плашиш (или нещо подобно). Не забравяй че ние стоим зад теб.

7.   5, ти не си у ред. На НИКОЕ дете не му е по-добре в дом, отколкото вкъщи! Предполагам авторката ще се съгласи с мен, въпреки всички проблеми с майка си.

Също така никой не може да те осъди за отвличане, ако не си отвлякъл. Ако непълнолетното дете е отишло при някой си без разрешението на родителите, проблемът е на детето (и на родителите), но не на тоя, при когото е детето. То така щеше да е елементарно да натопиш който си искаш...

4 е права, че майката не е много наред с нервите, може би я тресе критическата или де да знам и аз кво. Определено е по-добре да говори директно с баща си. А аз пък ако бях на мястото на момчето, щях да се намеся и да кажа на тая майка 5 приказки на четири очи...

Кубрат

8.   Не е точно така, Кубрат. Имам приятелка, която е била взета от социалните и настанена в дом - просто е страшно благодарна. (съседката се е обадила, имало е само скандали у тях) Спокойствие да учи, имала е режим, три пъти на ден храна, спокойствие от караници и тормоз. После си е кандидатствало момичето - безплатно общежитие, освободени са от такси и сега е доктор по химия, омъжи се наскоро за едно лекарче и специализират на Запад. Това е положението. Домовете могат да имат лоша слава, но ако родителите са ти психично болни, по-добре да си в дом.
Имам и приятелка с баща-шизофреник, който не иска да си взима лекарствата - живот в АД. Забременя от някакъв на 18, за да го върже и да се махне от тях. Сещаш се, че адът продължава...
Според мен, майката на авторката нещо не е добре.

Особено това изречение ме обезпокои

„ Каза, че и на училище няма да ходя известно време. “

Всеки дом праща децата задължително на училище, а следобяд се грижат децата да си напишат домашните. Как мислиш, с какви оценки ще завърши авторката, освен ако не я изключат?
Да не говорим, че вече сигурно се е разчуло, че е била спала с момчето. Просто поне трябва някой да поговори с майката и социалните не са лошо решение, стряскащо си е за един родител.
Според мен тази майка е напълно негодна за родител. Не можеш да спреш от училище детето си и да го лишиш от знания и бъдеще, дори и да е спало на 16 години с някой батко. Ако беше моя дъщеря - щях да я накажа за бягането, да я просветя на тема контрацепция и болести и да гледам да опозная приятелчето ? - това е начинът. Иначе губиш детето. И аз съм била преди 10 годинки на възрастта на авторката, веднага щях да се обадя на училищния психолог, ако родител издевателстваше така върху мен

9.   8, да може би си права. Но нали се сещаш като отидеш на учлище и кажеш, че си от дом, каква е реакцията? А още повече ако кажеш, че всъщност имаш родители и дом (нормален), но вашите са ненормални? А като си хванеш гадже и искате да отидете у вас, кво прайм? У тях също малко трудно, защото както сама казваш, в дома си на режим, т. е. откъм време си пак толкова вързан и ограничен като това, от което се опитва да избяга авторката. Кино, дискотеки такива неща - забрави.

И изобщо, ако имаш кофти родители лесен път няма и се искат огромни нерви, волско търпение и желязна психика, за да излезеш невредим (душевно, а и физически) от ситуацията. Затова и за съжаление много деца не успяват и опропастяват живота си, после и техните деца берат ядове и така, колелото се върти...

Също така ме обезпокоява това: "Ако беше моя дъщеря - щях да я накажа за бягането, да я просветя на тема контрацепция и болести и да гледам да опозная приятелчето ?" -- За кво да я казваш, момичето е ЗАСПАЛО пред телевизора! И ако беше твое дете, нямаше ли да й повярваш като ти казва, че не е бягала, а просто е заспала (колкото и нелепо да звучи, случва се)? И нямаше ли да й повярваш, че не е спала с момчето? А пък и да е спала - кво? Не е твоя работа, дори като майка. Просветлението на сексуални теми - ОК, да държиш под око с кого дружи -- ОК (но тактично и незабележимо, така че детето да не се чувства наблюдавано). Но да я наказваш след като не е направила НИЩО - води до същите прояви на инат и свободолюбивост, която е характерна за пуберите. Поне ако беше моя майка и ми направиш такъв номер като бях на 15 - щях да ти набия шамар. (Един единствен път съм удрял шамар на майка си, за което страшно съжалявам и до ден днешен, но и до ден днешен смятам, че си го заслужи. И имаше ефект - позамисли се за някои неща. )

Кубрат

10.   Аз пък съм на страната на майката. Вярно може да не издивява толкова и да следи детето си, но в крайна сметка има право да се притеснява.
Авторке, ти си още малка. На 15 си, не на 25. А и казваш, че приятелят ти е на двадесет и няколко. Защо не потърсиш някой, който е по-близък до твоите години? Знаеш ли, че някой мъже след двайстата година мислят за семейство и деца, а той ще те чака 'да бъдеш сигурна в действията си'.
Ако има възможност отиди при баща си. Ще може да се отърсиш от проблемите. Наистина го направи!

11.   Аз съм на 13 почти 14 нямам си приятел а майка ми въпреки това че обижда казва ми какви ли не неща та на мен ми дойде цикъла миналото лято как за 1 годин аще съм се разивал толкова и ще съм си намерила приятел пък и да съм правила секс тя просто трукалява кочто какво прочетох по - ногоре тя за мен е звяр, на скоро си мислеше че се дрогирам!!!! А един ден просто кажи на майка ти да млъкне и да те изслуша и и кажи всичко как те дразни и защо просто и го разкажи а тя ащо ще да те слуша!!